Sunroof Su Alma Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Caylak_jeep Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,107

Caylak_jeep

Ana Kamp
Merhabalar,
Aracım jeep grand cherokee 3.0crd 2006 model. Aracımın sunroof önde bulunan 2 adet tahliye hortumları temizlendi. Ayrıca kendimde hemen hemen haftada bir su dökerek kontrol ederim. Yağmurlu havalarda, araç yıkamada herhangi bir problem yok. Fakat yağmurlu havalarda araç ile giderken sağ üst dirsek hizasından döşemenin ıslandığını tespit ettim. Servis ısrar ile boru tıkanmıştır diyip gönderiyor beni ama boruların açık olduğundan eminim(Serviste kompresör ile hava tutuldu) Sizce sorun ne olabilir veya bu problemi nasıl çözebilirim.

Tekrardan Merhaba,
Tavan sökülüp sunroof tahliye hortumları ve ve tahsiye çıkışları kontrol edildi. Tazyikli su basıldı herhangi bir sorun çıkmadı. Sunroof arka tahliyesi yine kontrol edildi (Öne yapılan işlemin aynısı) ve bu noktada da sorun bulunmuyor. Zaten daha önceden de belirttiğim gibi araç durduğunda sorun yok. Su alma problemi araç hareket halindeyken sağ dirsek el tutamağının ordan nemlilik başlıyor. Bu konu ile ilgili 3 kere jeep garage da işlem ve kontrol yapıldı ve herhangi bir sorun olmadığını söylediler fakat yağmurlu havada arabayı hareket ettiremez oldum. Sizin fikirleriniz nedir? Daha ne yapmalıyım bilemiyorum. Ayrıca bir abim bana sorunun belki sunroof değilde ön camdan herhangi bir noktasından su alabileceğini aracın hareket halinde iken yağmur suyunun rüzgarın etkisi ile içeriye girebileceğini söyledi. Sizce bu da mümkün mü?
Aracımdan çok memnunum ama bu su alma sorunu demoralize ediyor.

Ön cam silikonlari bozulunca rüzgar sesi yapan araçlar gördüm ama sunroof olanını hiç test etme şansım olmadı. Bu araçların ön camını içeriden itip kontrol ettik.
1996 da Maslak da bir fitil kilit cam isleri yapan ustaya araç götürdüm. 20 cm boyunca 3cm kalınlığında kutu gibi iki dedektör vardı. Biri içeriden digeri dışarıdan tutularak üzerindeki led gösterge sayesinde su geçebilecek fitil cam vb yerleri kontrol edip onarımını yaptık. Bir ay önce bu cihaz gerekti Çorlu da sanayide aleti duyan bile yok. Öyle bir cihaz olsa daha kolay olur.

benzer sorun bendede oldu ön cam silikon zamanla gitmiş sökülüp tekrar takıldı sorun çözüldü. bende sizin gibi ilk başlarda sanruf ile çok uğraştım ama sorun ön cammış malesef.. baktırın derim..

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR