Superevariders

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan atlantis Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 5,953

Etiketler

Ynt: Superevariders

Ayıptır söylemesi ben de bu gurupta rider olarak görev yapıyorum. Kulübün kuruluş günlerinde çekilen bu videoda görüldüğünün aksine, artık Nazi kaskı ve korumasız kıyafetli katılımcılara izin verilmiyor. Diğer yandan chopper gurubu olarak başlayan oluşum giderek enduro ve touring görünümü kazanmış durumda.

Bir kaç ay önce Bursa'dan istanbul'a doğru gelirken yanımdan geçtiniz. Bitmek bilmeyen bir motorsiklet konvoyu. Feribotta da beraberdik. Feribotun yarıdan fazlası motor doluydu. İnanılmaz bir görüntü. Fotoğraf makinemde yanımdaydı neden çekmedim ki fotoğraflarınızı :smiley: Dediğin gibi karışık sınıflardan onlarca motor. Süper heyecan verici ;)

benimde üyesi olduğum bu gurubun gezilerine katılamasamda gerek kurucu gerekse üye bazında tanıdığım birçok arkadaş var özellikle toplu sürüş kuralları tatbiki ve uygulamasına önem veren ve planlı programları ,dillere destan gezi ve kampları çok keyiflidir.

gezi chopper / cruiser ile yapılır... etrafına bakına bakına ...
hayır gezi değil yarışsa mesele o zaten trafiğe açık yolda yapılmaz... bu tür gezileri özlüyorum..endurosuz, racingsiz, sadece chopperlar :smiley:))

mantık olarak dediğin doğru prometheus sana katılmamak elde değil ama sadece mantık olarak :smiley:)))
kalbimiz daima chopper/cruiser :smiley:)) son noktada belki enduro ile final yapabiliriz tabi....

PrometheusTR' Alıntı:
Herkes bir gün endurocu olacak ;)

Her motor sahibi kadar gider !

Bu yıl 5500 km.lik bir TR turu yaptık aramızda choper kullanan iki arkadaş vardı. Biri VTX 1300 (choper) kullanan bir bayan... Pek çok enduruo motor sahibinin gitmediği yollarda tekerinin kaldırdığı toz yukarıdaki sözü doğruluyor. Bitlis Zigana Şavşat..... Her motor sahibi kadar gider !

muratsahin' Alıntı:
Her motor sahibi kadar gider !

Bu yıl 5500 km.lik bir TR turu yaptık aramızda choper kullanan iki arkadaş vardı. Biri VTX 1300 (choper) kullanan bir bayan... Pek çok enduruo motor sahibinin gitmediği yollarda tekerinin kaldırdığı toz yukarıdaki sözü doğruluyor. Bitlis Zigana Şavşat..... Her motor sahibi kadar gider !

motor gidemez demedim ki ben :smiley: Hani arkadaşlarınızla kıyaslamak gibi olmasın da adam R1 ile dünya turu yaptı ona kalırsa :D

Bahsettiğim şey, cruiser'cılar bel ağrıları başladığında, SS'ciler de boyun fıtığı başladığında motordan vazgeçmek istemiyorlarsa enduro alıyorlar. :smiley: Ha bazıları var ki direkt enduro ile başlıyorlar, en şanslısı onlar ;)

Selamlar Dostlar... Ben CBR600 de kullandım, Virago'da.. Şu an Honda Enduro kullanıyorum... Her modelin yeri ayrı fakat Enduro'nun vermiş olduğu özgürlük ve kullanım rahatlığı gayet iyi.. Oturma ve kullanım pozisyonu itibariyle uzun yolda da yormuyor Enduro.. Kıvraklığı ve virajlardaki kararlılığı ise cabası..

Umarım herkes gönlündeki motosiklete biner...

Murat VURAL

Keyifli bir grup SuperEvalar kendi içinde. Ben de bir kez onlarla Cunda'ya gitmiştim.
Ama eğlence tarzı (Konaklanan yerler&Muabbet& Tek tarz motor) olarak kendimi çok yabancı hissettim.
Selamlar.

Gökhan

gokhanerciyes68' Alıntı:
Keyifli bir grup SuperEvalar kendi içinde. Ben de bir kez onlarla Cunda'ya gitmiştim.
Ama eğlence tarzı (Konaklanan yerler&Muabbet& Tek tarz motor) olarak kendimi çok yabancı hissettim.
Selamlar.

Gökhan

Şu anda kendileri ile hiç bir bağlantım kalmadı farklı sebeplerle S.Eva'dan ayrıldım. Ancak Istanbul'daki en iyi guruplardan biridir. İlk tanışma gezilerinde her gurupta insan biraz yabancılık çeker. Biraz zaman tanıyın.

konu harici sayılmaz herhalde ;D
enduro motorunuz ile arazi gezileri yapıyorsanız, her hafta yeni bir doğal engeli aşma zevkini tadacaksınız. aynen 4 x 4 araçlarda olduğu gibi. geçen hafta zorlandığınız belki motoru yatırdığınız yeri bir sonraki geçişte kayıpsız geçeceksiniz ;D bunu yapabilmek için çevredeki tecrübeli endurocuların talimatları ve yol göstermeleri işinize yarayacak. gün gelip yeni arazi sürüşü yapmaya başlayan arkadaşlarınızı bildiğiniz kadar yönlendirebilmek keyiflidir. arazide bir engel geçerken düştüğünüzde bile çoğu zaman gülümseyebildiğiniz hatta güldüğünüz başka tarz motorsiklet varmı ;D bu kişisel sürüş gelişimi cross ve enduro motorlarda bence diğer tarzlara göre daha fazla oluşur.

işin uzun yol boyutlarına gelince; ülkemiz yollarının çukurları, mıcırlı yollar vb. etmenlerde ilerlemek için görüşüme göre enduro motorlar daha uygundur.

Bora kardeşim, duygu ve düşüncelerimizi çok güzel anlatmışsın sana katılıyorum fakat bazen insanların kafalarında değişmez takıntılar olabiliyor, sen ne dersen de o bildiğini okuyor. Haklı olduğu noktalar yok değil... Biri et sever, diğeri balık. Biz fotoğrafçılar arasında da vardır böle tatlı çekişmeler.. CANON'cular, NIKON'cular, PENTAX'çılar...

Live for ride, ride for live...

Selamlar
Murat VURAL

Chopperla başladım, enduroya geçtim, geçen sene enduro ile birlikte 1200lük SS'de kullandım."Haz"ın kaynağı hangisiydi derseniz enduroyu tek geçerim. Bundan sonra da "son nokta" yine enduro klasmanında olur. Şu anda Varadero kullanıyorum, param çok olursa belki KTM 990 Adv.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri