Suzuki Vitara Şase Numarası Sorunu

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trink Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 18
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 17,289
Ynt: Suzuki Vitara Şase Numarası Sorunu

reis28' Alıntı:
95 model vitara 5K otomatik 11 haneli dedigim gibi 95 ten sonra üretilenlerde 17 haneli yani sizin aracta sorun yok suzukinin yetersiz ve bilgisiz servislerinde sorun var

Helal olsun Dursun Usta bir cümle ile konuyu netleştirdin.Bilgilendirmen için teşekkür ederim. Ünvanların başına yetkili servis yazdırmak yetmiyormuş bunu da öğrenmiş olduk.

Etiketler

Merhabalar,

bende benim aracın şase no (VIN) numarasını çözümlemeye çalışıyorum ama benim aracında şase numarası 11 haneli. Internette bulduğum VIN decoder 'lerin hiçbiri aracın vin kodunu çözümlemiyor hata olduğunu söylüyor.

anladığım kadarıyla bir yıldan (sanırım 1995 veya 1996) sonra Suzuki firması şase numarasının ilk başına üretim yeri kodunu falan koymuş.

Amerikada bizim araçların ikizi olan Chervolet Geo Tracker ve Suzuki Sidekick araçların şase numaraları da 11 haneli değil daha fazla hane var.

Japon üretim bir vitaranın örnek olarak aşağıdaki linkteki gibi şase numarası var.

http://kick-fix.com/specs/Body-TAGS/Jap-E24-1994plate.jpg

benim aracın öyle değil Şase numarasının ilk 4 hanesi yok işte orda görülen JSA sanırım Japon üretimi olduğunu anlatıyor ama 4 hane 'nin ne olduğunu bilemiyorum.

Benim araçta şase No. TD01V-10nnnnn olarak görülüyor.
Bu şase no 17 haneli olsa idi sanırım
Japon için JS ?? TD01V-10nnnnn ,
İspanyol için de VS ?? TD01V -10nnnnn olarak yazılacaktı.

Soru işareti koyduğum yerdlereki kodların ne işe yaradığını ve ne olması gerektiğini bilmiyorum

("n" olarak yazdığım ksımlardaki sayıları başka araca kopyalanmaması için yazmadım)

Merhaba;
Servise gidince aynı olayları yaşamaktan bıkmıştım. Bende artık yetkili servislere gitmiyorum sorunu malesef böyle çözdüm(kendimi böyle kandırıyorum). yok illa gitmek zorunda kalacaksam yada orjinal parça gerekiyorsa SE416 kodunu kullanarak istek yapıyorum başım ağırmıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.