SUBARU XV Kumda, plajda, şehirde, dağda ve bayırda

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan eseber Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 43,390

eseber

Ana Kamp
Merhaba arkadaşlar umarım foto ekleme olmuştur. Telefondan ekliyorum.

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ImageUploadedByTapatalk1395350116701684

ImageUploadedByTapatalk1395350140938592

ImageUploadedByTapatalk1395350155276989

ImageUploadedByTapatalk1395350172108736

Etiketler
Ynt: Subaru Xv Kumda, Plajda, Şehirde, Dağda Ve Bayırda

Tekrar merhaba,
Forumdaki belki de tek XV sahibiyim. Bu başlıkta sizlerle fotoğraf ve belki de videolarımı paylaşmak istiyorum. Belki başka XV sahipleri de katkı sağlar.
Bilgisayarımdan bir şekilde resim ekleyemedim. Ancak TAPATALK hakkını verdi. Zahmetsizce ekledim.
aracımı alalı 3 ay oluyor. Daha önce toprak yolda ralli vari şekilde kullandım. İnfo ekranındaki çekiş kontrol sayfası şenlendi. Araçta kontrol kaybı olmadı. Islak zeminde de gayet stabildi ve kontrol hep bendeydi. Çamurda deneme yapamadım.
Dün ise plajda denedim. Aslında oldukça tırstım. Çünkü yalnızdım. Saplansam kurtaracak kimse yoktu. Ancak korkularım yersizmiş. Araç hiç çekiş kaybı yaşamadan kumda ilerledi. Plaj resimleri Antalya Lara'da çekildi.
Tekrar görüşmek üzere...

Antalya'ya yolum düştügümde plaja bırlıkte gırelım ..Birimiz batarsa diğerimiz kurtarır :smiley:
Fethiye'de plaja çok gırdım ama şimdiye kadar batmadım..Aklınızda olsun "vdc" var ise kuma girerken kapatıp girerseniz daha iyi olur :smiley:

Antalya'ya yolunuz düşerse beklerim. Çekiş kontrol sistemini devre dışı bırakıp vitesi L konumunda kullandım. Çok eğlenceliydi :smiley:)

iPhone 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

Görüntüleri vıdeoyla desteklersenız daha süpper olur :smiley:

Kars sarikamista 2 sene impreza 2.0 r kullandim karda hakkini veren ender sedanlardan bana gore cok guzel bir tercih yapmissiniz Allah kaza bela vermesin

estergon0634' Alıntı:
Kars sarikamista 2 sene impreza 2.0 r kullandim karda hakkini veren ender sedanlardan bana gore cok guzel bir tercih yapmissiniz Allah kaza bela vermesin

Teşekkürler.

@eseber, XV'nizi iyi günlerde kullanmanızı dilerim. CVT olayı bence gayet iyi olmuş, bilgilendirme panelide çok güzel. Kumda o panelinde videosunu çekip paylaşırsanız sevinirim. Teşekkürler.

Çok inceledikten sonra xv aldım. İlk kez yere sağlam basmanın, her yol şartında ve arazi ortamında denemelerimi yaptım tam geçer not aldı aracım. Diğer markaları hep kullandım, ama lineatronik şanzumanın ve bağımsız 4 çekerin ne olduğunu Subaru da gördüm. Yakıt olarak aslında dikkatli kullandığınız zaman 1.6 DSG Jetta dan farkı yok yakıt tüketimi olarak. Yaşım 59 ama farkı yeni farkettim. Deneyin tavsiye ederim. Selamlar..

nce' Alıntı:
Çok inceledikten sonra xv aldım. İlk kez yere sağlam basmanın, her yol şartında ve arazi ortamında denemelerimi yaptım tam geçer not aldı aracım. Diğer markaları hep kullandım, ama lineatronik şanzumanın ve bağımsız 4 çekerin ne olduğunu Subaru da gördüm. Yakıt olarak aslında dikkatli kullandığınız zaman 1.6 DSG Jetta dan farkı yok yakıt tüketimi olarak. Yaşım 59 ama farkı yeni farkettim. Deneyin tavsiye ederim. Selamlar..

