Suzuki Vitara' yı Nasıl Bilirsiniz ?

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan giosué Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 37
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 67,655

giosué

İzmit Saat Kulesi
Yer
Maşukiye
Selamlar, daha önce benzer başlıkla (wagoneer classic'i nasıl bilirsiniz ?) konu açmıştım. Yılbaşına kadar 4 x 4 bir araç sahibi olmak istiyorum masrafları dahil 15 bine kadar bütçe ayırdım , adaylar enbaşta; defender 110, wagoneer classic, xj, zj, nissan patrol cgy 60, pajero, vitara,
Vitara işletim masrafları olarak ön plana çıkıyor bu durumda ama hangi vitara ?
herkesin tercih ettiği 1.6 jlx mi yoksa 2.0 lt v6 mı ?
off-road ve on-road yakın seviyelerde kullanım olacak ve uzun yollar çoğunlukta, tekne ve bot da taşınacak, bagajdan geçtim artık birşekilde port bagajla idare edicem lpgli düşünüyorum yani, eğer aklıma yatmazsa, işletim masrafları, yakıt tüketimi vs, çok büyük fark yoksa diğer araçlardan, defender alıcam artık en azından arazinin hakkını verir bagaj derdimde olmaz teşekkürler.

Etiketler
Ynt: Suzuki Vitara' yı Nasıl Bilirsiniz ?

off-road yapacaksanız kesinlikele 3 kapı alın. üstününe port bagajla bagaj işini çözersiniz. şime botu üste bağlarsınız tekneyi de zaten hangi jipi alsanız römorkla çekeceksiziniz o nedenle tekne hepsiyle uyumlu. 1,6 jlx en çok tutulan ve para edendir, biliğim kadarıyla. bende de 3kapı otm var zaten.

Off- road da düşünüyorum tabi ki o yüzden doğru söylüyorsunuz ancak benim yolculuklarım kalabalık ve eşyalı olucak genelde oyuzden 5k almak istiyorum 2,0 lt yi neden kimse tutmuyo motorunun suvlar için türkiyedeki en iyi suzuki motoru olduğu söyleniyor bende ikilemde kaldım

yükseltilmemiş 5 kapılı arzide size sıkıntı verir. yükseltme işi de epey problem. yada problem yaşatıyor. ben de aracımı alırken 1.6 3 kapı al yorumlarını okuyarak aldım. 5 kapılı kullanıcılarının obejektif olmak kaydıyla yorumlarını almak lazım. 3 kapılılar tutulmasından dolayı daha pahalı gibi.

Aynen öyle 5k lar daha uygun ve benim için öncelik yük ve yolcu taşıma off- road da oyuzden defender 110 öne çıkıyo bagaj + standart yeterliliğiyle oyuzden vitaralar için hangi vitara diye konu açtım tek aracım olacak 5k lılar içinde eğer fiyat farkı yoksa 2.0 lt v6 olan mı alınmalı yoksa defender mı bakıyım

ilk başta ne alacaksan şimdidien hayırlı olsun

Ben her iki aracıda kullandım, hem yük taşıcam hem tekne taşıcam diyosan 1,6 nın seni paklıcanı sanmıyorum.

ben de bu aralar vitara bakıyorum
1.6 ve 2.0 v6 araçları araştırdım, yorumları okudum, epey bir fikir sahibi oldum

v6'ya sağlamlık ve performans açısından kimsenin dediği birşey yok,
sadece işletim gideri haliyle daha fazla.
karşılığında 40 beygir fazlanız oluyor, jantlar daha afilli, bir de v6 sesi :smiley:
bazıları için değer bazıları için değmez, seçim alıcıya kalmış.
Bir de tabi satarken 1.6'lar daha kolay alıcı buluyor.

fakat herşey dahil 15.000 gibi bir bütçe varsa, hem de lpg'li istiyorsanız
sorunsuz v6 bulmanız neredeyse imkansız.

Öncelikle yorumlarınız için teşekkür ederim ! vitaraya (şahsi fikrim) 15 binden fazla vermek istemem açıkçası sonuçta bu araçların, işletim giderlerinin, yakıt yüketimlerinin, vergilerinin diğer suvlara göre uygun olması nedeniyle bu kadar prim yapmış bir piyasası var, gerçekçi olmak gerekirse araçlar dar ve bagaj olayı kısıtlı, konforu standart , orta duzey off-road için ideal bir araç daha fazlasını beklememek lazım mod.suz, çoğu şeyde olduğu gibi ülkemizde araca binmekte sorun gerçekten bu kadar ağır vergileri anlamak mümkün değil aracın hakkettiği değerlerden fazla paralar ödeniyor bence bu kadar eleştiriden sonra vitaraların da hakkını yemeyelim benim diyen yüksek sınıftaki suvlarla bile kıyaslanıyo aslında okadar mütevazi ve iddalı ama yine de jeep gc lerle, defenderlarla discolarla aynı fiyatlarda olması tamamen burası türkiye dedirttiriyor

Soner Bey bu arada siz madem düşünüyorusunuz vitarayı aklınızın ve gönlünüzün tam olarak ikisininde karar kıldığı bi model varmı 1.6 jlx mı 2.0 v6 mı ?

kerem bey selam,
önce 2.0 v6'ya kanımız kaynamıştı, sonra araştırdık, yorumları dinledik
biraz daha düşündük ve artık 1.6'ya karar verdik.

'Hadi Vitara Alalım' başlığında, detayları yazdım, orayı inceleyebilirsiniz.

Okudum bende hepsini Soner Bey hatta orada size bir link yolladım güzel bir v6 ne alırsanız alın hayırlısı olsun kazasız belasız iyi gunlerde kullanın :smiley:

vitara alıpda aramıza katılmak isteyen arkadaşlara bir konuda dikkatlerini cekmek isterim,normal bir otoya biniyorsak 10 yaş en kötü ve 100 bin km gibi gibi kendimize sınırlar cizmeliyiz modeli eskiyen araç ilk başta deger yitirmeye başlar belli bi yaşta çürüme boya kaporta masrafları acmaya başlar kilometre yazdıkca bir zaman sonra motor ön takım vs bir alay masraf cıkarmaya başlar tüm bunları yaşamamak için aracı vakti gelince daha yeni model ile degiştirmek imkanlar cercevesinde en mantıklı ve akıllı yoldur .vitaraya gelince Suzuki de dahil artık bircok üretici firma arazi sanzımanlı ve şase li arac üretmiyor. şimdi ise bu araclara sadece bilenler ve amacına yönelik kullanmak istiyenler talip oluyor ,şimdi vitaralar gerçek sahiplerini buluyor ,bu güne kadar arazi aracı alıp 15 sene kullanıp hiç araziye girmemiş kişiler tarafından kullanılıyordu .
Ülkemizde 2-3 senedir kriz ve durgunluk oldugu bir gercek buda oto piyasasına yansıyor ,bir aracın bir ederi vardır 20bin tl ederi olan aracı biraz temiz ise 21-22 gibi biraz dökük se 18-19 gibi altına üstüne verebilirsiniz ama iş arazi aracı olunca başka benim aracım 20 bin tl eder aşagıya vermem derseniz o parayı verecek müşteriyi bulmanız 3-4 seneyi bulabilir ,vitaranın v6 sı satılmaz 3 kapılısı cok degerli 1.6 sı hemen satılır diye forumda kelimeler dolaşıyor

şimdi size tiyoyu veriyorum.
sahibinden com da buluyorsunuz aracları genellikle bir ince ayrıntıya dikkat cekicem,vitarayı aratın karşınıza yaklaşık 600 araç cıkıcak ........Sıralama ... Tarihe göre artan ..şeklinde aratın ve karşınıza 4-5 senedir satılamayan yüzlerce araç cıkacak 2006 den 2007 dan kalan ve hala satılamıyor olan bu aracların hepsimi kötü ..İlan Tarihi 1. satır ilk ona bakın ilanin verildigi tarih ,,alıp da arazide gezen gercek sahipleri ekonomik olarak cok sıkışmadı ise zaten ömür boyu satmayı düşünmedigi severek kullandıgı aracıdır vitara .,1-2 sene bineyim sonra satarım amacı ile alınmamalı 1 kere alıp en düzgününü almalı derim .iyi bir incelerseniz %30 u 2 senedir satışta gerikalanıda 6 ay ve 1 yıl gibi oldugunu göreceksiniz. :D 4L nikli Caglar arkadaşımızın bir lafı var onu aktarayım ''vitaralar eskimez ruhsatları eskir''. ;)

İyi akşamlar Oğuz bey sağolun bilgilendirmeniz için çok şükür v6 lı birini gördüm :smiley: fotodan yanılmıyorsam vitara v6 sahibisiniz önce neden tercih edilmiyor? siz tercih etmişsiniz ne güzel satılmıyo diye bişey yok tabiki bu araçlar arazi aracı değerini bilen alıyor seven alıyor dediğiniz gibi benim de 1.6 dan çok v6 sında aklım ama masraflı deniyo çok yakıyor deniyor size sormak isterim v6 dan memnun musunuz ?

v6 kullanan bi kaç arkadaş var bunlardan biride benim, ama içimizde en usta kişi oğuz abi. 1,6 dan v6 ya geçmiş birisiyim. valla bu zamana kadar bana abartılı bi rakam çıkarmadı bi masrafını görmedim. istanbulda yaşıyorum aracım lpg li fakat öle abartılı bi yakıt olayı yok bana göre, benim aracım otomatik ve şehiriçinde 0,24 kr yakıyo bence bu rakam da çok değil ve 1,6 ya nazaran daha çok keyifli. iki aracıda kullandım ama ben bu v6 ya resmen aşık oldum ;D şunu da sölemek isterim çevremde arkadaşlarımda v6 kullanan çok kişi var sanayideki ustamda bile v6 da vardı ve 1,6 larla kıyaslama bile yapmazdı onu zevki çok ayrı iki aracı kullanmadan arasındaki farkı bilemezsiniz. nedir bazı şeylerde fiyat farkı var tabiki jantlar daha büyük olduğu için motor daha büyük olduğu için farklar var ama sürekli verilen paralar değil. herzaman sölerim yine sölüyorum v6 tek geçerim. zaten o kasanın hakkı v6 dır.

Benimde v6 alasım var zaten ama işte Oğuz beyinde söylediği gibi uzun süre kullanmak için alıyorum yani o beni idare edicek ben onu birbirimizi sevmemiz lazım karşılıklı oyuzdendir merakım şu jlx neden bukadar revaçtadır v6 ya nazaran benim bildiğim nadir olan değerli olandır ama bunlarda tam tersi yakıt tüketim olayı kafamda tamamdır büyük fark yok aralarında zaten jlx te olsa yuku vurunca yakıcak herhalukarda, sureklı boş dolaşıcak halimiz yok az yaksın diye merak ettiğim şu yedek parça servis masrafları zincirli olusu işte daha masraflıymış çok mu fark var aralarında jlx den birde şu şase olayı jlxten farklımı değilmi tam anlayamadım teşekkürler.
http://www.sahibinden.com/hatasiz-boyasiz-suzuki_vitara_2_0_v6-19WQQaXQQ16030885WQQpXQQdisplayitem link teki araç için yorumlarınız

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri