Suudi Arabistan'a Otomobille Gitmek Mümkünmü?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan lordyakup00 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 29
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 97,483

lordyakup00

Yeni Üye
[size=14pt]Selam... Suudi Araistan'a Arkadaşlarımla bi gezi yapmak istiyorum... Bu Mümkün müdür?...Mümkünse Arabistan'a giderken Irak'tan veya veya Suriye ve Ürdün'den geçmek Gerekiyor Bu ülkelerden geçmek için geçiş izni nasıl alabilirim...yardımınızı bekliyorum Lüttfeeennn :smiley: Teşekkürler :smiley:[/size]

Etiketler
Ynt: Suudi Arabistan'a Otomobille Gitmek Mümkünmü?

Aklı olan gitmez , vazgeç . :-\

Kesinlikle katılıyorum gitmeyin,gitsenizde uçakla gidin derim.

Sent from my iPad using Tapatalk

Suriye karışmadan önce Suudi Arabistan sınırına kadar araba ile gitmiştim. Ürdün hala problem değil. Ama Ürdün'e ulaşmanız zor . Iran üzerinden Dubayie gemiyle geçmek en akıllıca yol şimdilik. Tek problem...SA vizesi. Sanki topraklarını yiyecekmişiz gibi turist vizesi almak imkansız galiba.

Mümkün gidilir fakat ne gerek var?
Ülkelerin hali ortada gidersiniz Allah göstermesin bir kaza kurşununa binin uçağa gidin en rahatı

Suriye'deve Irak'ta olan bitenden haberiniz yok sanırım. O canilerin arasından araba ile geçmek pek akıl işi değil.

Suudi ler vize verdi de yolun derdi kaldı. Vize alamazsınız eğer orada yaşayan kraliyet soyundan tanıdığınız yoksa. Alacağınız vize de çalışmak için olur yani çalışmaya gidiyorsanız vize alabilirsiniz. Gezmeye gidilmiyor oraya. Hadi vize var diyelim, bakınız yukarıdaki yorumlar. Hepsine tamam diyelim o zaman yolunuz açık olsun.

merhaba,
hac zamanı sudi arabistan'a turist vizesi almanız mümkün değildir.diğer zamanlar için ise verilen vize ile mekke-medine gibi kutsal sayılan topraklar haricindeki yerlere gidebilirsiniz ki zaten buralar haricinde suudi krallığında pek görülecek bir yer olduğunu sanmıyorum.
saydığınız problemli ülkeler nedeniyle şu an en popüler ulaşım lübnan'a kadar deniz yoluyla sağlanıyor. mersin taşucu'ndan haftanın 3 günü lübnan'a feribot seferleri mevcut. yolculuk 10-12 saat kadar sürüyor. gitmeyi düşünüyorsanız size bu yolu tavsiye ederim. tabii suudi arabistan'dan vize alabilirseniz.:smiley:

suleymancirit' Alıntı:
Aklı olan gitmez , vazgeç . :-\

Aklı olan kara yoluyla degil uçakla gider , komşu ülkelerdeki sıkıntılar ve karmaşa bitsin bende gitmek istiyorum , tabiki vize alabilirsem ( bu hic de kolay degil).
Umre için giderseniz Mekke ve Medine dışına çikiş yasak. Zaten pasaportu elinize vermiyorlar sadece umreci kimlik karti veriyorlar.
Arabistana umre icin gitme disinda sansiniz yok , onu da ucakla yapin.
İyi yolculuklar dilerim.

suleymancirit' Alıntı:
Aklı olan kara yoluyla degil uçakla gider , komşu ülkelerdeki sıkıntılar ve karmaşa bitsin bende gitmek istiyorum , tabiki vize alabilirsem ( bu hic de kolay degil).
Umre için giderseniz Mekke ve Medine dışına çikiş yasak. Zaten pasaportu elinize vermiyorlar sadece umreci kimlik karti veriyorlar.
Arabistana umre icin gitme disinda sansiniz yok , onu da ucakla yapin.
İlla karayolu ile giderim derseniz ve vize alabilirseniz sakın ola eşinizle gitmeyin.
İyi yolculuklar dilerim.

Konuyu açan arkadaş "Nasıl gidemem" diye sormamış. " Nasıl giderim " diye sormuş. Genelde forumlarda yapılmayan bir şey sorulunca hep gitme deniyor .

bartek' Alıntı:
Konuyu açan arkadaş "Nasıl gidemem" diye sormamış. " Nasıl giderim " diye sormuş. Genelde forumlarda yapılmayan bir şey sorulunca hep gitme deniyor .

Cevap veren herkes de gidilemeyeceğini anlatmaya çalışmış. sizin bildiğiniz bir yol varsa açıklayın biz de öğrenelim. Ben de Arabistan a havayolundan başka yolla girilemediğini onu da geçtim ortadoğu daki çatışmalar yüzünden zaten oralardan arabayla geçilemeyeceğini biliyorum.

Lutfen varsa bildiğiniz bir yol varsa paylaşın biz de aydınlanalım...

Uzun zamandan beri toplu taşıma ve tırlar hariç Suudi arabistana dışardan küçük özel araç girmesi yasak.(Özel izinli olanlar hariç)
Ticari vize,umre vizesi veya davetli olarak gidebilirsiniz.
Umre vizesiyle sadece Mekke ve Medine yi gezebilirsniz.

bartek' Alıntı:

Cevap verende kabahat "böyle kel alaka bir soruya"

suleymancirit' Alıntı:
Cevap verende kabahat "böyle kel alaka bir soruya"

Kızmayın süleyman bey. olacak garip paylaşımlar da tabiki. Herkesin kendine göre yorumu var. Bildiğimizi paylaşmaz yorum yapmazsak buranın manası kalmıyor...

orada yıllarca çalışmış biri olarak, turizm amaçlı gitmek çok saçma..sebebi: din turizmi dışında görülecek hiçbirşey yok. Hele otomobille gittiğinizi varsayalım, birkaç şehir dışında tüm şehirlerarası yollar çöl ve yolda benzinci bile yok. Benzinlerinizi şehirden şehire alacaksınız. topu topu 4-5 şehirvar zaten. Birbirlerine uzak. Görülecek, gezilecek de hiçbirşey de yok. Oraya sadece hac ve umre için gidiliyor, ona da kota uyguluyorlar. Hac vizesi ile ükeyi de gezemezsiniz. İkinci gidiş çalışmak için. Başka türlü turistik amaçla gitmeyi planlamak akıl karı değil.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR