Suzuki Vitara Vites Konumları Hakkında Bilgi (1.6 Jlx 1992)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan aslan-22 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 6,340

aslan-22

Yeni Üye
Merhabalar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım.
1992 model Suzuki 1,6 JLX vites konumları hakında yardımcı olursanız sevinirim aracı aldıgım kişi bana aracı sürekli olarak 4 cekerde kulanacagımı söyledi fakat arac 4 cekerdeyken dönüşlerde kasıyor ve çok hantalaşıyor ama aracı 2 cekere aldıgımzama hem hızlanıyor hemde dönüşler rahatlıyor birde araziye hareket halinde gecirip çıkara bilirmiyiz şimdiden yardımlarınız icin teşekürler.

Etiketler
Ynt: 1.6 Jlx 1992 Vitara Vitesler ?..

Aramıza hoşgeldiniz. Araçlar başlığı altında suzuki kısmına bir bakın orada vites geçişleri ve nasıl hangi şartlarda kullanılmalı ayrıntılarıyla ve teknik detaylarıyla var. Ancak normal yol şartlarında aracınızı sürekli 4 çekerde tutmak mantıklı olmadığı gibi kuru arazide dahi gerekmedikçe 4 çekere almanın bir anlamı yoktur. Bahsedildiği gibi normal yol şartlarında da sürekli 4 çekerde kulandığınızda kasılmalardan dolayı aracın mekaniğinde bir süre sonra sorunlar başgösterecektir.

Ynt: 1.6 Jlx 1992 Vitara Vitesler ?..

aslan-22' Alıntı:
merhabalar arkadaşlar ben aranıza yeni katıldım 1992 model 1,6-jlx sin vites konumları hakında yardımcı olursanız sevinirim aracı aldıgım kişi bana aracı sürekli olarak 4 cekerde kulanacagımı söyledi fakat arac 4 cekerdeyken dönüşlerde kasıyorve cok hantalaşıyor ama arac ı2 cekere aldıgımzama hem hızlanıyor hemde dönüşler rahatlıyor birde araziye harekt halinde gecirip cıkara bilirmiyiz şimdiden yardımlarınız icin teşekürler

Ynt: Suzuki Vitara Vites Konumları Hakkında Bilgi (1.6 Jlx 1992)

Merhabalar, öncelikle aracınızı hayırlı olsun.

Normal şartlarda 2 H konumda kullanın (2 Çeker Hızlı kullanım konum)
Kaygan ve Tehlikeli zeminlerde 4 H konumunda kullanın (4 Çeker Hızlı Konum)
Kaygan, Ağır çamur,Çok dik iniş çıkış yerler olursa kullanın (Arazi içinde) 4L (4 Çeker Yavaş Konum)

4H veya 4L konumdan 2H konuma geçince 4-5 Metre kadar geri gidip ön porya kilitlerinizin (çıt sesini duyun) açılmasını sağlayın.(Manual kilit ise unlock konumuna alın)

Lock =Poryalar kilitli
Unlock=Poryalar serbest konumdur.

Kolaygelsin... ;)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri