Suzuki Grand Vitara

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Alternat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 11
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 8,758

Alternat

Yeni Üye
Merhaba Arkadaşlar forumda yeniyim.
Bende 2009 Suzuki Grand Vitara 2.0, 5 Kapı var. Bu araca multimedya ekranı taktırmak istiyorum ve tavsiyelerinizi rica edeceğim. Kullandığınız marka ve modeller neler? Araca tam uyumlu mu? Kullanılırlıkları nasıl?
Teşekkürler

Etiketler

Arkadaşlar 2007 grand vitara jlx-al aracım için 3 aydır kullanıyorum (2006-2011 arası grand vitaralar aynı ) Yurtdışından aldırdım şiddetle tavsiye ederim.türkiyede 1200-1500 lira civarı olanlar özellikleri yönünden eline su dökemez arkadaşlar bildiğiniz android tablet ... marketten uygulama yükle aklına ne gelirse :smiley: ilave cihaz ile araç lastik basınçlarını gösterme + araç servis ışığını yakma durumunda arıza kodunu görüp silme durumları hepsi var .......
android 6.0
1024x800 ekran çözünürlük
direksiyon kumandası ile tam uyumlu
4g sim kart desteği
Mirror link telefon ekranı yansıtma
Telefon arama kontrol vs...
fiyat 1800-1900 u bulabilir şuan....
Ürün link i aşağıdadır. bizzat aldırıp taktım aracımdaki görüntüsü mesajın sonundadır.
Ownice c500 android 6.0 octa 8 core coches reproductor de dvd para suzuki grand vitara android 6.0 wifi 4g gps bt radio 2 gb ram 32 gb ROM en Reproductor Multimedia de coche de Automóviles y Motocicletas en AliExpress.com | Alibaba Group

20170829 170600

Son düzenleme:

Eğer Ankara'da yaşıyorsanız emrgarage diye bir yer var ben geçen hafta bayrama girmeden gittim, cihazı aynen gösterdi ve yeni yazılımlı olanı da gelecek ben sizi ararım dedi. Bayramda da aradı hafta içi gidip taktıracağım. 1500 civarına ön arka kameralar dahil olacak gibi. Yurtdışı bu aralar riskli diye biliyorum. Gümrük falan açısından. Hem bu ürünler adamların garantisinde. Yukarıdaki diğer arkadaşın saydığı özellikleri tamamen kapsıyordu bana gösterdiği ve aynen bir tablet gibi fonksiyonları vardı. Sadece SIM desteğinden emin değilim zira ben nu özelliği arzu etmediğimden sormak aklıma gelmedi herhalde.
Bahsettiğim yerin linki EMR Garage Ankara | Navigasyon Store Ankara ilgili şahıs İsa Bey.
selamlar

Evet doğru yüksek. Ancak bu tür cihazlarda alternatif ve seçenek çok fazla, kalite ve satış sonrası da ayrı bir konu zaten. Ben iki gün önce gidip taktırdım. Bayram öncesi gitmiştim cihaz yoktu. Yeni versiyonludan gelince arayacaklarını söylediler ve aradılar. Gidip taktırdım. İki saat kadar sürdü. Yukarıda erkan Bey'in ifade ettiği sistemden biraz farklı (sim kart desteği yok mesela) ama kullanışlı ve ses kalitesi açısından uygun bir sistem. Buna rağmen ses kalitesinden şikayet olursa başka uygulamalar da yapabileceklerini söylediler. Bana göre gerek yok. Öte yandan sizin cevabınız üzerine aliexprese baktım android 7.1 versiyonlu olanlar 1200-1600 TL arasında. yerli sitelerde ise doubledin denilen bu cihazlar 399 TL'ye bile var. Daha önceki aracıma ucuz seri bir şey taktırdığım için bu sefer çok sorguladım. Bana göre bu tür sistemlerde satış sonrası, garanti ve yurtiçi muhatap çok önemli hususlar. Suzuki'nin yetkili servisleri de navimex marka cihazları kullanıyor ve aynı bizler gibi dışarıya yaptırıyorlar. Orada fiyat 4-5 Bin TL civarında diye duydum. Eğer Ankara'da iseniz uygulanmış şekline benim araçta bakabilirsiniz. Kâr etmek güzel bir şey ama çok emin olmadan düşük fiyatlı ve android versiyonu düşük cihazlardan uzak durmak lazım. Ekran hassasiyeti bile çok farklı oluyor. Ayrıca Ankara'da Şaşmaz'da da birkaç yerde bu tür cihazları profesyonelce uyguluyorlar ama bana verdikleri fiyatlar 1600 ile 2000 TL civarındaydı. Böyle bir cihaz taktıracaksanız iyi araştırın ve karar faktörüne sadece ve öncelikle fiyatı koymayın derim.

Son düzenleme:

Arkadaşlar 2007 grand vitara jlx-al aracım için 3 aydır kullanıyorum (2006-2011 arası grand vitaralar aynı ) Yurtdışından aldırdım şiddetle tavsiye ederim.türkiyede 1200-1500 lira civarı olanlar özellikleri yönünden eline su dökemez arkadaşlar bildiğiniz android tablet ... marketten uygulama yükle aklına ne gelirse :smiley: ilave cihaz ile araç lastik basınçlarını gösterme + araç servis ışığını yakma durumunda arıza kodunu görüp silme durumları hepsi var .......
android 6.0
4g sim kart desteği
Ürün link i aşağıdadır. bizzat aldırıp taktım aracımdaki görüntüsü mesajın sonundadır.
Ownice c500 android 6.0 octa 8 core coches reproductor de dvd para suzuki grand vitara android 6.0 wifi 4g gps bt radio 2 gb ram 32 gb ROM en Reproductor Multimedia de coche de Automóviles y Motocicletas en AliExpress.com | Alibaba Group

Ekli dosyayı görüntüle 64873
Merhaba yorumlarınız için teşekkürler. Aliexpress fiyatı makul peki oradan alınca gümrük olayını nasıl çözüyorsunuz?

Eğer Ankara'da yaşıyorsanız emrgarage diye bir yer var ben geçen hafta bayrama girmeden gittim, cihazı aynen gösterdi ve yeni yazılımlı olanı da gelecek ben sizi ararım dedi. Bayramda da aradı hafta içi gidip taktıracağım. 1500 civarına ön arka kameralar dahil olacak gibi. Yurtdışı bu aralar riskli diye biliyorum. Gümrük falan açısından. Hem bu ürünler adamların garantisinde. Yukarıdaki diğer arkadaşın saydığı özellikleri tamamen kapsıyordu bana gösterdiği ve aynen bir tablet gibi fonksiyonları vardı. Sadece SIM desteğinden emin değilim zira ben nu özelliği arzu etmediğimden sormak aklıma gelmedi herhalde.
Bahsettiğim yerin linki EMR Garage Ankara | Navigasyon Store Ankara ilgili şahıs İsa Bey.
selamlar
Deneyimlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Cihazı yaklaşık bir haftadır kullanıyorum. Bir kere en başta söylendiği gibi radyo konusunda zayıflıklar var. Şehir içinde sıkıntı yok ancak çevre yolundan Polatlı'ya giderken şehirlerarası yolda radyo maalesef çekmiyor ya da bazı istasyonları çekiyor. Bu zaten söylenmişti. Onun dışındaki özelliklerden arıza lambası söndürme olayını da denedim ancak benim daha önce elimde olan OBD adaptörüyle ilk önce haberleşemedi sonra bir miktar ayar yapmak gerekti ve ayarlardan sonra OBD sensörüyle bağlantı kuruldu ve kullandım.
Tablet gibi özellikler mevcut, sim desteği yok ama cep telefonumdaki interneti paylaşıma açıp birçok uygulama yükledim ve hepsi çalışıyor. Bu arada Android sürümü 7.1.
Yurt dışından gelecek cihazların ancak fiyatını biliyorum ancak ben aliexprese 30-40 dolardan daha yüksek sipariş vermedim. Güvenmiyorum çünkü. 5-600 dolarlık cihazları gümrük ödemeden alanları da duydum, 10 dolarlık dolmakalemin gümrükten geri gönderildiğini de. Aliexpres ile ticaret ve satınalma belli yasal zemine sağlamca oturtulmadıkça buradan yüksek bedelli alışveriş yapmıyorum. Yapanlara da sözüm yok elbet. Yurtiçinde bulunabileceklerden daha iyi ve daha ucuzlarını orada bulabiliyor insanlar. Bu kişisel bir tercihtir.

android 6.0
4g sim kart desteği

Selamlar,
Bende senelerdir sadece okuyucu olarak pasif düzeyde takip ettiğim bu foruma hasbelkader araç konusunda 2009 model Suzuki Grand Vitara alarak fiili olarak katılmış bulunuyorum.
Bu cihazı Aliexpress'te bende gördüm ve beğendim; bu cihazla ilgili size sormak istediğim kaç cd aldığı; çünkü ilk önceleri böyle bir aletle aracın orijinal 6'lı cd ve radyo çalarını değiştirmek istemiş olmama rağmen orijinalinden giderek hoşlandım ve aracın orijinalitesini bozmamak için de bu tip cihazların ayna tipi olanlarını düşünmeye başladım. Onda da ayna içinde bu kadar işlem varken asıl görevi olan arkayı nasıl görüyorlar diye de düşünmekteyim, arkayı görmek için ikide bir aynaya mı basacağım, iyice kafam karışmış durumda, bu ayna türü olan cihazlar nasıl kullanılıyor, kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi, özellikle asıl işlevi ile diğer işlevleri arasında ki geçişlerde!?

Bu arada, bazı konularda epey takıntılı olduğumdan, bu tür araçlar kullanan arkadaşlara da bir kaç sorum olacak! Araç içindeki, üzerindeki yazıları silinmiş düğmelere karşı bir takıntım var; hal böyle olunca bunları değiştirmek istedim; direksiyon düğmeleri bulunuyor ama pahalı, pencere açma düğmelerinin de temiz çıkmalarını gördüm, gene çok pahalı, ama orijinal cd/radyo çaların kiler ise bulunmuyor ve değiştirmek için komple cihazı değiştirmek gerekiyormuş!? Bu konularda bilgisi ve düşünceleri olan arkadaşlar var mı acaba!? Koltukların bazı küçük yerleri aşınmış ve rengi değişmiş durumda, bunları onarıp eski durumuna getirme veya hiç olmazsa boyama gibi alternatiflerim var mı?
Ön ve arkaya basit tampon korumaları ve yanlara da kapı basamağı taktırmayı düşünüyorum; ilerde(yaza doğru) çeki demiri ile vinçte koyduracağım, yeni koyduracağım korumalar bunları etkiler mi, etkilerse ne tip bir şeyler bakmalıyım? Bana önereceğiniz elzem olarak gördüğünüz başka neler var, hem donanım hemde aksesuar olarak? Aracı çoğunlukla şehir içinde kullanacağım ama işim gereği şantiyelerde çok bulunuyorum, eh bunu aldıktan sonrada herhalde bir iki ayda bir de ufak ufak arazi çıkarım diye de düşünmekteyim. Serviste tanıştığım ve arkadaşlık kurduğum kişilerden anladığım kadarı ile, ilerde bana epey bir arazi yolu da görünmekte, kısmet!?
Buna göre değerlendirip cevap yazarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

android 6.0
4g sim kart desteği

Selamlar,
Bende senelerdir sadece okuyucu olarak pasif düzeyde takip ettiğim bu foruma hasbelkader araç konusunda 2009 model Suzuki Grand Vitara alarak fiili olarak katılmış bulunuyorum.
Bu cihazı Aliexpress'te bende gördüm ve beğendim; bu cihazla ilgili size sormak istediğim kaç cd aldığı; çünkü ilk önceleri böyle bir aletle aracın orijinal 6'lı cd ve radyo çalarını değiştirmek istemiş olmama rağmen orijinalinden giderek hoşlandım ve aracın orijinalitesini bozmamak için de bu tip cihazların ayna tipi olanlarını düşünmeye başladım. Onda da ayna içinde bu kadar işlem varken asıl görevi olan arkayı nasıl görüyorlar diye de düşünmekteyim, arkayı görmek için ikide bir aynaya mı basacağım, iyice kafam karışmış durumda, bu ayna türü olan cihazlar nasıl kullanılıyor, kullanan varsa biraz bilgi verebilir mi, özellikle asıl işlevi ile diğer işlevleri arasında ki geçişlerde!?

Bu arada, bazı konularda epey takıntılı olduğumdan, bu tür araçlar kullanan arkadaşlara da bir kaç sorum olacak! Araç içindeki, üzerindeki yazıları silinmiş düğmelere karşı bir takıntım var; hal böyle olunca bunları değiştirmek istedim; direksiyon düğmeleri bulunuyor ama pahalı, pencere açma düğmelerinin de temiz çıkmalarını gördüm, gene çok pahalı, ama orijinal cd/radyo çaların kiler ise bulunmuyor ve değiştirmek için komple cihazı değiştirmek gerekiyormuş!? Bu konularda bilgisi ve düşünceleri olan arkadaşlar var mı acaba!? Koltukların bazı küçük yerleri aşınmış ve rengi değişmiş durumda, bunları onarıp eski durumuna getirme veya hiç olmazsa boyama gibi alternatiflerim var mı?
Ön ve arkaya basit tampon korumaları ve yanlara da kapı basamağı taktırmayı düşünüyorum; ilerde(yaza doğru) çeki demiri ile vinçte koyduracağım, yeni koyduracağım korumalar bunları etkiler mi, etkilerse ne tip bir şeyler bakmalıyım? Bana önereceğiniz elzem olarak gördüğünüz başka neler var, hem donanım hemde aksesuar olarak? Aracı çoğunlukla şehir içinde kullanacağım ama işim gereği şantiyelerde çok bulunuyorum, eh bunu aldıktan sonrada herhalde bir iki ayda bir de ufak ufak araziye çıkarım diye de düşünmekteyim. Serviste tanıştığım ve arkadaşlık kurduğum kişilerden anladığım kadarı ile, ilerde bana epey bir arazi yolu da görünmekte, kısmet!?
Buna göre değerlendirip cevap yazarsanız sevinirim.
Teşekkürler.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR