Sürpriz Araç, Sürpriz Çekme Karavanımızla İlk Tecrübe ve İlk Tatil.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan dalyan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 497
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 59,379

dalyan

Zirve
Merhaba tüm Karavan sevdalıları,

Gezenbilir'e ilk üye olmam 2 yıl önce tesadüfen sahibi olduğum L.R Defender aracım vesilesi ile olmuştur.
İlk başlarda siteyi keşfetme ve ilgili konularda araştırma yapmakla geçmişti.Zamanla aracım ile ilgili pek çok konuyu araştırmış,sonrasında ise Karavan sevdalılarını tanıma şansını yakalamıştım.Bu arada aracımdan motokaravan yapanlar da vardı,ancak ben bahçemde farklı işlerde de kullandığım ve çalınmadan önce köpeklerimi götürüp getirdiğim için bir ara niyetine girdiysemde gerçekleştirmedim. Zaten gerçekleştirmiş olsaydım da pek kullanışlı olmayacaktı,minyon tipliler için olabilir ama ben iriyarı bir tipim.

Büyük kızım bu Ekim ayı sonunda evleniyor,dolayısı ile bir hayli masrafımız olacak.Karavan olayını önümüzdeki sezona ertelemiştik.
Eşim ile beraber düşündük,ha şimdi ha seneye ne farkeder?Şu farkederdi,seneye çıkacağımızın garantisi varmı?Yok :smiley:
Erteleme hayalini şimdi yaşa,dedik.

Gezenbilir'in satılık vasıta panosunda çok beğendiğim ve full offroad donanımlı Toyata 4runner 3.0 t.d İntercoolerli bir araç vardı.Araç hakkında forumda yapılan yorumlardan,gidip bizzat aracı görenlerin izlenimleri ayrıca yine siteye üye olan eski sahiplerinin araç hakkındaki olumlu görüşler,daha da ayrıca siteden tecrübeli(üstat)insanların araç hakkındaki fikirlerine danışarak aracın sahibi Cem beye telefon ettim.İlk izlenim çok önemlidir,negatif bir hava sezseydim konuyu kısa kesip kapayacaktım.Fakat o kadar pozitif,naif bir ses tonu ile karşılaştımki ilk izlenim olumlu oldu.Cem beye isterse hemen havale çıkarabileceğimi fakat en erken aybaşına kadar opsiyon istediğimi belirttim.İsterse o zamana kadar benim için aracı bağlama kısmeti çıkarsa ver,yok çıkmadı araç benimdir dedim.Sanırım oda benim yaklaşımımı samimi bulmuş olacakki "yok abi sen çıkar havaleyi ben ilanı kaldırıyorum"dedi.

Çekme karavanım.

Karar verdiğim zamanlardan önce ,satılık sitelerindeki karavanları tartışalım konulu forum sayfasında(ismini ancak bu kadar anımsadım)bir arkadaşımız link atıp tavsiye etmişti.Bende öncesinde ilk ilanı çıktığında beğenmiş ayrıca 300watlık 4 adet güneş panelli olması hemde Avrupa bir karavan olması dolayısı ile gezi harici kış sezonunda bahçemde de faydalanabileceğimi düşünerek sahibi Ahmet beyi aradım.Aslına bakarsanız daha öncede aramıştım,pazarlık yapmıştık.2. aramamda 2 adet 100 amperlik(toplam 200) sıfır jel akü alıp takacağını ayrıca araç için extra 2 adet aynayıda vereceğini belirtip,sistemi her türlü donanımını çalışır vaziyette teslim edeceğini söyledi.Lpg li sobası çok işime yarayacaktı açıkcası kışın ve buz dolabı yazın.

Ahmet bey bu aracı demo olarak hazırlamış,asıl meslekleri rüzgar ve güneş enerjileri üzerine.Anlaştığımız rakamı daha önce verdiklerini belirtmesine rağmen benim ricamı kırmayarak pazarlığımızı neticelendirdik.Aldığım araçtan bahsederken ona kapora çıkardığımı belirterek onada aynı alternatifi sundum,gerek yok dendi ve havaleyi çıkardım.

Bu arada işlerimi hallettim gibi.Bir aksilik çıkmaz ise yarın akşam Ankara'ya Cem beyden Toyata'yı almaya gidiyorum.
C.tesi bahçedeyiz,sulama ihmale gelmez heleki bu sahra sıcakları varken,artık tatil zamanı çalışanımız gidip sulayacak depodan.
İnşallah ağaçlara bir şey olmaz,aklım onlarda kalacak.Pazar gününü dinlenme ve hazırlık olarak değerlendireceğiz.Bakalım eşim ne yapacak yerine ilgilenebilecek birini bulabilecekmi?Olmazsa kapa dedim tatilden dönene kadar işyerini.Kısmetse eğer P.tesi sabah erken çıkıp Çanakkale de Ahmet beyle buluşacağız karavanımızı teslim almak için.Oradanda vuracağız artık kendimizi yollara :smiley:

Teoride iyi bir karavancı olarak görüyorum kendimi,bakalım pratikte nasıl olacak?Gelişmeleri etap etap fotoğraflıyacağım en baştan en sona kadar.

Şimdilik hoşçakalın.

Etiketler

Ertan & Şule adınıza inanın cok sevindik dileriz bundan sonraki düşlerinizde gercekleşir bizde cekme karavan niyetindeyiz bakalım hayırlısı yolunuz acık gönlünüz hoş olsun Tunay & Tugay Demiral

Karavancılıkta çok eski değilim ama, yeni karavan haberlerini uzun zaman aralıkların da alırdık.Şimdilerde ise neredeyse yeni haberleri zor takip eder olduk.Türkiyede karavanların çoğalması karavancılık adına sevindirici.
Yeni aracınızla ve karavanınızla kazasız, belasız keyifli geziler diliyorum.

Ertan bey merhaba,

Hem Toyota arazi aracınız hemde Çekme karavanınız hayırlı ugurlu olsun..Bu arada arazi aracında aynı markayı kullanıyoruz..markadaşız yani.... :D

Çok arzuladıgınız ,ailece gezmeyi düşündügünüz karavanınızla yapacagınız gezileri şimdiden heyecanla izleyen birisi var..Unutmayın. ;D ;D

Genelde bu tarz yazıları hep geç görürüm gördüğümde de baya gelişme olmuş olur bunda olmadı sabırla beklemek zorundayız.

Hayırlı olsun Ertan bey,

Toyota konusunda bir yorum yapamam ancak karavan ve çekme olunca 2 kelam yazarım. Kuvvetli araçla karavan çekmek çok keyiflidir (tecrübe ile sabittir) ancak doğabilecek riskleri gözardı etmemek gerekir.

Toyotadaki çekme demiri kurt ağzı ise karavanı almaya gitmeden önce normal çeki demiri ile değiştirmelisiniz.

Mutlaka kendinize tecrübe anlamında zaman tanıyın, 2 aracada yabancılık çekebilirsiniz üstelik 2 si birarada olunca dahada
dikkat gerekecektir.

Toyota ile çekmenin dingil genişlikleri aynı değilse tek yönlü kötü/bozuk yollarda ve kanal oluşmuş bölümlerde katarınız gezerek
yol alacağından dikkatli olmakta yarar olacaktır.

Yolunuz açık olsun.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,432
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR