Ssangyong Kyron (yeni Araç)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan karmas Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 31
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,260

karmas

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar
İki yıldır almak için uğraştığım 4*4 aracımı bugün aldım.
Gönlüme ilk Pajero düşmüştü, sonra Grand Vitaraya mantık olarak meyletme sürecini yaşadım, akabinde geçen hafta bir Kyron test etme fırsatı doğdu ve bingo.
İşte bu. Biraz daha maddi limitleri zorlama ve çekik gözlü yavruya kavuştum: 2009 model 5 M/T.
İki yılın kabaca özeti böyle.
Tercihimde hata yapmadığımı düşünüyorum. İnşallah ta öyle olur.
Kaliteyi ucuza almış olmanın mutluluğu var şimdi (Gönül kaliteyi pahalı almak isterdi )
Velhasıl kelam 4 çeker dünyasına girdim sonunda. Bunda sonra vakit bulup geziler yapmada sıra.
Herkesin gönlüne ve bütçesine göre araçlara sahip olmasını dilerim.
Doğal olarak problemler ve kafaya takılan sorularım olacak. Yardımlarınızı beklerim.
İyi günler

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Etiketler
Merhaba arkadaşlar
Gönlüme ilk Pajero düşmüştü, sonra Grand Vitaraya mantık olarak meyletme sürecini yaşadım, akabinde geçen hafta bir Kyron test etme fırsatı doğdu ve bingo.
İşte bu. Biraz daha maddi limitleri zorlama ve çekik gözlü yavruya kavuştum: 2009 model 5 M/T.
Kaliteyi ucuza almış olmanın mutluluğu var şimdi (Gönül kaliteyi pahalı almak isterdi )
Velhasıl kelam 4 çeker dünyasına girdim sonunda. Bunda sonra vakit bulup geziler yapmada sıra.
Doğal olarak problemler ve kafaya takılan sorularım olacak. Yardımlarınızı beklerim.
İyi günler

Tebrikler iyi seçim

ASUS_Z010D cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba arkadaşlar
İyi günler

Hayırlı olsun gülel güle kazasız mutlu günlerde kullanın. Güzel ve isabetli bir seçim. Uşakta km.düşük bir araç vardı , umarım size nasip olmuştur.

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracı Mersin den aldım. Yaşına göre km si iyi bence: 167 binde. Servis bakımlı temiz bir araç. Serviste birkaç şeyin fiyatını sordum. Fiyatlar çok makul geldi. Örneğin cam motoruna 260 tl fiyat söylediler.
Sorun çıkmaz umarım ama çıkarsa servise götürmek mantıklı gibi geldi. Sizin düşünceniz nedir

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracı Mersin den aldım. Yaşına göre km si iyi bence: 167 binde. Servis bakımlı temiz bir araç. Serviste birkaç şeyin fiyatını sordum. Fiyatlar çok makul geldi. Örneğin cam motoruna 260 tl fiyat söylediler.
Sorun çıkmaz umarım ama çıkarsa servise götürmek mantıklı gibi geldi. Sizin düşünceniz nedir

Servis ler her zaman sanayiye oranla pahalıdır lakin ssanyong servisleri ile sanayi arasında ben çok uçuk farklar görmedim kurumsal ve yetkili bir firmayla çalışma isteğim de öne çıkınca servis den ayrılmadım gerçi siradan bakim dışında büyük bir problemde yaşamadım ama yaşasam da servisi tercih ederdim herhalde çünkü sanayideki ustalar da parçayı sahsuvaroglundan temin ediyorlar sadece işçilik te karınız olabilir çıkma veya direk kendiniz getirtiyorsaniz başka tabi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Servis ler her zaman sanayiye oranla pahalıdır lakin ssanyong servisleri ile sanayi arasında ben çok uçuk farklar görmedim kurumsal ve yetkili bir firmayla çalışma isteğim de öne çıkınca servis den ayrılmadım gerçi siradan bakim dışında büyük bir problemde yaşamadım ama yaşasam da servisi tercih ederdim herhalde çünkü sanayideki ustalar da parçayı sahsuvaroglundan temin ediyorlar sadece işçilik te karınız olabilir çıkma veya direk kendiniz getirtiyorsaniz başka tabi

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
adana ymy servisten memnunum, güle güle kazasız sürüşler diliyorum. servisten şaşmayın ama ymy'nin kendi servisi olsun.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracın üzerinde sıfır bridgestone dört mevsim lastiği var. 245 70 16. Kışa doğru Bir set AT lastik almayı düşünüyorum. Ebatları aynı mı olmalı yoksa biraz farklı ölçüler olabilir mi? Konu hakkında bilginiz var mı

Teşekkür ederim arkadaşlar. Aracın üzerinde sıfır bridgestone dört mevsim lastiği var. 245 70 16. Kışa doğru Bir set AT lastik almayı düşünüyorum. Ebatları aynı mı olmalı yoksa biraz farklı ölçüler olabilir mi? Konu hakkında bilginiz var mı

zorda kalmadıkça değiştirmeyin. değişirse de boyut en fazla %3 artsın

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

235 olan ölçü 245 veya 255 olabilir mi?
Çıkma lastik aradığım için farklı ölçü seçenekleri olabilir. Hangi ölçüler uyar acaba?

235 olan ölçü 245 veya 255 olabilir mi?
Çıkma lastik aradığım için farklı ölçü seçenekleri olabilir. Hangi ölçüler uyar acaba?

245 ya da 255 lastikte 85 yanak olmaz en yuksek yanak metrik sistemli lastiklerde 16 jantta 85 yanaktir oda 235 de bulunur deli gibi surat yapmak gibi bir niyetiniz yoksa 235 lastik idealdir yakit azalir aracın lastikleri kivrak olur

Çamurluklara sürtme gibi bir durum olmaz değil mi

Çamurluklara sürtme gibi bir durum olmaz değil mi

Surtmez lakin size gonderecegim videodaki gibi yaylari ve amortisorleri degistirirseniz ciddi yerden yukseklik saglamis ve ustalara da bu is icin binlikler bayilmamis olursunuz
Video: https://youtu.be/kFnxrH2zugw

Verdiğin bilgiler için çok teşekkürler hocam.
Yay ve amortisör işi şimdilik uzak. Masrafa girmek için biraz zamana ihtiyac var

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,420
Kayıtlı Üye Sayımız
172,067
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri