Suzukiciler Bu İlana Dikkat Edin.

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ulash1907 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 71
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,292

ulash1907

Ana Kamp
Yer
ayvalık
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pick-up-suzuki-vitara-tr-de-boylebir-off-road-araci-yok/detay
Herkese selamlar ben de doğa ve off road olaylarına girmek için klasik aracımı sattım ve yukarıdaki ilandaki aracı almaya karar verdim, sadece motorun 200bin olması kafama takılıyordu, araç sahibiyle yaptığım görüşmelerde kaportanın sıfır hata olduğunu motorun ise pırıl pırıl olduğunu herhangi bir eksik çıkarsa kendisinin yaptıracağını söyledi, bende bu konuşma üzerine ayvalıktan kalkıp sakaryaya geleceğimi aracı yetkili servise sokacağımı söyleyince için rahat olsun gel arabayı 2006 model zannedeceksin dedi. odamdaki arkadaşlar yıllık izinde olduğu için binbir takla atıp arkadaşlara ve müdür beye yalvar yakar atlayıp otobüse indim sakarya ya.
1- ilandaki resimdeki cd çaları söküp kaset takmış, hallederiz dedi
2-servise gitme çok para verirsin bizim tanıdıklar var dedi
3-yetkili servisin adresi suzukinin sitesinde var dediğim halde internet sitesine bakıp beni elemanıyla gönderdiği yer özel servis niteliği bile taşımayacak kadar kötü kapıda küçücük paslanmış bi suzuki tabelesı olan yerdi, buraya değil beni gerçek servise götür dedim ve gittik.
4-200 bin ama pırıl pırıl diye bisürü muhabbet ettiğimiz motor göstergede bile 255bin gösteriyor(bayadır göstergeye bakmadığı için farkedememiş, ama ilanı koyalıda 1 ay olmamış)
5-herhangi bir servis kaydı yokmuş neler yapıldığını bilemiyoruz
6-bin km önce yağ değişimi olmuş fakat yağ eksiltmiş (yağ eksiltmenin ne demek olduğunu bilirsiniz)
7-gelen uğultu sesi arazi lastiklerinden olabilirmiş (uğultuyuda tahmin edersiniz)
8-hatasız denilen arabanın arkadan çarpılması varmış arka kaput ve tampon işlem görüp boyanmış(motor iyi olsa hiç problem değil) kapıdaki lokal boyayı falan saymıyorum zaten
9-geri geldik dükkana oturduk arabada olanları anlattım, tamam o zaman sen kaç veriyorsun dedi halbuki arabanın pazarlığını biz çoktan yapmıştık.
10-ben bu arabayı almıyorum onca yoldan geldim geri dönecem ekspertiz parası da verdim keşke böyle olduğunu baştan söyleseydiniz dediğimde, şimdi dikkat yanımızda oturan araç sahibinin beybabası NE YANİ GERİ DÖNÜŞ YOL PARANI BİZDEN Mİ İSTİYORSUN dedi.
11-hakaret bitmedi sakarya terminalde direk dönüş bulamadığım aktarma otobüsnü beklerken bilmediğim bi numaradan beybaba tekrar aradı OĞLUM SENİN DURUMUNA ÇOK ÜZÜLDÜM DÖN GERİDE BİN LİRADA BEN İNEYİM...
12-son 24 saatin 17 saatini yollarda geçirmiş ve boşu boşuna 200 tl harcamış birisi olarak eve geldim inanılmaz bi hayal kırıklığı üzgünlük oysa ki ne hevesle ve hayallerle gitmiştim, bu moralle attım telefonu ve bütün hafta sonu yattım uyudum.
13-bugün işe geldim hafta sonu nöbetim vardı ben bu kafayla tamamen unuttum telefona bile bakmamışım ki şarzı bitmiş ulaşamamışlar, savunma vercem artık ne ceza alırsak.
14-ben hakkımı helal etmiyorum, allah a havale ediyorum
NOT1:yetkili servis kaşeli ekspertiz raporunu kargo ücreti sizden olmak üzere herkese gönderebilirim.
NOT2: arabayı rescue team yapmış ve gayet şık ve iyi görünüyordu,ellerine sağlık lütfen yanlış anlaşılmasın.

Etiketler
Ynt: Suzukiciler Bu İlana Dikkat Edin.

daha yeni reha beyle benim yazılarım vardı konuyla ilğili ne oldu arkadaşlar

kardeş geçmiş olsun dilerim gönlüne göre bir araç bulursun ilanı öyle süsleyip püslemişler ki tam sahtekar galerici ayağı

Giden para olsun komşu.
Zararın neresinden dönülürse kardır.
Takma kafana.

merhaba geçmiş olsun aynı olay benimde başımdan geçti zonguldak tan Adana ya rav 4 almaya gittim malesef sizinki gibi arabanın ne olduğu belli bile değildi. insanlar için menfaat ön plana çıkmış. meşhur adana kebabını yerinde yiyip geldik diye kendimizi avutuyoruz. şansıma istanbuldan çok temiz 2004 grand vitara buldum bu macerayı da kapatmış oldum. iyi günler saygılar.

İbrahim bey mesajınıza yorumumu.

Ham Hum Şaralop.
;D

Afiyet olsun.

Aynı hatayı bende yaptım :smiley: Aldandım.
Sakaryadan bir araç aldım araç güzeldi satıcısına güvendim. Kontağa basıp gideceksin dedi. Ok dedim. anlaştık kimselere göstermedim. (Güvendiğimden)
Aracı üzerime aldıktan sonra arkadaşlara götürdüm.
ilka banko

Aracın benzin pompası sorunlu hiç çalışmıyor ( araç gazla çalışıyor)
Rotil - Z rotlar da çok başluk var. değişmesi gerekiyor.
Molifolta kaynak yapılmış kaçırıyor değişmesi gerekiyor.
Aracın çeki demiri ruhsata işli fakat ruhsatı yenilendiğimde aracın dosyasında çeki demiri evrakları bulunmadığından çeki demiri ruhsatta görünmüyor. ( Bir şekilde işlemişler önceden)
Siboblar vuruyor uzun süre ayaryapılmamış ( neyseki ayarlamayla giderildi.)
4 adet bijon kırılmış ve kaynak yapılarak tutturulmuş lastik değiştiriken bijonlar elde kaldı....
Motor dıştan yağ kaçırıyordu. Motor yapılırken contaları yanlış oturtmuşlar. Neyseki aracı götürdüğüm usta farketti ve düzellti.

Aracı aldıktan sonraki çıkan maliyet 2.200 TL

Bu alış veriş bana kim olursa olsun bir ürün yada araç aldığında karşındakine güvenmemeyi öğretti.
Bu gibi satıcılar 3 kuruş kar yaptıklarını sanıyorlar ama yanılıyorar. Benim için alış verişte hak geçmemesi çok önemli ürünü alırken çok fazla bir pazarlık bile yapmam gönlü olmadan vermesini ismtemem çünkü.
Aracı satan kişi Gezenbilir üyelerinden. Satıcı kişiye Güvendiğim için hata bende olduğunu düşünerekten ismini vermiyorum.

Ben kendi araçlarımı satarken neyi var nesi yok adan z ye o şekilde söylüyorum ve anlatıyorum. Aracı devretmeden önce deposunu doldurur teslim ederim.

Siz siz olun araç alırken kimseye güvenmeyin. Kişiye güvenseniz bile araca güvenmeyin bir bilene mutlaka danışın.

gemiş olsun maalesef oluyor böyle şeyler zararın neresinden dönseniz kardır

Ulas Bey,
Yasadiginiz sikintiya uzuldum.. Ama yasadiklarinizi bizimle paylastiginiz icin tesekkur ederim.. Bu davranisinizla hem ornek oldunuz, hem de baska arkadaslarin da ayni sinir bozuklugunu yasamasini onlediniz..
Aslinda bir cogumuz arac bakarken bu tip kasaba kurnazlariyla karsilasiyoruz, ama gelip burada yazip paylasmadigimiz icin kimseye faydasi olmuyor..
Vaat edilenlere ragmen gercekler bir bir ortaya cikinca araci almaktan vazgeciyor, ama saticininda ticaretiyle oynamayalim diye olayi kendi kendimize kapatiyoruz..
Oysa ki, sizin gosterdiginiz hassasiyeti hepimiz gostersek, bu tip saticilar bu kadar edepsizce karsidaki insani ' ...' yerine koymaya cesaret edemeyecek, mallarina leke gelmemesi icin yalanlari yerine ilk is olarak birer eksper raporu koyarcaklardi ilanlarina..
Umarim sizin gibi diger arkadaslar da yasadiklarini paylasirlar ve kimsede yalaninin yanina kar kalacagini dusunmez..
Tekrar gecmis olsun.. Ve tektar tesekkurler..

ben de benzer bir seyi suanki aracimi alirken yasadim, tupte super gidiyor sorun yok dediler, 3 ay sonra tup calismamaya basladi servisine gittim ben bu arabayi hatirliyorum daha once de gelmisti, enjektorler bozuk dedik fiyatta anlasamadik yaptirmadi dedi usta. onu gectim araci aldiktan 1-1,5 ay sonra sanziman sapitti araba neredeyse yerinden kalkamaz oldu yine ayni usta bize geldiginde de bozuktu zaten dedi. yani satan arkadas (ki yetkili servisin musterisinin arabasi, satan taraf da yetkili servis) bile bile sorunsuz araba diye satti bize.

yani evet, kimseye guvenmemek lazim.

bu durumda ben bir yas daha genc, daha az km'de ve lpg takilmamis olani 1000 tl daha ucuz olmasina ragmen almamis oldum.

bir de arabaya yapilan boyalar kabarmaya ve dokulmeye basladi bile, tamponlari degistirecegim icin dert etmiyorum ama yaziklar olsun gercekten.

size de benzer bir durum yasadiginiz icin gecmis olsun ve ucuz atlatmissiniz diyorum.

günaydın, tüm herkese iyi dillekleri ve tesellileri için teşekkür ederim, bakalım inşallah kısa zamanda hayırlı kısmet çıkarda bizde dağ bayır çıkarız ;) tekrar teşekkür etmek istiyorum, içimden geldi...

arkadaslar yukardakı bahsı geçen aracı 6 ay once ı ben sattım satıldığındakı km 250000 km cıvarıydı bu olan olayda benim adımın zıkredilmesi yanlış çunku bız yapıp sattık bu satıcı ve alıcıyı ılgılendırır

özellikle vitara piyasası çok aldatıcı..
bende bir vitara arıyorum ve doğal olarak piyasadaki araçları inceliyorum, soruyorsun satıcıya tertemiz diyor bakıyosun arazisi çalışmıyor, parça değişmiş komple boya,motor sıfırlanmış,kilometre geri alınmış.
en aldatıcılarıda çift satıcısı olanlar biri yazmış araç 125000 km de diğeri yazmış 85000 km de bide başka yerdelermiş gibi numara yapıyorlar, bazıları acil yazıyor ardından da aracın hiçte hak etmediği rakamları yazıyorlar sanki acil diyince istediği parayı verecekmişiz gibi.
çok ilginç gezenbilirin iç piyasasında bu olaylar daha fazla oluyor, arkadaşa gezenbilirdenim dedinmi '' haah! buldum alıcısını'' deyip yükleniyor fiyata, bizler gezenbilirci arkadaşlarımıza aracı piyasadan aşağılara satmaya çalışırken, gezenbiliri ticarethaneye çevirmeye çalışanlar var..
yine bu arkadaşlar aracını satarken orası değişti burası değişti şu çalışmıyor bu çalışmıyor eeee parası, binpara..
organize olup çaktırmadan hepberaber bir araba satmaya çalışanları söylemiyorum bile..

bence bu gibi satıcılar teşhir edilmeli ve bi daha böyle durumlara mahal verilmemeli, bu insanlar forum içinden de olsalar, teşhir edilmedikçe forumun amacı oluşmaz..

Sinan hala bir suziki bulamadın sende bu konuda tecrübelerin baya arttı artık piyasada nerdeyse vitarların 2001 modele kadr olan kasalarının temizini bulmak cok zor olmaya başladı düzgün olanlarınıda insanlar satmıyor yada aşırı ilgiden aracın hak etmedigi rakamları talep ediyorlar arayanlar umarım istedikleri şartlarda arac bulurlar

reis28' Alıntı:
Sinan hala bir suziki bulamadın sende bu konuda tecrübelerin baya arttı artık piyasada nerdeyse vitarların 2001 modele kadr olan kasalarının temizini bulmak cok zor olmaya başladı düzgün olanlarınıda insanlar satmıyor yada aşırı ilgiden aracın hak etmedigi rakamları talep ediyorlar arayanlar umarım istedikleri şartlarda arac bulurlar

evet Dursun usta doğru söylüyorsun, bu araçlar hiç haketmediği rakamlara satılmaya çalışılıyor, piyasada dolaşan bir laf var bunu herkes bilir ''alan olmadıktan sonra satanın..'' diye.
geçenlerde başımdan geçen bi olayı anlatayım,
satıcı arkadaşı aradım ve aracı sordum, oda bana her satıcının olduğu gibi aracı överek anlattı, dikkatle dinledikten sonra önemli soruları birbir sordum.
aracın boyası varmı - yok, ama çamurluk değişmiş arka çamurlukta darbe var ön kaput, tavan boyalı diyor :(
arcın kilometresi orjinalmi - orjinal, motora rektifiye attıktan sonra sıfırlanmış :mad:
bu kilometreyi (130 binler) sıfırlandıktan sonramı yaptı - evet :eek:
arcın yakıtı - hiçbirşey yakmıyor, kilometrede 320 kr diyor :p
yahu sen bu arabanın nesini övüyosun - araba canavar abi..
araca istediği internette 20500 bana enson 19500 olur diyor ;D yuh diyorum sen ne verirsin diyor eğer araban temiz olsa idi 14000 - 15000 verirdim dediğimde verdiği cevap daha şaşırtıcı, ''o paralara kışın bulursun abi'' yuh be kardeşim madem etmiyeceğini biliyosun neden bu fiyatı yazıyosun, ''piyasa bukadar yükselmişken enayimiyim düşük vereyim'' diyor. bende bulursan satarsın bulamazsan kışın çok yalvarırsın deyip inceden de dokundurup kapatıyorum telefonu..

diyeceğim o ki vitara arayan arkadaşlar hiç boşuna satıcılarla 16000 nin üstüne pazarlık etmesinler kış geldimi ellerinde bir bir çıkarmanın yoluna bakarlar,, geçen sene arkadaşın aracına galeriler takasta bile 13500 - 13750 saydılar en çok peşin veren 14000 verdi. biz de 14500 e başka arkadaşa sattık canım arabayı..

ben kışa kadar beklemeye karar verdim, aradığım rakamlara bulursam alıcam, illa alıcak değilim, okadar para verdikten sonra yeni kasa araçlardan alırım, insanları enayi yerine koyuyorlar.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,425
Kayıtlı Üye Sayımız
172,071
Kaydolan Son Üyemiz
kalenbuk

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.