Suzuki Grand Vitara 2.0 Otomatik 2005 Model Tavsiyelerinizi Bekliyorum

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Baba Kaplan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 5
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,967

Baba Kaplan

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Merhaba, istanbulda yaşıyorum, şuanlık evin tek aracı olarak kullanılacak, hafta içi eşim çocukları okula götürüp getirecek, hafta sonları da ailecek veya arkadaşlarla dağ, bayır, göl kenarı, mesire alanı gibi yerlere gidilip doğayla iç içe vakit geçirebileceğim 40-45 bin TL arasında otomatik 5 kapılı bir araç arıyorum.
Araştırmalarım sonucunda 2005 ve öncesi otomatik 2.0 Grand Vitara'nın uygun bir seçim olduğunu düşünüyorum.
Fakat araç hakkında çok fazla bilgim olmadığı için ve özellikle eşimin de kullanacağını düşünerek sizlerin görüşlerine ihtiyacım var.

1- Yukarıdaki beklentilerim doğrultusunda bu araç bana uygun mu, artı ve eksileri ne olabilir veya alternatif ne önerirsiniz?

2- Aracın kullanımında bayanlar zorluk çeker mi, görüş açısı, park etme, sürüş vb konularda nasıldır?
3- Ortalama yakıt tüketimi nasıldır, aylık en fazla 1.000 km kullanım için (500 şehir içi dur kalk, 500 hafta sonu uzun yol) benzinli mi, yoksa lpg li mi tercih etmeliyim?
4- Motor, şanzıman, mekanik vs kronik sorunları var mı, alırken en çok neye dikkat etmeliyim? Aldıktan sonra sürprizle karşılaşmamak için yetkili servise mi, yoksa Vitaradan anlayan bu işin ehli bir ustaya mı baktırmalıyım (tabi aracın satıldığı ilde usta bulmak kolay olur mu, bilmiyorum)
5- Birkaç tane temiz araç buldum, fakat malum piyasa fiyatları yüksek olduğu için, araç sahipleri de yüksek fiyat istiyorlar, sizce biraz daha beklesem fiyatlar düşer mi, yoksa bu fiyatlara siz olsanız alır mısınız?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.

Selamlar bende uzun araştırmalar sonucunda Ağustos ayında 2008 model otomatik vites grant vitara almaya karar verdim. Aracı ağırlıklı olarak şehir içinde yaz aylarında dağ, bayır kullanmayı düşünüyorum.
Öncelikle; Eşim aracı ilk kullandığında aracın ilk kalkışta nerdeyse hoplayarak kalktığını, (kendisi dizel otomatik kullanıyor)
Kullanırken yüksekte olduğu için güven verdiğini, söyledi.
Ben grant vitarayı almadan önce ağılıklı olarak eşim kullanır diye düşünüyordum. Fakat bu zamana kadar arabayı kullanmak o kadar zevk veriyor ki al kullan diyemiyorum.

Ben aracı Gaziantep suziki servisinden aldım. Almadan önce birçok bakımını yapmışlardı. bende ufak tefek eksikleri tamamlayarak şimdilik sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

İyi araştırma yapıp temiz bir araç bulursanız herhangi bir sorun yaşamadan kullanacağınızı düşünüyorum. Ben şimdilerde aracıma hangi aksesuarları takarak güzelleştiririm onun arayışındayım.
Selamlar

Açıkçası ben de aynısını düşünüyorum. Yalnız Lpg olayı biraz canımı sıktı. Bagajın çoğunu kaplaması falan. Ve ben ayda 2-3 defa doğaya karışıp kamplara giden biriyim ki o yüzden bu tarz bir araç arıyordum. 1.9 Dizellerde 250bin km altında bulmak zor olanda harap olmuş. 2.0 Benzinde de lpg olayı var. Port bagaj var şimdilik aklımda. Bakınmaya devam ediyorum. 10-11. aylarda almayı düşünüyorum.

D8c3ed532a18dc8f7e63d8d492a66fd1

Fiat justitia et pereat mundus...

Merhaba, istanbulda yaşıyorum, şuanlık evin tek aracı olarak kullanılacak, hafta içi eşim çocukları okula götürüp getirecek, hafta sonları da ailecek veya arkadaşlarla dağ, bayır, göl kenarı, mesire alanı gibi yerlere gidilip doğayla iç içe vakit geçirebileceğim 40-45 bin TL arasında otomatik 5 kapılı bir araç arıyorum.
Araştırmalarım sonucunda 2005 ve öncesi otomatik 2.0 Grand Vitara'nın uygun bir seçim olduğunu düşünüyorum.
Fakat araç hakkında çok fazla bilgim olmadığı için ve özellikle eşimin de kullanacağını düşünerek sizlerin görüşlerine ihtiyacım var.

1- Yukarıdaki beklentilerim doğrultusunda bu araç bana uygun mu, artı ve eksileri ne olabilir veya alternatif ne önerirsiniz?

2- Aracın kullanımında bayanlar zorluk çeker mi, görüş açısı, park etme, sürüş vb konularda nasıldır?
3- Ortalama yakıt tüketimi nasıldır, aylık en fazla 1.000 km kullanım için (500 şehir içi dur kalk, 500 hafta sonu uzun yol) benzinli mi, yoksa lpg li mi tercih etmeliyim?
4- Motor, şanzıman, mekanik vs kronik sorunları var mı, alırken en çok neye dikkat etmeliyim? Aldıktan sonra sürprizle karşılaşmamak için yetkili servise mi, yoksa Vitaradan anlayan bu işin ehli bir ustaya mı baktırmalıyım (tabi aracın satıldığı ilde usta bulmak kolay olur mu, bilmiyorum)
5- Birkaç tane temiz araç buldum, fakat malum piyasa fiyatları yüksek olduğu için, araç sahipleri de yüksek fiyat istiyorlar, sizce biraz daha beklesem fiyatlar düşer mi, yoksa bu fiyatlara siz olsanız alır mısınız?

Şimdiden değerli yorumlarınız için teşekkür ederim.
İlanınızı kendim yazmışım gibi özümseyerek okudum. Sizinle aynı durumdayım; "bir kaç tane temiz buldum..." derken ne şekilde bulabildiğinizi ve temizliğinin nasıl anlaşılabildiği hususuna paylaşabilir misiniz?
Aradığınız aracı buldunuz mu? Bulduysanız kazasız ve keyifle kullanmanızı diliyorum, tavsiyelerinizi bekliyorum...
Son olarak 2005 ile 2004 arasında farklar nelerdir, kısaca bahsedebilir misiniz? Teşekkür ederim....

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.