Suziki Samurai 2002 Dizel Bu araç alınırmı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nrlates Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 17
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,100

nrlates

GAZROVER (Nurullah Ateş)
Yer
İstanbul
Telsiz Çağrı Kodu
123
Sevgili suziki dostları, aşağıda linkini verdiğim araç alınırmı araç hakkında bilgisi olanlardan ACİL yardım rica ediyorum.

Etiketler
Ynt: Suziki Samurai 2002 Dizel Bu araç alınırmı

http://www.sahibinden.com/dizell_4x4_-uzun_sasi-5_kisilik-deri_koltuk_ici_yapili_vade-taka-61WQQaXQQ14622192WQQpXQQdisplayitem

bence alınmaz o fiyata vitara almak daha mantıklı birde şu ilan nosuna bakın aynı sitede 17100469---11346803--14539494

Teşekkürler işden anlayan birinin fikrini söylemesi sonradan pişman olabileceğim bir araç alımı yapmamı önleyecektir.

pancarmotorcu' Alıntı:
bence alınmaz o fiyata vitara almak daha mantıklı birde şu ilan nosuna bakın aynı sitede 17100469---11346803--14539494

Arkadaşımızın verdiği tavsiyeye uyarak almaktan vazgeçiyorum.
1999 tek kapı vitara var ona bakıcam
Yada 2004 Grand 1.6 Grand vitara alıcam

Arkadaşlar günlerdir yazılarınızı keyifle okuyorum. İlanlarda bulduğum araçlar hakkında bilgi istedim ve yardımlarınız için teşekkürler.
Sonunda araç işine son vererek artık bende bir Suziki Vitara Sahibiyim diyebilim.
1999 Model 3 Kapı 1.6 JLX ile 15000 TL el sıkıştık. Pazartesi alıyorum aracı.
Umarım Gezenbilir in suziki sayfasından ve sizlerden ayrılmak zorunda kalmam.

Bilgi baylaşımı için herkese teşekkürler.

Aracı aldıktan sonra resimlerini ve teknik özelliklerini sizlerle paylaşıcam.

Hayırlı olsun. Kazasız,belasız, sorunsuz, masrafsız kullanırsınız inşallah. Darısı olmayanların (en önce benim) başına :smiley:

Resimlerinizi bekliyorum.

teşekkürler. Bu sitedeki nerdeyse bütün yazıları okudum, tanıdığım bütün ustalara danıştım, eğer çok paranız yoksa orta halli biri iseniz vitara dan başka araç yok.
hem asfalt. hem arazi, hem ucuz, hem performans.

Teşekkürler. Aracı aldım 1999 model 1,6 jlx 3K Performansı süper otomatik olduğu için biraz yakıt sarfiyatı fazla ama arazide yapamayacağı iş yok gibi.

hayırlı olsun abicim.. lpgyi takarsan sarfiyat falan yalan olur hiç üzülme yani :smiley: bu lpgyi kim bulduysa Allah razı olsun :D

Bagaj oldukça küçük olduğundan vede aracı fazla kullanmadığımdan LPG yi hala düşünüyorum. Bi türlü taktırma kararı veremedim.
Bu konuda önerisi olan varmı?

aracı 2.araç olarak kullancaksanız lpg gereksiz yani az kilometre yapcaksanız gereksiz,
fakat araç tek araç olup sürekli kullanılcaksa bence kesin taktırın yeni sistemler motora eskisi kadar zarar vermiyor
iyi de tasarruf sağlıyor,sitede çok detay bulabilirsiniz suziki sayfasında,

nrlates' Alıntı:
Bagaj oldukça küçük olduğundan vede aracı fazla kullanmadığımdan LPG yi hala düşünüyorum. Bi türlü taktırma kararı veremedim.
Bu konuda önerisi olan varmı?
LPG taktırıp taktırmama konusunda yıllık yapacağınız km yanında,
1- Aracınız 100 km'de kaç lt benzin yakıyor? LPG dönüşümü yaptırdıktan sonra 100 km'de kaç lt LPG yakacak (benzine göre %20 daha fazla yakmasının normal olduğu lpg montajcıları tarafından söyleniyor)
2-Aracınız özellikle kış mevsiminde kaç km'de benzinden gaza geçer? Dolayısıyla bir depo gaz bitirene kadar kaç lt benzin harcar? (Genelde sürekli uzun yol kullanımı olmazsa 25 lt gaz bitene kadar 3 lt benzin sarfiyatı olduğu söyleniyor veya yaz kış ortalama alınınca 100 km yol için 1 lt benzin karşılığı ilk çalışma benzin gideri olduğu söyleniyor)
3- LPG kaynaklı ekstra giderler ne tutar ve bunların km başına maliyetleri nedir? ( lpg kitinin rutin bakım masrafları, her muayenede gereken gaz sızdırmazlık rapor maliyeti, lpg'den dolayı benzinli hale göre aracın daha çabuk yıpranan orjinal parçaları. Bu son söylediğime örnek bujileri verebiliriz. Mesela benim aracım benzinli buji değişim aralığı kitapçığa göre 45000 km. Servise zamanı geldiğinde kontrol ettirdim. Değişime gerek olmadığını söylediler, geçenlerde 54000 km oldu diye tekrar baktırdım, değişime gerek yok iyi dendi, fakat lpg'li araçlarda genelde 15-20 binde buji değişiyor. Veya şöyle söyleyeyim arabada bazı parçalar LPG'den dolayı yıpranmasa bile, bir miktar yıpranma sonucu benzinli kullanırken araç sorun çıkarmıyor fakat aynı araç LPG'li olduğunda hafif yıpranmış parçalar araçta dengesiz çalışmaya neden oluyor. Özetle LPG olduğunda bazı parçalarda daha erken değişim gerekiyor.)
bu sorulara vereceğiniz cevaplara göre karar verin. Kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri