SSANGYONGS KYRON mu ACTYON Jeep mi?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trkzgr1972 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,777

trkzgr1972

Yeni Üye
Arkadaşlar 2008-2010 arası 4x4 Actyon yada Kyron otomatik vites almayı düşünüyorum.Hangisini seçmeliyim kullanan arkadaşların
tavsiyelerini bekliyorum.
Saygılar.

Etiketler
Ynt: SSANGYONGS KYRON mu ACTYON Jeep mi?

Öncelikle belirteyim ki SSANGYONGS değil SSANGYONG ;D

Her ikisininde kullanıcısı olmadım ama fikrimi yinede beyan edeyim

Kyron segment olarak daha yukarıda bir araç hali ile donanımıda daha iyi

Göreceli olabilir belkide ama Kyron Actyon'a oran ile daha yakışıklı ve tank gibi bir araba

Actyonların otomatikleri 4 ileri bildiğim kadarı ile Kyron ise 5 ileri

Kyron yapısı aerodinamiği ile yol tutuş ve konforda daha ileri

süspansiyon yapıları aynı ama actyon süspansiyonları daha sert diye duydum

Kyron'u bende çok beğeniyorum açıkçası

kendi sınıfında çok iyi bir araç reklamı olmadığından kaybetti sadece

Şu anda halen daha Ssangyong tarafından üretiliyor sadece Türkiye'ye gelmiyor.

aracın örneğin motoru ve şanzımanı Mercedes(daimler chrysler)ürünüdür.

Ben Kyron derim...

rottweiler' Alıntı:
Öncelikle belirteyim ki SSANGYONGS değil SSANGYONG ;D

Her ikisininde kullanıcısı olmadım ama fikrimi yinede beyan edeyim

Kyron segment olarak daha yukarıda bir araç hali ile donanımıda daha iyi

Göreceli olabilir belkide ama Kyron Actyon'a oran ile daha yakışıklı ve tank gibi bir araba

Actyonların otomatikleri 4 ileri bildiğim kadarı ile Kyron ise 5 ileri

Kyron yapısı aerodinamiği ile yol tutuş ve konforda daha ileri

süspansiyon yapıları aynı ama actyon süspansiyonları daha sert diye duydum

Kyron'u bende çok beğeniyorum açıkçası

kendi sınıfında çok iyi bir araç reklamı olmadığından kaybetti sadece

Şu anda halen daha Ssangyong tarafından üretiliyor sadece Türkiye'ye gelmiyor.

aracın örneğin motoru ve şanzımanı Mercedes(daimler chrysler)ürünüdür.

Ben Kyron derim...
Öncelikle şu yanlışı düzelteyim actyon sports otomatikler 6 ileri Kyronlar ise 5 ileridir.Yani otomatik şanzuman olarak actyon hem devir hem yakıt tasarrufu açısından daha iyidir.Donanım olayına gelince benim actyon sports bir çok kyrondan daha donanımlı(deri döşeme,koltuk ısıtma,elektrikli koltuk,hız sabitleyici,direksiyondan vites değişimi,elektronik klima vs.)Yani alacağınız araca göre donanım değişir.Kyron alırsanız her sene benim gibi muayeneye girmezsiniz.Şase,kasa motor aşağı yukarı aynı ama yazdığım gibi actyonlar 6 ileri otomatik.İkiside birbirine aslında çok yakın araçlar tercih size kalmış.

Actyon sports 6 ileri Actyon 4 ileri vites.Kyron 5 ileri. 5 ileri direk mercedesten alınma. 6 İleri ufak oynamalarla 6 ileri yapılmış 5 ileri şanzuman.

celo53' Alıntı:
Öncelikle şu yanlışı düzelteyim actyon sports otomatikler 6 ileri Kyronlar ise 5 ileridir.Yani otomatik şanzuman olarak actyon hem devir hem yakıt tasarrufu açısından daha iyidir.Donanım olayına gelince benim actyon sports bir çok kyrondan daha donanımlı(deri döşeme,koltuk ısıtma,elektrikli koltuk,hız sabitleyici,direksiyondan vites değişimi,elektronik klima vs.)Yani alacağınız araca göre donanım değişir.Kyron alırsanız her sene benim gibi muayeneye girmezsiniz.Şase,kasa motor aşağı yukarı aynı ama yazdığım gibi actyonlar 6 ileri otomatik.İkiside birbirine aslında çok yakın araçlar tercih size kalmış.
Arkadaş Actyon Jeep modelini sormuş başlığa dikkat edersen
Actyon Jeepler 4 ileridir
Yoksa Actyon Sports'u ben kendim kullanıyorum zaten ;)

Arkadaşlar ben Actyon 4x4 otamatiği 4 ileri diye biliyorum.Kyron ise 5 ileri. Benim öğrenmek istediğim
hem asfaltta hemde hafif arazi şartlarındaki performansı, yol tutuş kabileyiti ve en önemlisi kronik sorunları varmı.?
Ben internetten araştırdığım kadarıyla bir fikir sahibiyim.Benim için kullanan arkadaşların tecrübeleri önemli yaşayan bilir hesabı.
teşekkürler saygılar

trkzgr1972' Alıntı:
Arkadaşlar ben Actyon 4x4 otamatiği 4 ileri diye biliyorum.Kyron ise 5 ileri. Benim öğrenmek istediğim
ve en önemlisi kronik sorunları varmı.?
Ben internetten araştırdığım kadarıyla bir fikir sahibiyim.Benim için kullanan arkadaşların tecrübeleri önemli yaşayan bilir hesabı.
teşekkürler saygılar

arkadaşım ben actyong 4x2 jipkullanıyorum 2010 model 0 km almıştım 3.sene dolmak üzere hem asfaltta hem de hafif arazi şartlarındaki performansı, yol tutuş kabileyiti mükemmel benim gözümde şu ana kadar kronik bir sorun yaşamadım bu araç ile yaşayacağım ı da pek tahmin etmiyorum kyron kullanmadığım için mukayese yapamıyorum

rottweiler' Alıntı:
Arkadaş Actyon Jeep modelini sormuş başlığa dikkat edersen
Actyon Jeepler 4 ileridir
Yoksa Actyon Sports'u ben kendim kullanıyorum zaten ;)
Actyon jeeplerde 6 ileri yokmu yani....actyon sportslarla aynı şanzumana sahip olduğunu sanıyordum eğer öyleyse ayıp etmişler :smiley:

celo53' Alıntı:
Actyon jeeplerde 6 ileri yokmu yani....actyon sportslarla aynı şanzumana sahip olduğunu sanıyordum eğer öyleyse ayıp etmişler :smiley:
Valla kaan bey kullanıyor. Sitedede katologdada 4 ileri yazıyor. Bu arada isteyene katalog yollaya bilirim. Ortak katalog var elimde.

ben kullanıyorum 4x2 tipi 4 ileri vites otobanda 190a kadar bastım ve yaklaşık olarak 5 dakika kadar gittim daha sonra hızımı düşürdüm ortalama otobanda 140-160 arası giderim araçta zerre kadar sıkıntı olmuyor ben şu an ikinci eli 55 ile 65 civarında bulunan kyron dan sa ikinci eli 40 ile 55 arasında bulunan actyong u tercih ederdim 6 vites olduğu zaman yılda kaçkez o sürate çıkacaksınız kaldı ki ülkemizde 120 km üstü yasak konfor olarak gerek şehir içi gerek iehirler arasında zerre ses yok içerisinde kilması yetiyor ama tip olarak beğenmiyorum kyron daha yakışıklı diyorsanız o na diyeceğim yok rahatlık olarak aynıdır tabii yine takdir sizin

Bu arada 2012 mayıs ayı ssangyong satışları(odd derneği sitesinden alıntıdır74 suv 130 pikap toplam 2042012 5 aylık toplam satışlar401 SUV 539 PİKAP TOPLAM 940 OLMAK ÜZERE2011 TOPLAM 1896 SATIŞ
2010 T0PLAM 2389 SATIŞ

2009 TOPLAM 1776 SATIŞ2008 TOPLAM 3100 SATIŞGENEL TOPLAM :10101 olarak görünüyor

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.