Suzuki Vitara V6 2000 Motor 1996 Model 24v Arızaları Hakkında Lütfen Yardım

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan klczafer0674 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 2
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 3,683

klczafer0674

Yeni Üye
Merhaba arkadaşlar öncelikler aranıza yeni katıldım 2 senedir vitara kullanıcısıyım bu zamana kadar hiç bu kadar bunalmamış sıkılmamıştım aracımdan. Aracımdaki sıkıntı başta bu araçtan anlayan pek usta yok buralarda neyse araçta öncelikle şöyle başlayayım gazda giderken bi yığılma sonra gaz verme ve sonrasında aracın altından gelecek şekilde patlama sanki tüfek atıyorcasına patlama oluyor.Benzinde giderken bu olay yaşanmıyor sadece gazda var ama bu güne kadar hiç böyle birşey yapmamıştı Bu sıkıntıyla sanayi yolunu tuttum öncelikle tüpçünün yanına sonra o elektrikçiye oda motorcuya gönderdi. Sırayla başladık ustaları gezmeye ön sonunda motorcu ustam bujiler, bobinler, dispratör falan derken halen daha sıkıntım çözülmemiş bu kadar masrafa rağmen çilemem bitmedi ve kafam rahat değil. Bilgisayara bağlattık hata kodu veya bişey görünmüyor. Şimdi motorcu ustam sağ taraf üst kapağı açtı krank falan sağlam aşınma söz konusu değil.Şimdi sağ taraf niye diyeceksiniz komprasör bağladılar pistonları ölçütüler hepsi 8.5 vuruyor sol 1. piston 10 vuruyor ve elektrikçin demesi sol 1.piston ateşleme yapmıyor ama bobin buji bağladığımızda ateşleme yaptığını görüyoruz, elektrikçiye gittiğimizde sağ birinci bobin arızalı dedi bizde bobini değiştirdik buji falan ateşleme yapıyor ama yakıt yok ateşleme yapmıyor benzin enjektörü dediler şimdi onu sipariş verdik bakalım oda değişince ne olacak şimdide benzinde de sıkıntı olmaya başladı araç bi boğulma yığılma yapıyor eski performansıda eser yok sarsıntılı çalışıyor stop ediyor gaza alıncada bu sefer motor ısınınca patlatma yapıyor, söktüler enjektör dışarıdan 12 v elektrik verdiler çalışmıyormuş arıza bunda dediler ama bu benzinle alakalı bende diyorum ki tüpteyken neden böyle patlama olayı yapıyor bu enjektörün tüple alakası varmı tüpün enjektörleri dışarıda üstünde onlar sağlam değişimide yapıldı başka ne kaldı elekrtik kontrol edildi kaçak falan yok kafam karışmış ve ne yapacağımı bilmiyorum başına böyle bir olay gelen yada yardımcı olabilecek bi arkadaşımız varmı çaresizim gerçekten.

Son düzenleme:

Etiketler
lpg çi ye hepimiz bu çok yakıyor tak bi tüp diye gidiyoruz.. onlarda takıyor..
problem burda ..yakıt pahalı göz başka bir şeyi görmüyor..

olması gereken =yeni hava filitresi 4 buji yeni hiç bir kusuru olmadan 10 numara benzinle çalışan bir motor ile gitmek..

ngk buji sitesine girin arac ruhsatındaki motor koduna göre dogru buji numaranızı bulun..?
4 buji + buji kablolarını alın + hava filitresi takın yeni..
söktüğünüz buji nin uçu na tam dikkatle bakın sigara külü gri si olan piston düzgün çalışıyor.. siyah renklı olan bujinin ya ateşlemesi buji den yada kablodan gelmiyor ..? yada benzin yok da çakamıyor demek..

30-40 bin benzinle kullanılan buji lpg ile 10 bin gider.. çok nadir 15 bin görür..

Suzukinin tüm motorları 4000 devir altı çansızdır ..? gazlarsanız yürür + keyif verir..

lpg ile kullanımda max = 3bin devir olarak kullanırsaniz baş agrınız az olur..gazlıyaçagınızda bi parmak hareketi ile benzine alıp gazlamananız gerekli..derim..

benzin ile problemi omadığında problemsiz + bakımlı iken lpg ciye gidin ..
eksoz gazını ölçerek saat e bakıp da afr ayarı yapan adama gidin..

konuyu you tube de bulabilirsiniz..
kolay gelsin.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri