Suv Almak İstiyorum (rav4-lr Freelander-jeep Cherokee-honda Crv) Yardım Lütfen!!!

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan burakczj19 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 13
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,096

burakczj19

Yeni Üye
Herkese selamlar
Siz dostlardan bir konuda yorumlarınızı ve konu ile ilgili bilgilerinizi paylaşmanızı istiyorum
Şehir içinde kullanmak maksatlı (araziye sürmücem aracı), 50-55.000 TL arası, otomatik vites, benzinli yahut dizel, 2. el bir SUV araç almayı düşünüyorum.
Aşağıda düşündüğüm alternatifler hakkında yorumlarınızı ve sizin tercihlerinizi öğrenmek istiyorum

-2006-2007 model yeni kasa Toyota RAV4
-2005-2006 model eski kasa Honda CRV
-2006-2007 model LR Freelander
-2006-2008 model JEEP Cherokee 2,8 CRD

Teşekkürler...

Etiketler
Ynt: Suv Almak İstiyorum (rav4-lr Freelander-jeep Cherokee-honda Crv) Yardım Lütfen!!!

Hiç bu arabaların koltuuna oturup direksiyonunu tuttunuz mu? Size çok yakın gelen yada itici gelen hangileri? tavsiyelerle birlikte bunları da göz önüne alın. Teknik olarak çok iyi ama zevk olarak size uymayan bir araba ne adar işinize yarar? Yada tam tersi, muhteşem beğendiğiniz ama teknik olarak yetersiz bir araçla mutlu olabilirmisiniz???

Ynt: Suv Almak İstiyorum (rav4-lr Freelander-jeep Cherokee-honda Crv) Yardım Lütfen!!!

2 yıl önce benzer bir yoldan geçtik.
Dizel ve otomatik bizim olmazsa olmazımızdı.

Seçenekler freelander ve cherokee idi.
Her ikisinin de direksiyonuna oturdum, kısa süreli kullandım.
Tercihimizi arazi şanzumanı olması, torku ve tipi sebebiyle cherokee'den yana kullandık.

2 yıldır her türlü koşulda kullanıyoruz (ağır offroad hariç), memnunuz.
Uzun yolda 9 litrelerde gezen tüketim şehiriçi kısa mesafelerde 14 litre civarında geziniyor.

İlk SUV aracımız, binek arabalarımızı hiç özlemedik.

Evet subaru foresterları da çok araştırdım ancak eski kasalar (2007 ve öncesi) yüksek araçlar olmadığı ve 2008 model ve sonrası yeni kasaların da fiyatı bütçeme uygun olmadığı için vazgeçtim.
Bu arada sitede uzunca bir keşif yaptıktan sonra 2008 model suzuki grand vitara lar da alternatiflerim arasına girdi...

GC tabiki sonra diğerleri ile GC aynı segment değil karşılaştırma yapmayın ihtiyaçlarınıza cevap verene bakın

rav 4 alacağıma aynı yılların xtrailine bakardım. her yönüyle ortalamada daha üstün araçlar. arazide bile kullananlar vardı bu sitede.

yukarıdaki listeden seim yapacaksak yine jeep seçerdim ancak yakıt önemliyse CRV seçerdim herhalde.

aslında hepsinin yerine o paraya kia sorento da alınır gibi. bu sorunun doğru bir cevabı yok yani.

Ben rav 4 2003 model kullanıyorum gayet memnunum İstanbulda trafikte çoğunlukla kullanıyorum bu ara gazincir pahalanmasi ile beraber 40 kuruş civarı yakıyor Lpg de

2004 yılında kızım baba astrayı satıp jeep almak istiyorum demişti bende kızım ne alacaksın demiştim o da freelander dedi, ben acele etmemesini araştırma yapacağımı söyledim. Bir arkadaşım reno servisiydi ve çok iyi ustaydı ona sordum, freelanderlerde motor problemi var rav4 alsın mutlu olsun dedi. Bizde sıfır bir rav aldık beş sene kullandı periyodik bakımları harici arabaya anahtar değmedi lastiği dahi patlamadı. Sonra oğlum da ben de birinci nesil 1998 iki rav aldık hala kullanıyoruz tamircilere dargınız motor yağı triger kayışı harici onlarla işimiz olmuyor.

Atilla Özdemir in araba ve Toyota Dostları | Otomobil hakkındaki bilgi ve gözlemler bilgilendirme amaçlıdır, uygulamalarınızdan sorumluluk kabul edilmez.

jeep dışında araçlar aynı sınıf

burada model seçimi ile amaç ve beklentiler seçim kriterini oluşturmakta o yüzden net doğru cevabın olmadığı bir sarmal içindesiniz ki suv hakkında tecrübeniz az ise ki en başta bu şekil olması doğrudur kullandıkça doğru yol bulunuyor ki bu doğru yol kişiden kişiye değişir

eğer bütçe yeterse jeep en mantıklı seçim gerek konfor gerekse yapısı ikinci eldeki değeri

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Geri