Suzuki Grand Vitara Satıp 2.7 Crdi Grand Cherokee Almak.??

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan fthars7 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 11,729

fthars7

Ana Kamp
Yer
BURSA
Arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 3 aydır kullandığım ve uzun yol konforu,performans ve bagaj hacminden memnun kalmadığım 2005 1.6 Lpgli a/t Suzuki Grand Vitaramı satıp 2004-2005 arası 2.7 Crdi wj kasa Grand Cherokee almayı planlıyorum sizce mevcut aracımdan sonra nasıl bir tercih olur lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız.?

Bu arada sitede bu aracı sahip satmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşmek isterim.

merhaba,

ikisi çok farklı araçlar, teknik vs özellikleri dışında bakım, vergi ve yakıt yönünden vitara dan daha masraflıdır.

tabi teknik, arazi, donanım ve yol konforu olarak da yine vitara dan kat kat üstündür..

bu iş bütçeniz ile alakalı, eğer bütçe müsait ise temiz bir araç bulmak kaydı ile bence doğru bir seçim olur.

tabi yaşadığınız şehir de çok önemli, ilk bulmanız gereken iyi bir servis çünkü.

bu araçlarla alakalı olarak forum da çok detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yanıt için teşekkür ederim Bursa'da yaşıyorum 50-52 bin tl bütçem var. Hayırlısı bakalım araştırmalara başladık, forumu epeyi bir araştırdım yüksek km'lere takılmıyorum yeter ki değerini kıymetini bilen bakımlarını zamanında yapmış birinden almak nasip olsun. Forumdan satan olursa daha bir anlamlı olur

merhaba,

ikisi çok farklı araçlar, teknik vs özellikleri dışında bakım, vergi ve yakıt yönünden vitara dan daha masraflıdır.

tabi teknik, arazi, donanım ve yol konforu olarak da yine vitara dan kat kat üstündür..

bu iş bütçeniz ile alakalı, eğer bütçe müsait ise temiz bir araç bulmak kaydı ile bence doğru bir seçim olur.

tabi yaşadığınız şehir de çok önemli, ilk bulmanız gereken iyi bir servis çünkü.

bu araçlarla alakalı olarak forum da çok detaylı bilgi bulabilirsiniz.

Yanıt için teşekkür ederim Bursa'da yaşıyorum 50-52 bin tl bütçem var. Hayırlısı bakalım araştırmalara başladık, forumu epeyi bir araştırdım yüksek km'lere takılmıyorum yeter ki değerini kıymetini bilen bakımlarını zamanında yapmış birinden almak nasip olsun. Forumdan satan olursa daha bir anlamlı olur

rica ederim
yalnız 50-52 arası bütçeye dikkat, bu araçlar ne olursa olsun 15 yaş civarında ve illa ki masraf çıkaracaktır, ama büyük ama küçük.
kenarda ne olursa olsun 5 bin tl para ayrılmalı.

diğer yandan liberty 2.8 de (KJ kasa) bakabilirsiniz.
bursa da bu araçlardan anlayan bildiğim tek yer birli oto, ekspertiz yaptırmadan kesinlikle araç almayın

Arkadaşlar merhaba,

yaklaşık 3 aydır kullandığım ve uzun yol konforu,performans ve bagaj hacminden memnun kalmadığım 2005 1.6 Lpgli a/t Suzuki Grand Vitaramı satıp 2004-2005 arası 2.7 Crdi wj kasa Grand Cherokee almayı planlıyorum sizce mevcut aracımdan sonra nasıl bir tercih olur lütfen fikirlerinizi paylaşır mısınız.?

Bu arada sitede bu aracı sahip satmayı düşünen arkadaşlar varsa görüşmek isterim.

Genellikle yüksek KM lerde olurlar. 2005 var mı bilmiyorum. 2005 ve sonrası WK 3.0 olarak biliyorum. Duşuk km li değilse, wj de sahsi duşuncem her zaman 4.7 dir. 2.7 motorun kötülüğünden değil, benzer yıpranmada daha fazla masraf çıkarır, japondan inip buna bineceğiniz için soyledim

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Evet korktuğum nokta tam da bu kısa vadede olmasa bile ansızın çıkacak bir masraf birbirini tetikleyecek ve 14-15 yaşında ki amerikan bir araç için hiç de ucuz olamayacak tamir/parça masrafı açacaktır o yüzden ciddi anlamda niyetlenemiyorum.

Liberty güzel araç, hatta bizim hatun onu daha çok beğeniyor ama onun yerden yüksekliği GC ye daha az gibi arazide dağda bayırda sıkıntı yaratır gibi bana, bir de bana göre GC kadar heybetli-safkan değil Liberty.

Bursada amerikancı Birlik Oto varmış evet duydum. Bakalım hayırlısı olsun üstad motoru-enjektörleri-turbosu değişmiş ya da revizyon görmüş bir araç almak istiyorum en azından böyle bir araç masraf çıkarsa bile bahsettiğim diğer noktalara göre daha az masraflı olabilir ve altından kalkabilirim diyorum...

rica ederim
yalnız 50-52 arası bütçeye dikkat, bu araçlar ne olursa olsun 15 yaş civarında ve illa ki masraf çıkaracaktır, ama büyük ama küçük.
kenarda ne olursa olsun 5 bin tl para ayrılmalı.

diğer yandan liberty 2.8 de (KJ kasa) bakabilirsiniz.
bursa da bu araçlardan anlayan bildiğim tek yer birli oto, ekspertiz yaptırmadan kesinlikle araç almayın

Son düzenleme:

4.7 lerin vergi handikapı var be hocam ve hiç de azımsanacak bir fark değil tabi benzinli aracın daha az masraf çıkarması konusunda haklısınız...

Siz hangi aracı kullanıyorsunuz.?

Genellikle yüksek KM lerde olurlar. 2005 var mı bilmiyorum. 2005 ve sonrası WK 3.0 olarak biliyorum. Duşuk km li değilse, wj de sahsi duşuncem her zaman 4.7 dir. 2.7 motorun kötülüğünden değil, benzer yıpranmada daha fazla masraf çıkarır, japondan inip buna bineceğiniz için soyledim

liberty nin yüksekliği belki 1-2 cm azdır, get takarak yükseltilir. ben şu an iki araca geçecek olsam KJ ve yanına da otm dizel bir araç alırdım mesela, KJ arazide gayet iyidir..

masraf konusu tamamen kısmet işi, motoru değişmiş ya da rektifiye edilmiş araç pek bana göre değil.
enjektörler orijinalleri ile değişmiş ise tamam, turbo da aynı şekilde.
revizyon görmüş olanları kendiniz yaptırsanız ne olduğunu bilirsiniz ama başkasının yaptırdığı işe ne kadar güvenilir?

liberty nin yüksekliği belki 1-2 cm azdır, get takarak yükseltilir. ben şu an iki araca geçecek olsam KJ ve yanına da otm dizel bir araç alırdım mesela, KJ arazide gayet iyidir..

masraf konusu tamamen kısmet işi, motoru değişmiş ya da rektifiye edilmiş araç pek bana göre değil.
enjektörler orijinalleri ile değişmiş ise tamam, turbo da aynı şekilde.
revizyon görmüş olanları kendiniz yaptırsanız ne olduğunu bilirsiniz ama başkasının yaptırdığı işe ne kadar güvenilir?

Evet güven meselesi tamamen sıkıntılı bir durum zaten; hele de motoru değişen, rektifiye gören bir araç için ama forumdan tanıdık birinin arabası denk gelirse belki o zaman olur. KJ leri de alternatifler arasına aldım bakıyorum ama önceliğim wj kasa GC yine umarım temiz bir araba denk gelir bütçeme uygun

PRA-LX1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet güven meselesi tamamen sıkıntılı bir durum zaten; hele de motoru değişen, rektifiye gören bir araç için ama forumdan tanıdık birinin arabası denk gelirse belki o zaman olur. KJ leri de alternatifler arasına aldım bakıyorum ama önceliğim wj kasa GC yine umarım temiz bir araba denk gelir bütçeme uygun

60 bandina cikarsaniz temiz araba bulabilirsiniz. Cogu ilanda olmaz, ustanin kulaginda olur

60 bandina cikarsaniz temiz araba bulabilirsiniz. Cogu ilanda olmaz, ustanin kulaginda olur

O zaman arabadan önce ustayı bulmak lazım ama işte en zoru da usta bulmak bence.... Var mı bir tavsiyeniz bulunduğunuz yerden.?

Bursa tarafinda bilmiyorum. Disaridan da pat gidip soramazsiniz, iyi niyetlisi var kotu niyetlisi var

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Bursa tarafinda bilmiyorum. Disaridan da pat gidip soramazsiniz, iyi niyetlisi var kotu niyetlisi var

Tapatalk Pro kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Malesef öyle... İzmir'de var mı sorabileceğimiz birisi.? Çok uzak değilim İzmir'e Karacabey'deyim bende

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri