Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi Lütfen

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan webmustang Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 26
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 76,742
Ynt: Suzuki Grand Vitara Tavsiyesi Lütfen

vata' Alıntı:
Sn.Tenekekutu,Emin misiniz? :smiley:
İsterseniz cevap yazmadan önce şu ilanları bir gözden geçiriniz;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-memurdan-temiz-suzuki-grand-vitara-lpg-li-160757408/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-2007-model-grand-vitara-178578298/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-saylamlar-dan-2006-suzuki-grand-vitara-2.0-jlx-a-lpg-li-179679636/detay

Emindim şu anda değilim ;D 2006-2009 arası hiç ithal edilmedi diyebiliyordum ( 2006 model değil dikkat, 2006 yılı).En son ithal edilenler 2005 diye biliyorum ama ilanda bir de 2007 var, demek ki ithal edilmiş. Yetkili servis mi emin değilim,sormak lazım tabi. Yeni birşey daha öğrendik 2007yi görünce hatta 2010da var bir tane.Bilgisi olan?

Etiketler

2006 ve 2007 GV II 2.0 benzinli modellerde manuel vitesli olarak ithal edilenlerin olduğunu kesin olarak biliyorum.2006-2007 manuel vitesli 2.0 benzinli olanlarda esp sistemi bulunmuyor.2008 ve 2009 2.0 benzinli modellerinde manuel vitesli ithal edilenler var mıdır ben de bilmiyorum.2009 ikinci yarıda GV II kasa makyajlandı ve ondan sonra ülkemize gelenlerin otomatik olduğunu biliyorum.Ancak ben de bu manuel vitesli 2.0 benzinli araçları 4x2 ve 4x4 olarak kullanılabiliyor diye biliyordum. Bu sayede ben de doğrusunu öğrenmiş oldum.
Ne demişler bilgi paylaşıldıkça güzel olur.

merhaba arkadaşlar
ben bir terios kullanıcısı olmakla birlikte 2 yıldır suzukı grand vitara araçlarıyla çok ilgiliyim. Allah nasip ederse şu an ilgilendiğim 2006 model 2000 motor 140 bg bir grand vitara da bulunmaktadır. bu başlığı yüseysel olarak okumuş bulunmaktayım. öncelikle şunu belirtmek isterim. suzukı grand vitara 2006 yılında kasa değiştirmiş olup bu değişen kasada 2009 yılında makyajlanmıştır. 2,0 benzinli olan motorların hem manuel hemde otomatik vitesi bulunmaktadır. otomatil vitesli olan modellerin ful modellerinde deri koltuk sanruf gibi özellikler bulunmakta olup düz modellerinde bunlar yoktur. 2,0 düz viteslerde ise otomatik vitesin düz modellerinde olan özellikler bulunmaktadır. yani deri kotuk yok sanruf yok. ayrıca 1,9 dizel motorlu olan dizel modeli vardır. bu modeli özellik olarak otomatik vitesli olan 2000 motor benzinli olan full modelin özelliklerini taşınamkatdır. sonuç larak belitmem gerekirse 1,6 motor larda dahil olmak üzere 2006 üstü bütün modeller için konuşuyorum hepsi sürekli 4*4 tür. hiçbir şelikde 4*2 olmazlar. bunlardan 2,0 benzinli ve 1,9 dizel modellerinde sürüş modu olarak vites kolunun üzerinde göğüsün alt kısmında sürüş modlarını düzenleyen bir düğme bulunur. kilit ve lov modlarına geçiren.. umarım açıklayıcı olmuştur. herkese iyi günler.

merhaba
bir husussu daha belirtmek istiyorum. benim verdiğim bilgiler grand vitaranın xl7 modeli hariç olan modelleri ile ilgilidir.xl7 modeli 2,0 dizel olup 4*4 ve 4*2 modları bulunmaktadır. ancak ülkemizde bu kasa çok tutulmamış olup diğer modeller daha popülerdir.
iyi günler.

Üstadlarım yarın ekspertiz'den sorunsuz çıkması durumunda bu aracı alacağım yorumlarsanız sevinirim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-boyasiz-suv-bankacidan-181635870/detay/

aynı araca satış sitesi üzerinden ben de bakmıştım ama fiyat açısından limitimin ve emsalinin üzerinde olduğundan vazgeçmiştim, aynısının sunroof'suz, manuel, kumaş koltuk olanını aldım geçen hafta, bana yakın olduğu için Erzurumdaki bir aracı tercih ettim, 200.000 de, şimdi ben bunu yazınca eminim km çok demişsinizdir : )) ancak ben epey zamandır gerek off road camiasının gerekse 4x4 camiasının içinde olduğumdan kafamdaki kriterleri tutturduğu için çok ta dert etmeden aldım geçtim, açıkçası ilandaki aracı maksimum 37.500 hadi bilemediniz 38.000 e alırsanız bence iyi bir araç almış olursunuz.. elbette ilanda dediği kadar temiz ise... kısacası çok uzun zamandır Amerikan kullanan ancak bir çok Japon'a da aşina olan biri olarak Suzuki beni mutlu etti, belki beklentilerimi düşürdüğümdendir ama maliyet/fayda ilişkisine bakınca Suzuki doğru tercih, en azından günlük kullanım ve orta sert (az bir donanım ile) geziler için... kalın
sağlıcakla...

Arkadaşlar herkese merhabalar. 2011-2012 model Suzuki GV 1.6 3K modelini almak istiyorum. Tecrübeli arkadaslar bu konuda yardımcı olurlar ise mutlu olurum. Suanda 2004 model Audi A3 tek kapı modelini kullanan biri olarak aracimdan oldukça memnunum fakat yazları memlekette bu araçla köy yollarında çok sıkıntı yaşıyorum. O yüzden asfaltta beni uzmeyecek, köy yollarında da işimi görecek bir araç istiyorum.Offroad yapılmayacak. Yüzde 90 asfaltta yüzde 10 yazları köy yollarında kullanılacak.
1- Suzuki GV 1.6 3k nin bu modelleri asfalt kullanımında içeriye çok ses alıyor mu ? ( Asfalt sesi ,rüzgar sesi vs)
2- Suzuki GV 1.6 3k sürekli 4*4 sanırım? Bu yakıtı nasıl etkiler ?Şuanda kullandığım Audi A3 LPG de şehiriçi 30 kuruş yakiyor... Suzuki LPG ye tam uyumlu mudur?
3- Dış gorunum olarak çok hoşuma giden bu araç kullanım konforu olarak nasıldır ? koltuk ,klima direksiyon vs .
Bu araçtan kullanan arkadaşlar destek olursa mutlu olurum. Tesekkurler

Arkadaşlar herkese merhabalar. 2011-2012 model Suzuki GV 1.6 3K modelini almak istiyorum. Tecrübeli arkadaslar bu konuda yardımcı olurlar ise mutlu olurum. Suanda 2004 model Audi A3 tek kapı modelini kullanan biri olarak aracimdan oldukça memnunum fakat yazları memlekette bu araçla köy yollarında çok sıkıntı yaşıyorum. O yüzden asfaltta beni uzmeyecek, köy yollarında da işimi görecek bir araç istiyorum.Offroad yapılmayacak. Yüzde 90 asfaltta yüzde 10 yazları köy yollarında kullanılacak.
1- Suzuki GV 1.6 3k nin bu modelleri asfalt kullanımında içeriye çok ses alıyor mu ? ( Asfalt sesi ,rüzgar sesi vs)
2- Suzuki GV 1.6 3k sürekli 4*4 sanırım? Bu yakıtı nasıl etkiler ?Şuanda kullandığım Audi A3 LPG de şehiriçi 30 kuruş yakiyor... Suzuki LPG ye tam uyumlu mudur?
3- Dış gorunum olarak çok hoşuma giden bu araç kullanım konforu olarak nasıldır ? koltuk ,klima direksiyon vs .
Bu araçtan kullanan arkadaşlar destek olursa mutlu olurum. Tesekkurler

Öncelikle merhaba benim kafama takılan bi konu var ve bu konuda bilgisi olan varsa lütfen bi bilgilendirme yapsın benim 2008 model grant vitara (3 kapı) 1.6 motor bir aracım var fakat bu arac devamlı 4 çeker tabir edilen cinsten benım aracımın aynısının baska bı paketınde 2 çeker ozelıgını aktıf eden bır dugme mevcut fakat benım aracımda bu yok bende bu aracı 4 cekerde kullanmak zorunda kalmadıgım zamanlar dısında 2 cekerı aktıf edebılmek ıcın bır dugme taktırabılır mıyım yada bunun ıcın ne yapmam gerekıyor??

Merhaba 2005 model hasar kayıtsız-boyasız-82.000kmdeki-3kapı-otomatik-lpgli-ekstralı ve bakımları tam ve yeni olan aracımı satmayı düşünüyorum forumda konusunu açtım henüz malum sitede ilan açmadım ilgilenen olursa forum öm üzerinden iletişime geçebiliriz.

Selamlar,

Uzun süredir 3 Kapılı Grand Vitara 1.6 bakıyordum. En sonunda 2 ay önce özenli kullanılmış bir 2011 GV 1.6 3 Kapılı sahibi oldum. Bu aracı merak edenlere katkısı olması için bazı tespit ve tecrübelerimi paylaşmak istiyorum;

1- Neden 3 Kapılı ve neden 2006 üstü?

Evin ikinci aracı olacak, 4x4 kabiliyeti olsun, hafif arazi şartlarında kullanayım diye düşünerek 3 kapılı tercih ettim. Tabii fiyat da önemli idi. Zaman zaman günlerce kullanmayacağım bir araç için vereceğim rakam makul olmalıydı. Benim araç kadar temiz ve hasar geçmişi şaibesiz olan 5 kapılı modeller 180 bin bandında idi. Ben 130 bin'e mal ettim (Temmuz 2021 itibari ile). 2006 üstü modellerin tasarımını çok beğeniyordum. İlave olarak; 2010 üstü olanlarda aynalarda sinyal, klimanın dijital kontrollü olması (kimisine göre dezavantaj ama ben seviyorum) ve ESP artısı var.

2- Performansı nasıl?

Araç 1500 kg'ın üzerinde. Adeta tank gibi. motor 1.6 ama çekmiyor diyemem. Şanzıman oranları düşük devirlerde gücün kullanılması için ayarlanmış. Rampada, daha güçlü olan binek aracımdan daha rahat kalkış yapıyor. Tabii 120 km üstüne çıkmak isterseniz 4000 devirin üstünde kullanmanız lazım. Aracı yormadan kullanılacak en ideal hız 90 km/saat. Üretim amacının ne olduğunu unutmadan kullanmak gerekiyor. Yukarıda yazdığım gibi; evin ikinci aracı, sportif görünümlü, hafif arazi kamp/gezi vs ağırlıklı olarak şehir içi. 180-200 km'lik şehirler arası da kullanıyorum. Uygun devir ve viteste kullanırsanız, sağ şeride mahkum kalmadan rahat bir yolculuk yapabilirsiniz. Ben memnunum.

3- Yakıt tüketimi?

Benzinde 100 km'de 7.5 lt görmek mümkün, genelde 8-8.5 lt aralığında. Şehir içi bol rampalı yerlerde 10 lt civarı. Lpg'de bu değerleri %20 kadar arttırın. 2021 Eylül ayı fiyatları ile Benzinde (şehir içi) km'de 80 krş, lpg'de km'de 50 krş diyebiliriz. LPG'de turbo benzinli 1.2 motorlu binek aracımdan %10 daha az yakıyor. Aracımı sakin kullanırım genelde, ama aşırı ölü devirlerde de kullanmadığımı da belirteyim. Kesinlikle benden daha az yaktıran da, çok daha fazla yaktıran da olacaktır. ben aracı yormadan ama yolun hakkını da vererek kullanmayı tercih ediyorum.

4- Bagaj ve kullanım alanı?

4 kişilik bir aileyiz. Arka kısmı diz mesafesi olarak 3 kapılı bir araçtan beklenmeyecek kadar geniş. Yanınızda fazla eşya olmadan rahat kullanırsınız. Ben tavan bagajı taktırdım ilave olarak. Arka koltukların sırt açısı 3 kademeli ayarlanabiliyor. Arkadakiler rahat oturabiliyorlar. Sadece eşimle birlikte köye filan gidersek arka koltukları da yatırıp adeta mini bir pikap gibi kullanabiliyoruz. Oldukça kullanışlı.

5- Kronik sorunlar?

Alırken araştırmıştım. En ciddi sorun lpg'li araçların zamanla subap değişimi gerektirmesi. Sırf bu yüzden lpg hiç takılmamış bir araç aradım ama denk gelmedi. Düşük km'li (100 bin) lpg'li bir araç aldım. Subap değişimi ile ilgili meseleyi de iyice irdeledim. Sorun; lpg'nin benzine göre daha yüksek sıcaklıkta çalışması ve araç yüksek devirlerde kullanıldığında bu sıcaklığın daha da artarak subapların yapısının zamanla bozulmasından kaynaklanıyor. Benim aracımdaki lpg sistemi arıza lambası yakmıyor, yani tam uyumlu diyebiliriz (BRC). Hatta, alınca bir BRC servisinde baktırdım. İyi bir montaj değilse söktüreyim, benzinde kullanayım diye düşündüm ama kaliteli bir marka ve düzenli bakımlarının kayıtlı olduğunu söylediler. Buna biraz güveniyorum ama yinede lpg'de kullanırken 3500 deviri geçmemeye özen gösteriyorum. Yüksek devirlerde kullanmamın gerektiği durumlarda (bazen keyfi, bazen rampa çıkarken vs) benzine alıyorum. İnşallah sıkıntı yaşamam.

İlave bir ciddi mekanik sorun duymadım.

6- 4x4 özelliği nasıl?

Araç sürekli 4 çeker. Yani bir arazi modu seçim düğmesi ya da kolu yok. 2 çekere de alamıyorsunuz, ağır devire de alamıyorsunuz. Zorlu (ıslak, karlı vs) yol koşullarında ve hafif arazi şartlarında kullanılması için ayarlanmış. Ben biraz arazide denedim. 2 çeker binek bir aracı asla sokmam (zaten kesinlikle altı sürter) dediğim, hiç yol olmayan ve hayli dik rampalarda rahatlıkla inip çıktı, 15 cm kadar derinlikteki dere yatağından rahatlıkla geçti.

Özetle, hangi amaçla bu araca sahip olmak istediğinizi iyi belirlerseniz çok memnun kalırsınız. Küçük bir tank gibi, güven veren bir araç. Temiz kullanılmış bulursanız, kaçırmayın derim.

Fırsat buldukça sorularınıza da cevap verebilirim.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR