Suzuki Grand Vitara 1.6 3k Otomatik 2004-2005

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan celalakin Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 20,918

celalakin

Yeni Üye
merhaba arkadaşlar acil yarıdım ve tecrübelerinize ihtiyacım var.

2004-2005 model otomatik grand vitara 3 kapı almayı düşünüyorum kafana takılan bir iki şey var.

1. lpg uyumu nasıldır( 2006 için olumsuz yorumlar okumuştum ama bu modellerde bulamadım)
2.ağır offroad için kullanamayacağım ama belki zamanla dönebilirim:smiley:
3. asfalt gidişi nasılsıdır bende daha önce polo 1998 otomatik vardı şehirler arsı yolda sanki arabayı ben çekiyormuşum gibi hissediyordum. 100km üstüne çıkamıyordum.
hiç kullanmadığım için g. vitara aynı duyguyu vermesinden korkuyorum.
4. otomatik şanzımanı nasıldır. sorun yaşarmıyım diğer japonlar gibi problemsizmidir. 4 ileri midir?
5. bakım yedek parça veya yan sanayi parça bulmakta sorun yaşarmıyım.

aracın şekli çok güzel yanlız kafamdaki bu sorulara cevap bulmama gerek. araştırdım bir çok yeri ama gezenbilire çok güvendiğim için burada bu başlık altında sormak istedim.
yardımlarınız için şimdide teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Suzuki Grand Vitara 1.6 3k Otomatik 2004-2005

lpg uyumu nasıldır( 2006 için olumsuz yorumlar okumuştum ama bu modellerde bulamadım)

O bahsettiğiniz 2006'dan sonraki modeller. 2006 dahil de olabilir bilmiyorum ama sadece 2006 değil.

evet cümleyi eksik yazmışım tşk.
2006 dan itibaren demek lazım

2004 5k var otomatik aracım var.sorularınıza sırası ile
1- lpg uyumu gayet olumlu (daha önce bu araçlara montaj yapmış işinin ehli bir usta ile).çömez birine taktırırsan ikaz lambası sürekli yanar.ben atiker kullanıyorum gayette memnunum.uyumu başarılı.
2-3- bende on road kullanıyorum:smiley: asvaltta 170 km/h gördüm ve bu hıza %7 lastik çapı büyük olduğunu da eklersek yaklaşık 181 km/h. off road için arkadaşlar kullanıldığına göre başarılı bir araçtır.
4-oto. şanzıman gayet başarılı doğru kullanımla sıkıntı yaşatmaz.4 ileri evet over drive ile 3 ileride kullanılabilir.
5-bakım ve yedek parçada hiç sorun yaşamadım.
6-yeni kasa grand kullanan arkadaşlar kızacak ama suzuki nin çıkardığı en sağlam araç(şasi bakımından)
bu olumlu yönlerinden dolayı aracımı satışa çıkarmama rağmen hala bırakmakta çok zorlanıyorum.Benim tek sıkıntım köpeklerimi taşıma problemi.bunu da farklı bir yolla çözüp satıştan kaldırmayı planlıyorum.
tavsiye ederim

ilhan bey çok teşekkür ederim paylaşımınız için cok makbule geçti.
bunu okuduktan sonra g.vitara konusunda netleştim iyice.
hatta bugun yaşadığım semt olan ist ümraniyede bir tane bulmuştum aradım satılmış :(
teşekkürler.

Celal, Grand Vitara tam sana göre, pişman olmayacaksın ama yine de almadan önce imkanın varsa kullanmanda fayda var, bende araştırıyorum, umarım güzel bir G. Vitara buluruz

inşallah mustafa abi bakalım dün gittiğim araba satılmasaydı güzel olcaktı 22500 fiayat vardı pazalık bile ederdik:smiley:
neyse bakmaya devam

celal bey bende 2004 1,6 3k var.arazi kabiliyeti,yakıt,vergi,bakım maaliyeti,sağlamlık gibi kriterleri düşündüğümüzde en mantıklı arazi aracı bana göre.benim aracımın dezavantajı 1,6 motor yokuşlarda bazen yetersiz kalıyor onu da overdrive düğmesine basarak hallediyorum.3k larda bagaj problemi var.ben tüpün üstüne masa yaptım böylece tüpün üstüne eşya koyabiliyorum hem de kampa gittiğimde masayı arabadan çıkartıp kullanabiliyorum.ayrıca tavan sepetim var tatilde falan eşyam çoksa tepeye atıyorum.seçiminiz çok iyi memnun kalırsınız.ben bazen bakıyorum satsam neye binerim diye sonra vazgeçiyorum:smiley: bakımlı ve kesenize uygun bir Suzuki bulmanız dileğiyle

Herşeyiyle on numara araçtır,ben kullandım ,tek sıkıntı bagaj yok 5 kapılısı daha mantıklı olur,tabiki imkanlar uygunsa

yavuz16' Alıntı:
celal bey bende 2004 1,6 3k var.arazi kabiliyeti,yakıt,vergi,bakım maaliyeti,sağlamlık gibi kriterleri düşündüğümüzde en mantıklı arazi aracı bana göre.benim aracımın dezavantajı 1,6 motor yokuşlarda bazen yetersiz kalıyor onu da overdrive düğmesine basarak hallediyorum.3k larda bagaj problemi var.ben tüpün üstüne masa yaptım böylece tüpün üstüne eşya koyabiliyorum hem de kampa gittiğimde masayı arabadan çıkartıp kullanabiliyorum.ayrıca tavan sepetim var tatilde falan eşyam çoksa tepeye atıyorum.seçiminiz çok iyi memnun kalırsınız.ben bazen bakıyorum satsam neye binerim diye sonra vazgeçiyorum:smiley: bakımlı ve kesenize uygun bir Suzuki bulmanız dileğiyle

teşekkür ederim öncelikle
yanlız yokuştayetersiz demişsiniz.. benim merak ettiğim aslında şehirler arası yada asfaltta giderken 120 km hızla rahat gidebilirmiyim yada kaç bin devirde giderim örneğin 120 ile giderken.
daha önceki polomda bu yüzden cok sıkıntı çektim.
zaten hız meraklısı değilim ama 110-120 gibi hızlarda kasmadan gitmek istiyorum sadece.
tşk.

hız ve ivmelenme konusunda bir problem yok.hatta kalkışlarda çoğu arabayı geride bırakıyor.ama söylediğim gibi yokuşlarda bayılıp kalmasada hızlanamıyor.rd off düğmesine basınca vites küçültmüş gibi oluyor ve hızlanmaya başlıyor.2,0 motorlu 5 kapı modellerde böyle bişey yok diye biliyorum.3kapılı 2,0 motor olanda var ama sayısı çok az ve fiyatı pahalı...açıkçası 120 de devir kaç oluyor hiç bakmadım.sadece otomatik vitesi kontrol etmek amacıyla vites değişim devrine baktım.3000d/d da vites değiştiriyor.eğer bi farklılık varsa zaten otomatik viteste sıkıntı var demektir siz de bilirsiniz.

yavuz16' Alıntı:
hız ve ivmelenme konusunda bir problem yok.hatta kalkışlarda çoğu arabayı geride bırakıyor.ama söylediğim gibi yokuşlarda bayılıp kalmasada hızlanamıyor.rd off düğmesine basınca vites küçültmüş gibi oluyor ve hızlanmaya başlıyor.2,0 motorlu 5 kapı modellerde böyle bişey yok diye biliyorum.3kapılı 2,0 motor olanda var ama sayısı çok az ve fiyatı pahalı...açıkçası 120 de devir kaç oluyor hiç bakmadım.sadece otomatik vitesi kontrol etmek amacıyla vites değişim devrine baktım.3000d/d da vites değiştiriyor.eğer bi farklılık varsa zaten otomatik viteste sıkıntı var demektir siz de bilirsiniz.

teşekkür ederim kafandaki sorular netleşti bütceme göre birşey bulabilirsem hemen bir tane alıp bende g. vitara sahibi olucam.

yanılıyorsun 5 kapılı otomatik grand ta var over drive on/off düğmesi..
over drive off olduğunda aracın vites düşmez sadece 3 vites şanzıman olur dolayısı ile
vites aralıkları değişir.daha yüksek devirde vites değir.

over drive on konumunda;
gaza basmak şiddetinizle bağlı olarak 2800-3000 devirde vites değişmesi normaldir.

şanzımanı test etmek için çok dik olmayan bir yokuşta durun ve pedallara basmadan
bekleyin araç geri salıyor mu buna bir bakın.

yanlız yokuştayetersiz demişsiniz.. benim merak ettiğim aslında şehirler arası yada asfaltta giderken 120 km hızla rahat gidebilirmiyim yada kaç bin devirde giderim örneğin 120 ile giderken.

Bunlar sıkıntı değil vites küçültürsünüz motor biraz bağırır sadece.

bende 2005 model 2.0 motor tek kapılısı var arkadaşlar. otomatik vites. vitesin de herhangi bir problem çıkarmadı kolay kolay da çıkarmaz. ben aracımı hem uzun yollarda hem de arazide kullanmaktayım. 120 km hız hiçbir şey değil. od on/off düğmesi de bunlarda bulunmaktadır. motorun gücü sayesinde yokuşlarda ve arazideki performansı çok iyi. bir de od on/off düğmesini kullandığınızda devri daha da artmaktadır.gaza bastığınızda koltuğa yapışacağınızı garanti edebilirim. umarım biraz yardımcı olabilmişimdir.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,431
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

SON KONULAR

Geri