Süper Mini Çekme Karavanlar...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yugun Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 7
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,864

yugun

YÜCEL GÜNDÜZ
Yer
Ankara
Web
www.yucelgunduz.com
Mini karavanlar, Her yola çıkıştan önce ayna takmayı gerektirmemeleri,
Daha düşük rüzgar profili dolayısıyla yakıt tasarrufu,
Arabaya daha kolayca ve hızlı takılıp gidecekleri sonucuna ulaştırıyor beni.
Tek kişi için ideal boyutta bir karavanım olmasına rağmen,
Bazen de bunun yanına bir tane de Mini eklemek istiyorum.
Gözüm halen bu karavanlarda...

Etiketler
Caretta

Caretta ülkemizde seri olarak üretilen bir karavan,
O aslında bir Teardrop. Yani Gözyaşı damlası denilen karavanlardan.
Amerika'da kendi teardropunu üreten bir de akıma sahipler.
Caretta ülkemizde de sevildi ve tutuldu.
Açıkçası 3.40 sınıfı çekme karavanım yanında,
Bir de teardropum olmasını isterim.

Pino'nun ürettiği Pİ 2010 Karavanlar ülkemizde üretilen bir başka süper mini yorumuydu. Tuvalet için ayrı bölüm barındırmasa da Portapotty barındırmasıyla 2010'lar güzel karavanlardır bana kalırsa...
Pi2010 8 1024x683

Benim bir caretta deneyimim var,
Bu tür minicik karavan kullanması kolay,arkanda hissetmiyorsun bile ama
beni bunalttı, klostrofobik hissettim, hafta sonu bir gece için uygun olabilir, ancak daha fazlası için kullanışlı değil bence
Hafta sonu bir gün için gidersem çadırda kalırım zaten

Caretta'da sabitleme ayaklarıyla uğraşmaya gerek kalmadığı için arabaya koşması çok kolay. Ek ayna takma merasimi de yok. Ağırlık konusunun hissedilir olacağına eminim. Saatte 90 yapmayı da mümkün kılarsa bence bayaa faydası dokunabilir benim kampçılığıma. Diğer karavanda ayakları toplamak, sonra gittiğin yerde sökmek. Araba alış verişe gidecekse uzatma aynalarını sök sonra yola giderken tekrar tak. Sıkıntı hepsi. Küçük bir karavancık güzel de olabilir. Ama benim esas endişem ayakkabılarımı nereye koyacağım konusu. Eğer carettaya biner ayakkabıları da dışarda bırakırsanız köpekler ayakkabılarınızı çalıp uzaklara götürebilirler ve bulamayabilirsiniz. Haftasonları çeşitli kaçamaklar yapmak için güzel olabilir ama doğru söylüyorsunuz bu pekala çadırda da yaşanabilir. Ama insan hep birşeylere heves eder işte. Ben de bu küçük karavanları seviyorum.

Merhaba, 5k karavan / Ayaz premium modeliyle ilgili deneyimi ya da paylaşacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Teardrop sınıfından bir karavan edinmek istiyorum. Caretta 1500 yerine Ayaz modeli daha çok ilgimi çekti.
Teşekkürler

Merhaba, 5k karavan / Ayaz premium modeliyle ilgili deneyimi ya da paylaşacak bilgisi olan varsa yardımcı olabilir mi?
Teardrop sınıfından bir karavan edinmek istiyorum. Caretta 1500 yerine Ayaz modeli daha çok ilgimi çekti.
Teşekkürler
Üretici WEB sayfası: 5K Karavan

Ben de ilk defa gördüm. Hoş bir tasarımı var. Sitesinden tüm modelleri görülebiliyor.

Üretici WEB sayfası: 5K Karavan

Ben de ilk defa gördüm. Hoş bir tasarımı var. Sitesinden tüm modelleri görülebiliyor.
Merhaba, sitesini ve birçok YouTube yayınını izledim. Aslına bakarsanız deneyim sahiplerinin paylaşacaklarını duymak istedim. Belki yazılanların haricinde söyleyecekleri olabilir diye.
Teşekkür ederim. Umarım paylaşımlar gelir.. sevgiler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri