Suzukiciler Buluşması Etap Arama (2) Off-Road Gezisi (21 Aralık 2008)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan 4 L Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 40
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,774

4 L

Kamp III
Web
www.burcakoto.com
Geçen hafta önemli ve ana hatlarını ortaya koyduğumuz "suzukiciler buluşması" için etap ve yol güzergahı program belirleme çalışmalalarımız aralıksız devam ediyor. Yolun bir noktadan sonra sel nedeniyle kayıp geçilmesini imkansız hale getirmesi bu noktaya kadar yaptığımız uğraşları boşa çıkartmış biz de etabın bu kısmını programdan çıkartıp geri dönmeye uğraşırken günü bitirmiştik.Bu hafta (21 aralık) yine boş durmadık Hakan (offroadpasion) ben (4 L) ve hidayet (hidoki) etap netleştirmek için vurduk kendimizi çamura. Cuma akşamından beri bize rest çekercesine aralıklara devam eden yağmur, orman içi yollarada zaman zaman yer yer ağır ama yumuşak geçişleri olan bölümler oluşturmuştu.
Suzukiciler ilgisiz kalmayın, eğlenceli güzel bir gezi olacak

işte fotoğraflar

Fotoraf0735

Fotoraf0736

Fotoraf0737

Fotoraf0738

Fotoraf0740

işte dakika 1 gol 1

Fotoraf0741

Fotoraf0742

Fotoraf0743

Fotoraf0744

işte çamurdan kurtulmanın verdiği mutlu son (gerçi pazar günü bir sürü mutlu son yaşadık ağır parkurda std vitaralarımız ile hidayet ve ben

Fotoraf0745

Fotoraf0746

Etiketler
Ynt: Suzukiciler Buluşması Etap Arama (2) Off-Road Gezisi (21 Aralık 2008)

Fotoraf0747

Fotoraf0748

Fotoraf0749

Fotoraf0750

minik off roadcularda standart hali ile vitarayı onayladı beğendi..

Fotoraf0752

Fotoraf0753

Burası da her ne kadar yapraklar belli etmese de sağ tarafta derince bir kanal var ve az da olsa bizi uğraştırdı.Aslında bizi değil hakan'ın aracını uğraştırdı demek daha doğru olur. ( o gün kelimenin tam anlamı şöyleydi : hakanın araba mavi ve yeşil vitaraları çocuk parkına götürmüştü)

Fotoraf0755

Fotoraf0756

Fotoraf0757

Fotoraf0758

Fotoraf0747 1

Arkada ömerli gölünün hiç görülmemiş bir yakasından görünüşü...

Fotoraf0748 1

zemin ayakkabıyı bırakmayan cinsten

Fotoraf0772 1

Fotoraf0771 1

P1060647

P1060646

P1060645

"yok abi bu işi yapacaksak adabıyla yapalım MT olmadan olmaz bu işler...dönünce hemen bir takım sipariş verlim" muhabbetin konusu

P1060644

P1060640

P1060639

P1060638

P1060637

havanın kararmasına 1 saatten biraz fazla zaman var ve hakan'ın hava kararmadan ormandan çıkmamız iyi olur önerisini hızla uygulamaya koyarken aklıma çocukken babamın "ezan okunduğunda evde ol" talimatı geldi nedense...

P1060636 1

ve tekrar muhteşem kış manzarası içinde yola koyuluyoruz...

P1060617

P1060618

P1060619

P1060620

tavana vuran yağmur damlalarının sesi ve yerde lastikleri hışırdattığı yaprak sesleri tarifi olmayan bir güzelliği yaşatıyordu

P1060621

P1060622

P1060627

P1060628

P1060629

P1060630

muhteşem güzel bir vadiden ilerliyoruz

P1060631

P1060632

Bu alttaki iki fotoğrafı anlatacak kelime bulamadım, özellikle ikincisi

P1060633

P1060634

P1060623

P1060624

P1060625

P1060626

Çağlar yine çok güzel bir anlatımla ve çektiğiniz fotolarla sunumunuz çok başarılı .
Arkadaşlar son resimdeki yolun sonu baraja mı gidiyor?(bir önceki mesajın son resmi)

MTler ve kilitli diff ile sahilde yürürcesine en önden ilerleyen hakan rampada telsizden uyarıyor " Solda kanal derin zemin ağır kanala düşmeyin yoksa yazın gelir arabaları alırız" uyarısına, anlaşıldı cevabını verdikten saonra saniye geçmiyor ki Hidayeti kanalın içinde görüyorum. en arkadan geliyorum ve mecburen duruyuyorum.
Bulunduğumuz yer tam anlamıyla "köprüden önce son çıkış" şile otobanını sesleri geliyor ve parkuru bitirmemize artık 300-500 mt var...

Fotoraf0759

Fotoraf0761

Bir iki ileri geri çalışması yaparken araç iyice dönüyor

Fotoraf0763

Fotoraf0765

Fotoraf0766

Fotoraf0767

Dört çeker ikide iter eder altı çeker.. ama çok değil biraz gider

Fotoraf0768

Fotoraf0769

İş yinne hakanın "iş makinası"na düşüyor (bizimkilerin yanında)
Hidayet çıknca ben hareket ediyorum ama durana kadar devrinde tıkır tıkır tırmandığım yerde durduğum için tekrar kalkış yapamıyorum geri gelip aşagılardan aynı şeyi tekrarkamak için harektleniyorum ama hafif bir patinaj ile bende kanalın içine sol tarafı düşürüyorum.

Fotoraf0764

Hakan ayrı ayrı iki aracı da çekip çıkartıyor ama sanırım uzaktan gördüğüm o kırmızılık hakanın vitaranın manifoldunun kırmızısıydı :eek:

Fotoraf0771

Fotoraf0774

levend' Alıntı:
Çağlar yine çok güzel bir anlatımla ve çektiğiniz fotolarla sunumunuz çok başarılı .
Arkadaşlar son resimdeki yolun sonu baraja mı gidiyor?(bir önceki mesajın son resmi)

evet solda dere var bir süre sonra dereyi geçip sağımıza alıyoruz ve yol baraja gidiyor. Sen de olmalıydın levent

Bir kaç tane de video var onları da en kısa zamanda yükleyeceğim. Buarada
gezi tarihimiz oy çokluğu ile 11 ocak 2009 olarak belirlenmiştir.
Katılımcı listesi oluşturmaya başladık. Linkimiz :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=21840.0

Listeyi kopyala yapıştır yapıp altına adınızı ve varsa donanımınızı ( MT lastik, vinç, telsiz, diferansiyel kilidi) Bunları da belirtiniz. Saydığım donanım ve resimler benim gibi standart donanımlı aracı olan arkadaşlarımızın gözünü korkutmasın uzun zamandır üzerinde çalışıyor denemeler yapıyoruz ve kabak lastiği olmayan ve 4 çeker donanımı çalışan her vitaranı samurainin ilerleyebileceği parkurlar belirledik. Sizin sadece zaman zaman buradan ve katılımcı listesi oluşturduğumuz gezgini dünyası / etkinlikler / off road / bölümünde yer alacak önerileri dikkate almanız yeterli olacaktır. Kırıcı sert hiç bir yer yok.

Çağlar ellerine emeklerine sağlık fotoğraflar çok güzel olmuş, Pazar günü güzel ve keyifli bir parkur oldu, öyle her yerden laylaylomda geçemedik, saplandık kaldık, debelendik, panejlar, çamur derken, birbirimizi çekme işlemleri , hatta kopan 1000Kg kapasiteli bir Çeki halatı, demekki çokda light bir gezi olmamış :smiley:

Ben eve dönüşte yıkamacıya girdim, araçtan tahminen 20kg kadar çamur çıktı :smiley: M/T lastikler söktügü çamurları ziyan etmeyip çamurlukları 5 cm kadar sıvamış bir güzel, bende araçta bir ağırlık var diyordum yıkamacı ile güldük baya. Montum pantolonum, berem ve yüzüm çamurdu, hepsini makinaya atım.

Sonuç olarak güzel ve keyifli bir gün oldu gelip katılmanız ve destekleriniz için tşkler, bu organizasyonu hep beraber en güzel şekilde yapacagınıza inanıyorum.

Gezi Tarihi 11 Ocak 2009
Katılımcı listesi oluşturmaya başladık. Linkimiz :

http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=21840.0

Güzel çamur varmış arkadaşlar... Gezi için alternatifler oluşturun ki, o tarihlerde hava şartlarına göre pozisyon değiştirebilesiniz.

çağlar hani benim avatarım abi ya:smiley:

Emeği geçen herkese teşekkürler. Çamur çamurdur :smiley: Paylaşım için teşekkürler.

Ya benmi yanlış görüyorum yoksa o vitaraların çoğunda lastik yokmu ? yani çamur lastiği !!!

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.