Sülüklügöl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan The Ugly King Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,371

Etiketler
Ynt: Sülüklügöl

özcan bey,

aynı yeri mi kasdediyoruz ???

gölün sağ ucundan bayıra vuruyorsun; zaten orda yolak var
(buraya berhalde bir 5-6 kez gittim) ve rahmetli iskender ığdır, bünyad dinç ve 2 arkadaş daha
ile burayı biz hedikle şubat'ta çıktık (aynı rotayı, sülüklü acelle rotası)..

süper man değilim !
ama hiç zor öyle bir rota değil, yazın aynı rotayı koşarak
çıkar (yüksek irtifa koşu, eskiden çok yapardım..) çanak üstünü koşarak geçer,
çanak doğu ucundan koşarak kampa dönerdim, kolay değil ama zor da değil ...

saygılar,

gökhan

merhaba ben yusuf istanbuldan .ben ilk defa doğa yürüyüşü yapmayı düşünüyorum arkadaşlarla birlikte.bunun içinde sülüklügölü düşünüyorum..acaba sizce uygun mu?mesleğimden dolayı arazide yürüme konusunda gps kullanma konusunda problemim yok..sadece arkadaşlarımın tecrübesi yok..onlar için sorun sıkıntı yaşarmıyız?şimdiden teşekkür ederim..

günaydın !

sülüklü düşünüyor isenin kamp atacaksınız gibi;

- kamp'ı kesin medeniyetin girdiği yerde, insan'sız boş bırakmayın
- arabanın ulaştığı yerlerde, kesin tek çift olarak (bay ve bayan) kamp atmayın

göl'e eskiden kesin kamp atılamaz idi; şimdi problem yok galiba,
kamp'a ilk girişte sağa çok dik bir rampa çıkar;
valla yolak aramayın o sizi çanağın üst sırtına çıkarırı.
çanağı "u" dönün; "doğo, güney doğu ucundan rampa inin; orası sizi 2 küçük göle çıkaracaktır;
batı'ya vurduğunuzda yine sülüklü göl'e dönersiniz. 3-4 saat alır (ortada yememk memek)

sülüklü yerine ilk erik'li deneyin...
istanbul'a daha yakın. yalova çınarcık; armutlu istikametinden teşvikiye köyüne yol girer;
köye gelmeden, 200 - 300 mt. önce yok deri geçer ve bu yol vadiden, güney gider
(solda dere); 2-3 km. sonra sert sağa ve bayır'a vurur.
tam burda solda yolak var; dik bayağı dik bir şekilde, orman içinden erikli'ye çıkar.
bu araba yolu da erikli'ye gider. oradan delmece yayla ve daha güney narlı, kumla
(gemlik sahili)

şimdi var mı bilmiyorum, erikli delmece civarı bayağı yaban meyve ağaçları ile
doludur. yolda, domuz veya ayıyla karşılaşırsaınz şaşrımayın ! bana oldu, kaçar !! korkmayın.

erikli düzleğinin güney doğusunda bu teşvikiye köyüne kavuşan dere akar;
içme suyu dereyi aşınca (50 mt.) dereyi aşağıya bir 50-100 mt. takip edin,
küçük bir şelale göreceksiniz. burada inerken taşlara dikkat edin, yosun.. kayar !

iyi geziler

10 Temmuzda sülüklü göl'ü görmeye gittim. benim haricimde 1 kişi vardı. bir kaç resim çektim, gerçekten her mevsimde güzel olan bir yer.

20150710 091602 resized

20150710 091607 resized

20150710 091614 resized

20150710 093031 resized

20150710 093035 resized

burak_oz' Alıntı:
Sülüklü göl ün işletmesinin bir şahsa verildiğini,bu yıl girişlerin ve balık tutmanın ücretli olduğunu duydum.Doğrumudur ?
Ben hafta ici gittim, giriste kulube gise gibi bir yer vardı ama bostu, kimse bir sey sormadı. Aracımla girdim sonra da cıktım. Belki haftasonu ucret alıyor olabilirler. Yada ben sabah saatlerinde gittigim icin kimse yoktu, bilemiyorum

SM-A500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Yer : Sülüklügöl
Parkur : Zor
Max. Yükseklik : 1550 mt.
Su : Aracınız ile giderken Sülüklügöl’e varmadan ve zirvede çeşme bulabilirsiniz

Ulaşım :
İstanbul’dan Ankara istikametinden giderken Akyazı tabelasından girin ve gişeleri geçtikten sonra sola dönün. Kuzuluk’tan direkt devam edin. Reşadiye’yi geç, Samanpazarını geç, Azizağa’yı geç, Dedeler’den sonra sağa Dokurcun’a gir. Dokurcun’u yani ilçeyi geçince sağa Sülüklügöl tabelasından girin.

Yürüyüş Rotası :
Sülüklügöl sağınızda kalacak şekilde aracınızı park edip araba yolundan yürümeye başlayın. Bir müddet sonra sağınızda bir başka göl göreceksiniz. Daha ileride ise solunuzda bir başka küçük göl daha…
Zirveye çıkmak isterseniz ikinci gölü de geçerek yolu devam edin ve su yalağını göreceksiniz. Ve bu noktadan sonra patikayı takip edin. Patika sizi zirveye çıkaracaktır. Zirveye çıkınca heyelan bölgesinin üstünden yani zirveden tekrar Sülüklügöl istikametine panaroma eşliğinde yürüyebilirsiniz. Zirvede bir noktata su bulabilirsiniz.

Zirvede yaylalar var ve yayla evleri. Tekrar aynı noktadan geri dönün.

Not : Zirveden geri dönerken çıkışta kullandığınız patika yolunuzu bulamayabilirsiniz. Bu nedenle çıkarken kullandığınız patika yolunun zirveye çıkış noktasını iyi belirleyin. Bazı referanslar alın mutlaka!

Yürüyüş Mesafesi (gidiş-dönüş) : 18 Km.
Yürüyüş Parkuru : Çıkarken zorlanacaksınız. Zirveden sonra sığ orman geçişleri var.

Notlar :
Yaz aylarinda göller etrafında sivrisinek var. Uzun kollu giyinmeniz önerilir. Yayla ise serin ve rüzgarlı.
Sülüklügöl 300 yıl önce heyelan ile oluşmuş ve Bolu il sınırları içinde kalıyor.

tam çanağı batısı Dalımbaz yayla vardır.. oraya gidin güzeldir

geçen sene sülüklü göle gitmiştim, gitmek isteyenlere kesinlikle tavsiye ederim mükemmel bir doğası var

Nefis manzara..
Araç çıkıyormu acaba? oralara çok yakın olmama rağmen zirvelere çıkma şansım olamadı :smiley: yazın,bir gece kalmak güzel olur :smiley:
Zirveye kadar çıkıyor araç yalnız sülüklü gölden eğim biraz fazla direk davlumvaz yaylasından çıkarsanız daha düzgün bir yol mevcut

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,082
Kaydolan Son Üyemiz
Tsow

Geri