Ssangyong'u Nasıl Bilirsiniz?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan freelander99 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 37,779

freelander99

Kamp III
jimmy i fazla kullanmadığım için ve aracın anlamsız yere boş beklediğini düşünerek, günlük hayatımda kullanacağım araçla 4çekeri birleştirip 4x4 bir pick up almayı düşündüm, isuzu, toyota, nissan, ford, sangyong markaları arasında en uygun fiyatlısı ve en ekonomiği sangyong çıktı.

bugun aracla gezdim biraz, hoşuma da gitti aslında...

ama aklıma takılan ve sizlerden görüş beklediğim konular var...

sangyong kendini "arazi uzmanı" olarak lanse eden bir marka
mercedes benz in motor şanzıman ve defransiyelini kullanıyor. zaten bu sebeple merdeces içerisinde açtım bu başlığı...
rakiplerine kıyasla bazı artıları var,
+6ileri tiptronik şanzıman (haliyle yakıt ekonomisi)
+2000cc 143 beygir dizel motor vergisi diğerlerine kıyasla çok çok makul
+4disk fren
+bağımsız suspansiyon , makaslı değil

araçta 2wd, 4wd, 4L var.

şimdi sorularım:
bu aracı kumda rahat kullanabilir miyim acaba? def. kilitli değilmiş, jimmy de kilitli değil ama gayet rahat kullanıyorum
bağımsız suspansiyon, arazide ve engebeli alanlarda daha iyimidir, makas mı daha iyidir?
dayanıklılık, teknoloji ve sağlamlık açısından düşünceniz nedir?

motor ve şanzıman konusunda rakipsiz olduğu kesin, ama arazi şartlarında nasıl olur?
günlük kullanımda durumu nedir?

defransiyel de kilide ihtiyacım olursa bu araç için kilitli defransiyel bulunur mu acaba?

tecurube sahibi kimse var mı?

Etiketler
Ynt: Ssangyong'u Nasıl Bilirsiniz?

Merhaba,
mesajını kazara gördüm.
sanırım bu soruya en rahat araçlar kategorisinin içinde Ssangyong a özel bölümde alabilirsin.
(tabi sorun halen geçerli ise)

iyi GÜNLER KESİNLİK SUZİKLE MUZİKYLE UĞRAŞMAYIN GİDİN BİR SSANGYONG ALIN ARAÇ KAZA ANINDA KAPILAR RAATLIKLA AÇILIP KAPANABİLİYOR

actyon sport otamatik kullanıyorum daha once 110 defenderim vardı

arac tek kelimeyle muazzam
1 hic bir pıck upda olmayan arka dingil amortısor sistemı sayesinde otomobil konforu
2 6 ileri trıptonık sanzıman 141 beygir tunugle 175 beygir 375 tork
3 net 200 km surat
4 2000 cc motor dusuk yakıt tuketımı
anlatacak cok sey var aslında bu aracın tek eksıgı difransıyel kılıdı zaten oda sonradan takılıyor ben aracı 10 cm yukselttım ve agır off road yapıyorum
sasesı sanzımanı saftları aksları muazzam saglam ... ulkemızde en agır sartlarda calısan ssang muhtemel benımkıdır ;D ben kıramıyorsam kımse kolay kolay kıramaz ...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.