Aracınızı iyi ve kötü günde (kar-buz vs) zevkle kullanmanızı temenni ederim. Yol tutuşu, hani derler ya 10 numara 5 yıldız, harika bir araç. Virajlarda hiç tereddüt veya güvensizlik yaşatmıyor. Benim de ilk CVT deneyimim bu araçla oldu. Yakıt ekonomisi için CVT mükemmel bir seçim. Ancak, atmosferik motorlu bir araç olduğundan kalkışta bir miktar zayıf kalıyor, ki 0-100 km/saat hızlanması bu sebepten biraz uzun sürüyor. Antalya'da yaşıyorum ve yaz-kış şartları ve şehir içi trafik durumuna göre yakıt ortalamam 7.0 ile 7.6 arasında değişmektedir. (ki bu değerler benim eski mazda3 den çok daha iyi) Şehir dışında cruise control 110 km/saat takıntım yüzünden yakıt sarfiyatım yine şehir içi ortalaması civarında oluyor. Kısmetse bir uzun yolu cruise control olmadan yaparım :smiley:
Aracınız tekrar hayırlı olsun.

Teşekkür ederim sizede hayırlı olsun, bir bildirimde daha bulunayım, eğer kendinizi alıştırabilirseniz direksiyondaki cruse cont.. tuşları ile 40KM ve üzerinde kullanırsanız, hız sabitlemeyi ve hızlanmayı da bu tuşla yaparsanız şehir içinde 6,9lt hatta 6,4lt ile hareket ettiğinizide farkedeceksiniz. Ayaktan daha hassas kullanıyor bu tuşlar aracı..Saygılar..

Kum,her hava sıcaklığında ve şartında farklı davranışlar sergiler.
Her kum da aynı değildir,her bölgede diye de ilave etmek lazım.

Yaz kış,ıslak kuru,gün ortası veya gece mutlaka farklı davranır.
Genleşme sıkılaşma nedeniyle araçlara geçit verir,vermeyebilir.

Naçizane,tek araç kuma girerken iki kere düşünmek gerekir.
Bilgi paylaşmak istedim.

En beğendiğim çekiş sistemi Subaru'dadır.
Araçlarınızı iyi günlerde kullanın.

Subaru'nun kıymeti, bağlı olarak fiyatı her geçen gün artıyor :( iyiydi böyle jetta parasına forester sahibi olmak...
XV'nizi güle güle kullanın, hayırlı olsun.

Ynt: SUBARU XV Kumda, plajda, şehirde, dağda ve bayırda

ttogan' Alıntı:
Kum,her hava sıcaklığında ve şartında farklı davranışlar sergiler.
Her kum da aynı değildir,her bölgede diye de ilave etmek lazım.

Yaz kış,ıslak kuru,gün ortası veya gece mutlaka farklı davranır.
Genleşme sıkılaşma nedeniyle araçlara geçit verir,vermeyebilir.

Naçizane,tek araç kuma girerken iki kere düşünmek gerekir.
Bilgi paylaşmak istedim.

En beğendiğim çekiş sistemi Subaru'dadır.
Araçlarınızı iyi günlerde kullanın.
Size tamamen katılıyorum. Kumun nemi tabii ki çekişi etkiler. Konu başındaki yazımda da belirttiğim gibi kuma tedirgin bir şekilde girdim. Aynı yere yağış sonrası tabii ki tek başına girmem.

Ynt: SUBARU XV Kumda, plajda, şehirde, dağda ve bayırda

hazanfer' Alıntı:
Subaru'nun kıymeti, bağlı olarak fiyatı her geçen gün artıyor :( iyiydi böyle jetta parasına forester sahibi olmak...
XV'nizi güle güle kullanın, hayırlı olsun.
Teşekkür ederim. Aracımı ancak bir forester ile değiştiririm.

eseber' Alıntı:
Tekrar merhaba,
Forumdaki belki de tek XV sahibiyim. Bu başlıkta sizlerle fotoğraf ve belki de videolarımı paylaşmak istiyorum. Belki başka XV sahipleri de katkı sağlar.
Bilgisayarımdan bir şekilde resim ekleyemedim. Ancak TAPATALK hakkını verdi. Zahmetsizce ekledim.
aracımı alalı 3 ay oluyor. Daha önce toprak yolda ralli vari şekilde kullandım. İnfo ekranındaki çekiş kontrol sayfası şenlendi. Araçta kontrol kaybı olmadı. Islak zeminde de gayet stabildi ve kontrol hep bendeydi. Çamurda deneme yapamadım.
Dün ise plajda denedim. Aslında oldukça tırstım. Çünkü yalnızdım. Saplansam kurtaracak kimse yoktu. Ancak korkularım yersizmiş. Araç hiç çekiş kaybı yaşamadan kumda ilerledi. Plaj resimleri Antalya Lara'da çekildi.
Tekrar görüşmek üzere...
eseber' Alıntı:
Tekrar merhaba,
Tekrar görüşmek üzere...
Merhaba bu süre zarfında XV nizle ilgili bir değerlendirme yapar mısınız? Forester veya XV düşünüyorum. Arada büyük fiyat farkına değer mi sizce? Teşekkürler, iyi günlerde kullanın.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR