ssangyong'la yedi göller(ovit)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan cavdare Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,586

cavdare

Kamp II
Yer
ispir
slm...iki ayı bulan bir tatil yaptım ve bu arada 4wd action sport aracımın arazi performansınıda test etmiş oldum... aracın biraz geniş olması nedeni ile dar ve çalılı yollarda ufak tefek çizikler olsada onun dışında herhangi bir sorun yaşamadım...gezilerimden birinde rize- ovit de bulunan yedi göllere gittim ...burda çektiğim fotoğrafların bazılarını sizinlede paylaşmak istedim...fotoğraflar cep telefonu ile çekildiğinden profesyonel olmayabilir....

DSC00335

DSC00353

DSC00378

DSC00385

DSC00390

Etiketler

Ynt: ssangyong'la yedi göller(ovit)

ertugrul bey manzara güzel ben de iki hafta önce karadeniz turundan döndüm.dönüşte ovit geçidini
merak ettiğimden ikizdere-ovit-erzurum yolunu tercih ettim.
bu yedigöllere ulaşım nasıl acaba bir dahki sefere rotaya burayı da ekleyelim.
bu arada bizim yakısıklı ;Daraçların fotosunu da koysanız :smiley:

dnz60' Alıntı:
ertugrul bey manzara güzel ben de iki hafta önce karadeniz turundan döndüm.dönüşte ovit geçidini
merak ettiğimden ikizdere-ovit-erzurum yolunu tercih ettim.
bu yedigöllere ulaşım nasıl acaba bir dahki sefere rotaya burayı da ekleyelim.
bu arada bizim yakısıklı ;Daraçların fotosunu da koysanız :smiley:
yedi göllere giden bir çok yol var...ancak en uygun olanı ispir den rizeye doğru giderken yaklaşık 20-30 km sonra sağa ayrılan bir yol...yolda çok fazla tabela yok.. bu nedenle biraz sormanız gerekecek...mor yaylaya kadar toprak ancak temiz bir yol..sonrası biraz bozuk...biraz dikkatli ve yavaş giderseniz aracın altını vurmadan çıkabilirsiniz....
aracı dağın tepesinde bırakıyorsunuz(göle yukardan bakan içinde benimde olduğum fotoğraf..)göllerin yanına yürüyerek iniyorsunuz..bu noktadan sonra aracın 4 çekerini bırakıp kendi 4 çekerinize yükleneceksiniz....araçları yukarda bıraktığımız için fotoğraflarda yok...aslında araçla geçtiğim yollarında fotoğrafını çekmek aklımdan geçmedi değil ama yol bozuk olduğu için sadece yola konsantre oldum...bir de baktım tepedeyim...
rize- ovit -erzurum yolunu kullanan arkadaşlar mecburen bizim oradanda geçiyor...ispirsen yaklaşık 18 km sonra dağa tırmanmaya başlamadan önce(gülyurt)..çoruhun üstünden geçtiğiniz köprünün ora...maden köprü beldesi...yazları ordayım.. yolu düşen arkadaşlara çay ikram ederim...

bu arada karadeniz turu yapmak isteyen arkadaşlar için, bayburt ve trabzon arasında iki geçit daha var.. biri soğanlı geçidinden uzun göle geçiyor...diğeri selmankaştan araklıya...bu geçitlerinde karadenize bakan tarafları çok güzeldi...soğanlı geçidinde bir kaç altenatif var.. sanırım en mantıklısı uzun gölüde görmek açısından uzungölün sağ tarafından yukarıya doğru çıkan yolu kullanmak...asfalttan çıkmak isteyenler için güzel bir güzergah...asfalttan çıkmayayım diyiyorsanız kürtün deresi bence görmeye değer...ispir- yusufeli-artvin güzergahını aklından geçiren arakdaşlar için...ispir yusufeli arasında baraj inşaatları nedeniyle yol çok bozuk...gerçi barajlardan öncede bu arada sadece dar köy yolları vardı.....araç ispirden siyah girde yusufeliden kahbe rengi çıktı...

ertuğrul bey,
erzurum Ymy otomotivin 30 Agustos cuma yünü yemeği varmış,(davetiye daha gelmedi bana ama olsun ;D)
gelirseniz tanışalım:smiley:

2009 yılında ovitde iş yapmiştim haziran ayında kar yagdı yol kapandı ....

guzel gezi olmuş elinize saglık ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR