Sülüklügöl

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan The Ugly King Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 60
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 23,338

The Ugly King

Ana Kamp
[attachment=1][attachment=2][attachment=3][attachment=4][attachment=5]

Yer : Sülüklügöl
Parkur : Zor
Max. Yükseklik : 1550 mt.
Su : Aracınız ile giderken Sülüklügöl’e varmadan ve zirvede çeşme bulabilirsiniz

Ulaşım :
İstanbul’dan Ankara istikametinden giderken Akyazı tabelasından girin ve gişeleri geçtikten sonra sola dönün. Kuzuluk’tan direkt devam edin. Reşadiye’yi geç, Samanpazarını geç, Azizağa’yı geç, Dedeler’den sonra sağa Dokurcun’a gir. Dokurcun’u yani ilçeyi geçince sağa Sülüklügöl tabelasından girin.

Yürüyüş Rotası :
Sülüklügöl sağınızda kalacak şekilde aracınızı park edip araba yolundan yürümeye başlayın. Bir müddet sonra sağınızda bir başka göl göreceksiniz. Daha ileride ise solunuzda bir başka küçük göl daha…
Zirveye çıkmak isterseniz ikinci gölü de geçerek yolu devam edin ve su yalağını göreceksiniz. Ve bu noktadan sonra patikayı takip edin. Patika sizi zirveye çıkaracaktır. Zirveye çıkınca heyelan bölgesinin üstünden yani zirveden tekrar Sülüklügöl istikametine panaroma eşliğinde yürüyebilirsiniz. Zirvede bir noktata su bulabilirsiniz.

Zirvede yaylalar var ve yayla evleri. Tekrar aynı noktadan geri dönün.

Not : Zirveden geri dönerken çıkışta kullandığınız patika yolunuzu bulamayabilirsiniz. Bu nedenle çıkarken kullandığınız patika yolunun zirveye çıkış noktasını iyi belirleyin. Bazı referanslar alın mutlaka!

Yürüyüş Mesafesi (gidiş-dönüş) : 18 Km.
Yürüyüş Parkuru : Çıkarken zorlanacaksınız. Zirveden sonra sığ orman geçişleri var.

Notlar :
Yaz aylarinda göller etrafında sivrisinek var. Uzun kollu giyinmeniz önerilir. Yayla ise serin ve rüzgarlı.
Sülüklügöl 300 yıl önce heyelan ile oluşmuş ve Bolu il sınırları içinde kalıyor.

DSC05631

DSC05651

DSC05657

DSC03678

DSC03891

Etiketler
Ynt: Sülüklügöl

Nefis manzara..
Araç çıkıyormu acaba? oralara çok yakın olmama rağmen zirvelere çıkma şansım olamadı :smiley: yazın,bir gece kalmak güzel olur :smiley:

buradan (sülüklü üst çanağı), batı, hafif güney batı; tam sırttan
acelle trans yapın ! görmedi iseniz, bu güzel doğa gördünüz mü acaba ?? ..
ort. 15 sene önce rahmetli iskender ığdır ve bir kaç dost, yürümüştük..
rota yı verebilirim ---> gokhanbilgic@bittelturkey.com

Havalar düzelince bir yürüyüş yapmak lazımgeldi.Güzel fotolar,bilgilendirme de güzeldi,teşekkürler.Bir yere kadar bineklerle gidebiliriz sanırım.

dağtaş' Alıntı:
Havalar düzelince bir yürüyüş yapmak lazımgeldi.Güzel fotolar,bilgilendirme de güzeldi,teşekkürler.Bir yere kadar bineklerle gidebiliriz sanırım.

Evet araç ile göl kenarına kadar gidebilirsiniz.

Çok sevdiğim bir parkurdur.Gidecek arkadaşlara tavsiyem sinek kovucu sprey yanlarında götürsünler ve kıra kollu,şort giymemeye özen göstersinler.

Tabiiki sivri amcalar yazın görev alırlar .yani kış için değil .Yoksa bu .sivriler işi abartıp kış uykusunu yarıda mı kestiler.Şamata bir yana tepeden sülüklü göl başka güzelmiş.Paylaşım için teşekürler.

GPS kaydını ekte bulabilirsiniz
[attachment=1]

Ekli dosyalar

• Suluklugol Rota.gdb
    48.9 KB · Görüntüleme: 434

Sn ugly Kıng, bugün fırsat bularak sizin Gps kayıtlarını incelem şansım oldu.GPS konusuna tam olarak hakim olmadığım için bende yanlışlık yapmış olabilirim fakat elimdeki veriye göre parkur son noktası 163 nolu nokta(ekli resim).163 nolu noktadan sonra inişinizi nasıl gerçekleştirdiniz.resimde görülen 2 farklı alternatiften hangisi olabilir, Gps iz kayıdına göre, parkur 8,63 km görünüyor, eğer çizdiğim sarı parkur kuş uçuşu ek 5 Km ilave getiriyor.
Kısaca parkuru nasıl tamamladığınızı ve önerinizi yazarsanız memnun olurum.
Teşekkürler.

1

Pardon şimdi baktım, siz geldiğiniz noktadan geri dönmüşsünüz.
Öncelikle,

1- Kırmızı rotanın eğimi çok mu dik?
2-Siz geri dönerek 18 km parkur tamaladığınıza göre 163. nolu noktaya kadar 18/2=9 Km yol almışsınız, sarı rota ilave 5 km getirdiğine göre yürünebilir görünüyor
ne dersiniz?

ben gps anlamam da

buraları bayağı gezdim; ort. 7-8 kez
sarı rota çok kolay, doğu çanak inişi ve batı çanak çıkışı (sıkı dik !) biraz diktir;
kırmızı rotanın kuzey doğu yönü biraz dikleşir ve ilave göllere varır;

sarı rotanın en uç çanak üst noktasından sağ, güney batı yönü,
acelle yönüne ayrılır; sırt hattından 2 günlük yol..

inşallah bu 19 mayıs bir daha yapacağım;
katılan olursa tabii li hoş gelirsiniz ! ..

selamlar, gökhan, istanbul

gokhanbilgic@bittelturkey.com

Gökhan bey merhaba,
bende mayıs ayında uygun olur ve Ankara dan bir kaç arkadaş toparlayabilirsem 19 mayısa denk gelirmi bilmiyorum ama bu rotayı yürümeyi düşünüyorum.google earth ten
incelediğim kadarı ile en uygun rota arkadaşların başladıkları ve bitirdikleri noktadan sarı rota ile devam edip başlangıç noktasına ulaşmak.
Siz nerede ikamet ediyorsunuz, eğer Ankara da iseniz, değerlendirebiliriz.

merhaba ben 2000'de enduro ktm ile trafik kazası geçirdim; 4 ay koma !
kemal, kutlu torunlar hepsi dostlarım, onlarla da bayağı enduro yapmış idik;
buraya kazadan sonra hiç gitmedim; aynıdır tabii ki;
sarı rota kolay; gölden çıkar o rotayı kros yapardım "yani yüksek irtifa koşusu" ;
şimdi koşu moşu kalmadı, hala denge yok !
sarı rota 1 günde biter, bana göre zevk vermez..

düşüncem; dokurcan'dan bir araba, traktör ile sülüklü'ye zıplamak
sülüklü acelle arası 2 gün 2 gece sürer
acelle'den "bizi bırakan adamı cepten aramak ki" adam gelsin bizi alsın acelle'den
acelle, aşağı karayolu; of of of çok uzundur.. çekilmez !

ben istanbul'dayım eskiden bayağı dağa çıkardım da, şimdi kamp mamp,
öyle sıkı faaliyetler maalesef kalmadı

dokucun'da buluşur, bi lokanta'da çorba basarız gaza !

slm.

gökhan

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.