Suzuki Vitara XL7 İçin Bilgi İstiyorum.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan trou6le Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 93
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 75,822
Ynt: Suzuki Vitara XL7 İçin Bilgi İstiyorum.

Bizim araba neymiş te haberimiz yokmuş.
O videolara göre Range Roverlara taş çıkartacak gibi görünüyor.

Etiketler

slm arkadaşlar Adım Alper Bugün 2006 dizel bir xl7 buldum araç gayet iyi durumda ancak şu bahsedilen enjektör problemi hakkında bu forum dışında pek bir şey bulamadım. Birde xl7 kullanan arkadaşlar yedek parça sorunu yaşıyormusunuz (Ankara) yardımlarınız için teşekkürler

Enjektör problemi derken?
Ben yaşamadım, böyle bir problemin varlığından haberim yok.
Yedek parça sorunu yaşamazsınız.
Ankara'da Kanguru ve Nezir Otomotiv iki yetkili servis.
Buralarda her türlü parçayı bulabilirsiniz.Kaldı ki 2006 model araç periyodik bakımda gerekenler
dışında fazla parça gereksinimi duymaz.(Kaza hariç tabi)

Şaşmaz Oto Sanayi sitesinde yine bağımsız servis ve parça satıcıları var.

yaklaşık bir yıldır xl7 kulanıyorum acıkçası büyük lüğünden çekindiğimden arazide hiç zorlamadım hatta değiştermeyi düşünüyotdum ançak becce nin resilerini görünce aracıma tekrar aşık oldum ilk yaptıracağım yükseltme kiti ve ön tamponu değiştirmek çünkü araç arazi için biraz alçak duruyor
yalnız bir sorum olacak benim aracımda gaza kızlı kapatınca araç hemen almıyor sanki kendi bildiği bigi yavaş yavaş gaz yiyiyor bu normalmi[attachment=1]

10092010092

merhaba ben de tam 1 yıldır xl7 2.0 dizel kullanıyorum. şu anda 52 bin km.de. aslında satılığa çıkardım ilk amaç bir scenic almaktı sıfır. eşim de rahat kullansın diye ama ben arabayı satmaya kıyamıyorum. öyle off roadçu falan değilim ama seviyoeum büyüklüğünü. arabada şöyle bir sıkıntım var ben biraz iri yarı olduğumdan ön koltuğu en arkaya alıyorum ve arka koltuk en gerideyken bile biraz sıkış tıkış oluyor. bu koltukları daha geriye aldırma şansım var mı? ankarada yaşıyorum ve bir nevi modifikasyon sayılabilecek bu işi yapabilecek birileri var mı bu şehirde.
bu da ilanım bolca resmi de var. şu koltuk işini uygun fiyatla çözersem en az 100bin km daha binerim buna ben ;D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-sahibinden-satilik-suzuki-x-l-7-dizel-31597926/mega-foto/?photo=6

teşekkürler

BeFeD' Alıntı:
merhaba ben de tam 1 yıldır xl7 2.0 dizel kullanıyorum. şu anda 52 bin km.de. aslında satılığa çıkardım ilk amaç bir scenic almaktı sıfır. eşim de rahat kullansın diye ama ben arabayı satmaya kıyamıyorum. öyle off roadçu falan değilim ama seviyoeum büyüklüğünü. arabada şöyle bir sıkıntım var ben biraz iri yarı olduğumdan ön koltuğu en arkaya alıyorum ve arka koltuk en gerideyken bile biraz sıkış tıkış oluyor. bu koltukları daha geriye aldırma şansım var mı? ankarada yaşıyorum ve bir nevi modifikasyon sayılabilecek bu işi yapabilecek birileri var mı bu şehirde.
bu da ilanım bolca resmi de var. şu koltuk işini uygun fiyatla çözersem en az 100bin km daha binerim buna ben ;D

Sayın BeFeD kusura bakmayın isminizi göremedim size bu şekilde hitap ediyorum. Aracınızı Ertex'e götürün isterseniz yeniden yapsınlar :smiley: Daha ucuza yaptırabileceğiniz firmalarda mevcut tabi. Ben Zor Yollardaki gibi yapmak için aldım ve yükseltme sonrası ayna mahruti ihtiyacımı karşılayamadığım için vazgeçtim. Ama ağır off-road yapmayacaksanız bu aracı satmanıza gerek yok.

selamlar herkese acaba arka diff.te lsd yada %100 kilit sistemi var mıdır standart donanımında veya diff lock modifikasyonu yapılabiliyor mu birde aynı soruyu jimny içinde soruyorum şimdiden tesekkür ediyorum :smiley:

İlhami bey çok teşekkür ederim ilk fırsatta gideceğim Ertex'e. Bu arada adım Kenan ;D

Suzuki lerde... standart donanımında diff lock bulunmaz. :smiley:

istege baglı her ceşidini sonradan ilave edebilirsiniz ..en fazla modifiye parcası olan arac suzukidir. ;)

Selam herkese. Suzuki Grand Vitaralar 7 koltuklumu ? Bilgi verebilirimisiniz?

Ben 7 koltuklu diye biliyorum. XL7 da oradan geliyor olmalı.

ertexe gittim ama bu tür bir işlem (koltuk kaydırma) gibi yapmadıklarını söyledi. şaşmazda da birkaç yere sordum aynı cevabı verdiler. araba bu hali ile bize küçük geliyor satmaya da kıyamıyorum anormal arada kaldım ;D

Arkadaşlar,
Bende 2006 Xl-7 kullanıcısıyım.70,000 km de enjektör bakımını yaptırayım dedim.Arkadaşım dediği gibi geç kalmışım ve enjektörler kaynamış.Hiç kimsenin çıkması imkansız dedği enjektörleri çıkarttırdım.ihtiyacı olan varsa adresi verebilirm yer çorluda.
He bu arada,bu hata sadece suzuki Xl-7 lere mahsus değil,2008 model ssang yong kyron da aynı problem olmuş,15 günde zor çıkarmışlar.Tamamen motor yapısı ile ilgili bir olay bu.Yani enjektörün girdiği motor bloğundaki yer eğer enjektör kalınlığından biraz geniş ise,yani mesafe dar ise hemen yapışıyorlar.Eğer geniş ise problem olmuyor.Eğer youtube de stuck injection diye aratırsanız son model BMW lerde bile kaynamış enjektör sökümünü görebilirsiniz.

görüşmek üzere

güzel alet .sahipleri kyımetini bilsinler ve güle güle kullansınlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR