Suv Lastik Bilmecesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan tilkikral Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,154

tilkikral

Kamp I
Değerli dostlarım, Lastik başlığı evet çok ama bir türlü kafamdaki farklı soruları birleştiremedim. Belki benim gibi olanlar varsa onlarada ışık tutsun diye bazı siz üstadlara sorularım var.

2006 model otomatik 4x4 Mitsubishi Outlander aracım var. Şimdilik altında 16" michelin crossclimate 4 mevsim var. ama durumumu düzeltince 17" yaz ayrı kış ayrı lastik/jant hevesim var. Kış için Konya gibi biryerde (buz+kar) aracın altına nasıl bir lastik taksam bilemedim ? Yani kışın şöle azcık offroad tipi gözüksün istiyorum. Kış lastikleri bu görüntüyü vermiyorlar, peki Off road tipi kış lastiği varmıdır ? Önemli nokta kar+çamur değil çoğu asfalt yolda Kar+BUZ...
Şimdiden görüşleriniz için çoook teşekkür ederim.

Yunus K.

Ana Kamp
Hem offroad hem de kış özelliği olan bir lastik bilmiyorum. Hamurları farklı oluyor.
Fakat BF goodrich urban terrrain veya all terrain kullananlara bir danışın derim.

tilkikral

Kamp I
BF KO2 yi bir inceleyin
BF KO2 ile Kumho at51 idi sanırım ikisini inceledim... İkilemde herkez... kimisi buzda işimi görüyor demiş kimi buzda iyi değil demiş... Ama sanırım dediğiniz gibi bir çılgınlık yapıp AT lastik deneyeceğim. Keşke Off Road tarzı çamur , kaya ve 4 mevsim özel lastikleri olduğu gibi sadece Kar ve Buz (S+İ) lastiğide olsaymış :smiley:

tilkikral

Kamp I

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
Benim KO2 ler kar üstünde çok iyi, zaten özelliklerine bakarsanız 4 mevsim içindir ve kar da dahildir. ama buz derseniz orada iş değişir, çivili lastik ya da zincir olmadan buz deneyimi kötü biter. benim en büyük eleştirim ıslak yolda fren mesafesinin uzaması..

tilkikral

Kamp I
Benim KO2 ler kar üstünde çok iyi, zaten özelliklerine bakarsanız 4 mevsim içindir ve kar da dahildir. ama buz derseniz orada iş değişir, çivili lastik ya da zincir olmadan buz deneyimi kötü biter. benim en büyük eleştirim ıslak yolda fren mesafesinin uzaması..
Peki ortalama bir kış lastiği ile kıyaslama yapsanız.. Mesela yazın yaz lastiği alıp, kışın ben kış lastiği yerine bu lastiği düşünüyorum. Zira kaliteli kış lastiği ile aynı fiyat ... Ama daha heybetli bir görüntüsü var

mauvais

Zirve
Yer
İstanbul
bende yaz ve kış için ayrı lastik vardı yükseltme öncesi. Michelin AT ve yokohoma kış
KO2 ile karşılaştırmak zor, araziye girmeyen için mantıklı olan kış yaz ayrı olanlar, ama gördüğüm kadarı ile (bu kış çok fazla gezemedim KO2 ile) KO2 normal kış lastiğinden daha iyi sonuçları var. ayrıca yaz kış değiştir, tak sök sakla, para ver her seferinde derdi yok.
KO2 kötü kısmı %50 yol %50 arazi, diğer lastikler ile aynı yol tutuşu vermez, yüksek hızlarda emniyetli olmaz.

tilkikral

Kamp I
bende yaz ve kış için ayrı lastik vardı yükseltme öncesi. Michelin AT ve yokohoma kış
KO2 ile karşılaştırmak zor, araziye girmeyen için mantıklı olan kış yaz ayrı olanlar, ama gördüğüm kadarı ile (bu kış çok fazla gezemedim KO2 ile) KO2 normal kış lastiğinden daha iyi sonuçları var. ayrıca yaz kış değiştir, tak sök sakla, para ver her seferinde derdi yok.
KO2 kötü kısmı %50 yol %50 arazi, diğer lastikler ile aynı yol tutuşu vermez, yüksek hızlarda emniyetli olmaz.
Ben zaten sadece kar zamanı yani Aralık-Nisan arası kullanacağım. Kışın 16" yada 15" Ko2 , Yazın 17" yazlık lastik .
Kışın karın tadını çıkarmak için. Yazın kullanmam kesinlikle....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

BENZER İÇERİKLER

GEZENBİLİR TV

Forum istatistikleri

Konular
101,441
Kayıtlı Üye Sayımız
169,783
Kaydolan Son Üyemiz
bur_478

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir