Şubat Tatilinde Barselona-figueres- Girona

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan edebiyatçı Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,162

edebiyatçı

Zirve
Yer
Ankara
Merhabalar,
Şubat tatili planımı da netleştirdim.Tatilin ilk haftası için üç arkadaş Barselona uçak biletini kişi başı 560 tlden aldık.Kampanya dönemini kaçırmasaydık daha ucuza da olurmuş ama nasipten öte yok. Kalacak yer için de şimdilik mutfaklı bir daire için rezervasyon yaptırdım. Haritadan baktığım kadarı ile Katalan meydanı'nın olduğu yer merkez gibi gözüküyordu. Turist otobüslerini kullanmak için oteli o meydana yakın ayarladım. Umarım yanlış yapmamışımdır.Şehir hakkında başka da bir bilgim yok. Bundan sonra araştırma faslı başlıyor. Yabancı dil sorunu olan üç bayan olarak her tür pratik bilgiye ihtiyacımız var. Kalacak yeri değiştirebiliriz. Mutfaklı olması birinci öncelikli tercihimiz olacak. Beş günlük bir plana ihtiyacım var. Bir gün trenle Figuares ve Girona'ya gitmeyi düşünüyoruz. Diğer dört gün Barselona'yı gezeceğiz. Doğru bir planlama yaparsak hiç bir yeri kaçırmadan gezmek istiyorum.Yardımı geçecek herkese şimdiden çok teşekkür ediyorum.

Etiketler
Ynt: Şubat Tatilinde Barselona-figueres- Girona

BArselona'dan Girona'ya giden yok mu? Tren biletlerini önceden internetten alamıyor muyuz?

http://www.renfe.com/
mesafe yakın tren lokal.önceden bilet almaya gerek yok.

japonyagezisi' Alıntı:
http://www.renfe.com/
mesafe yakın tren lokal.önceden bilet almaya gerek yok.

Teşekkür ederim. Bir gün önce gidip tren saatlerini öğrenmeyi düşünüyorum. Katalan meydanına ve otele yakın bir durak var. passeig de gracia istasyonu. Anladığım kadarı ile orada duruyor trenler. Yoksa ana tren istasyonuna gitmek gerekecek.

1gün önceden giderseniz yeter.sorarsınız.
renfe.com da her trenin hangi duraklarda kaçta durduğu da var.
BARCELONA-SANTS 05.56
BARCELONA-PASSEIG DE GRACIA 06.00 06.01
BARCELONA-CLOT-ARAGO 06.04 06.05
gibi.. birkaç basit kelimeyi bilirseniz renfe.com"u kullanırsınız.
ingilizcesi de var ama birsüre sonra ispanyolcaya dönüyor.
http://www.renfe.com/EN/viajeros/index.html

Gezimizi sorunsuz ve çok eğlenceli bir şekilde bitirdik çok şükür. İlk fırsatta gezi notlarını paylaşmaya başlayacağım.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR