Suzuki Samurai Kalerüfer Ve Bilinmeyen Parça Yarımı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan foremost Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 9
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,563

foremost

Zirve
Yer
adana
merhaba arkadaşlar aracım 92 model saç kasa alt kısımlara sıcak hava bir miktar geliyor tam istenilen gibi değil ancak üst kısımlara ve cam buğu çözecek yere hiç gelmiyor soğuk veriyor bu arada araçta orjinal klima mecvut aracın filitre kazanında 3 farklı manivela var bunuda ne işe yaradığını bilmiyorum oynatınca avans yükseltiyor birde motordan gelen bir hortum var oda yerinden çıkmış önceden takılıydı tamirden sonra çıkmış bu ne işe yarıyor takılıykende kalerüfere bir faydası olmamıştı bilgi amaçlı resimleri paylaşacağım deneyimli arkadaşlar yardımcı olurlar ise sevinirim teşekkürlerim

IMG 1151

Etiketler
Merhaba. Samurailerin en büyük sorunlarından biri de kalorifer ve silecek.

Isıtma ile sorun yaşıyorsanız ön torpido göğüsü komple söküp, kalorifer boru radyatör vs komple temizlemeniz gerekmektedir.

Kalorifer radyatörü ( torpido altında) muhtemelen pislik içindedir.

SM-A305F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Merhaba bilgiler için teşekkürler torpidonun altında bir petek var bana bunun klima için olduğu söylendi doğrumudur ve göğüs sökme işlemi kim yada kimler yapabilir

Merhaba bilgiler için teşekkürler torpidonun altında bir petek var bana bunun klima için olduğu söylendi doğrumudur ve göğüs sökme işlemi kim yada kimler yapabilir
Malesef o dediğiniz petek klima için değil. Motordan gelen sıcak suyun içinde dolaştığı ve üzerinde bulunan fan ile içeriye sıcak hava üflemesini sağlayan petektir.

Bakın bir youtube bağlantısı paylaşıcam ankaradan bir dostumuz bunun için kısa ve pratik bir yöntem bulmuştu. Göğüs sökmeden parçalamadan sol taraftan bir delik açıp içini temizleyip oraya bir tapa koymuştu. Belki size de fikir olabilir.

Video: https://youtu.be/-i7da3JeLcw

Bu arada kim yapabilir olayını atlamışım
cevap: KİMSE UĞRAŞMAZ

Rica ederim abi. Umarım faydalı olmuştur. Kolay gelsin

şimdi birde forumda amortisör ile ilgili bir mesajınızı gördüm kartal arka amortısör tam uyumlu demişsiniz peki kaç model bu kartal ona göre sorayım birde önleride değişecek olsam başka bir aracın uyanı varmı malum japon parçalar pahalı bu zamanda işler gittikçe zorlaşıyor bende elimden geldiğince adam etmeye çalışıyorum aracımı :smiley:

şimdi birde forumda amortisör ile ilgili bir mesajınızı gördüm kartal arka amortısör tam uyumlu demişsiniz peki kaç model bu kartal ona göre sorayım birde önleride değişecek olsam başka bir aracın uyanı varmı malum japon parçalar pahalı bu zamanda işler gittikçe zorlaşıyor bende elimden geldiğince adam etmeye çalışıyorum aracımı :smiley:
Önler şahin/doğan arka
Arkalar /kartal arka

90 model üstü araçlarınki uyum sağlar abi.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR