Suzuki Vitara 1.6 JLX 5 Kapı Yakıt Problemi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan kurt_28 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 21
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 44,470
Ynt: Suzuki Vitara 1.6 JLX 5 Kapı Yakıt Problemi

beyaz24kartal' Alıntı:
Şehiriçi - Arazi - uzunyol hangisi?=???

>>uzunyol ..her aracın tüketimi azdır..ama hiç birimiz şehirlerarası çalışmıyoruz.. ;D arasıra gidilen uzun yoldaki tasarruf cok da önemli degil..

>>Şehiriçi..buda 4. vites kullanımıyla ortaya cıkan bir sonuçtur genelde.. ;)

>> Arazi...>> 1. ve 2. vitesle max kullanılır.. ;) ..
+ 4L vitese alınca sürat yarı yarıya azalır..buda motor aracı götürmek için 2 misli dönüyor demektir.. ;) ..camurda, kumda,karda,,, vs. bazen yerinde sayar km yapmaz..ama motor döner..ve tüketim ' e devam eder.. ;)

arazi vitesinde ..arazide ne yaktıgını hesaplamak için bilim adamı olmalı derim.. :smiley:

normali ortalama 30 lt. civarı dersek ..yerine görede 40 lt üstünede cıkabilir..gidecegiz ortamlara göre..

şase + arazi vitesine sahip arcların içinde en az yakanı en verimlisi..(hafifliğinden..) vitaradır.. :smiley:

yakıt parasını cok hesap eden vitara almayı düşünen arkadaşlar..bu rakamlar agır geliyorsa akıllarından arazi taşıtını silip..1,3 mazotlu araclara binecekler..derim.. :smiley:

3.5 - 4.0 - 5.2 - 5.9 cc ve üstü motor hacimli arazi araclarıda var..sakın onlara selam verip abi bu ne yakıyo muhabettlerine girmeyin..bu konuya oldukca alerjileri vardır benden söylemesi.. ;D ;D

Etiketler

oguz1134' Alıntı:
>> Arazi...>> 1. ve 2. vitesle max kullanılır.. ;) ..
+ 4L vitese alınca sürat yarı yarıya azalır..buda motor aracı götürmek için 2 misli dönüyor demektir.. ;) ..camurda, kumda,karda,,, vs. bazen yerinde sayar km yapmaz..ama motor döner..ve tüketim ' e devam eder.. ;)
arazi vitesinde ..arazide ne yaktıgını hesaplamak için bilim adamı olmalı derim.. :smiley:
normali ortalama 30 lt. civarı dersek ..yerine görede 40 lt üstünede cıkabilir..gidecegiz ortamlara göre..
Kesinlikle doğru tespit Oğuz Abi benim sonradan takma yol bilgisayarında, arazide 4L de 30 lt civarı tüketim oluyor.
Ama patinaja düşüp zorlamalarda anlık olarak cihazın ölçüm aralığı olan 99.9lt / 100 km'ye de dayandığı oluyor.

oğuz bey geçenlerde benzincide üç tane en baba GMC birde vx 100 vardı hemde benzin alıyorlardı.sorsam ne derlerdi diye merak etmedim değil şimdi bu yazdığınızdan sonra ;D

4.0 xj yapılı olursa 1-1,5 tl şehir içi yakıyor lpg de.. ;) evvela +%40 ilave edip benzin rakamını elde edin..sonrada 4 le carpıp arazi tüketimini bulabilisiniz.. ;)

suziden biraz fazla yakar amerikalı abileri.. ;D ;D

meraba Ramazan bey bende de aynı model araç var şu an ş.içi ve uzun yolda aracınız 100 km ne kadar lpg yakıyor öğrenebilir miyim?
Benim aracım bugün test ettim 100km/12,5 lt gibi bi yakıt tüketiyor(tamamı uzun yol değil). Aracı alalı fazla olmadı hararet göstergesi nerdeyse hİç yükselmediğinden bu soruyu sorma ihtiyacı hissettim. Teşekkürler şimdiden.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR