Syncro

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan saitnuh Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 22,344

saitnuh

Kamp I
selamlar synco transporter için t3 t4 t5 arasında temel farklar nelerdir.4*4 sistemleri nasıldır hangilerinde kilit yada kilitler bulunur.kaç senesinde itibaren bu modeller bulunabilir.Ayrıca hepsi için low range vites varmıdır?iyi günler
sait nuhoğlu

Etiketler
Ynt: Syncro

Öncelikle merhaba

Vw nin syncro modeli 1985 yilinda t3 serisi ile baslmistir. 2003 te ise 4 Motion ismini almistir. Syncro sistemini sorgularken araci hangi amac icin kullanacaginiz önemlidir. Diff lock ve low range sordugunuza göre arazi performansinin agir olmasina bakiyorsunuz ki bu konuda benim tercihim t3 syncrodur. t serisinde low range yoktur.

t3 syncronun sistemi Motor arkada olmak üzere güc arkadan öne Dogru iletilir. t3 syncronun kilit sistemi havalidir araci icerden dügme kontolü ile 3 farkli kilit imkani sunar ön arka ve orta (her aracta hepsi yoktur araka kilit bile yeterlidir bu arac icin). Aracin orjinalinde Motor , sanziman ön defransiyel ve saft demir profillerle muhafazalanmistir .Jeeplerde ki defransiyel gibi kabak seklinde meydanda degildir . yanlardan baktiginizda göremezsiniz bile.

Ekli dosyalar

• image059[1].jpg
    image059[1].jpg
    7.7 KB · Görüntüleme: 1,164

syncro 4 çeker sistemi vw grubunun binek araçlarında da kullanılmıştır. dönemin golf,passat ve transporterların bir üst grubu LT'lerde (mkII GT syncro, mkII country golf syncro, mkII G60 GTI golf syncro, passat variant syncro, mkIII VR6 golf syncro vs vs aklıma gelen modeller), modellerinin 2 çekerlilerine göre ve dönemlerinin pahalı araçlarındandır. iyi yol tutarlar. uzunca bir süre mkII GT golf syncro kullandım sonrasında sahip olduğum hiç bir otomobil syncro'nun yerini tutamadı.

syncro'lar tam zamanlı 4çeker olduğundan TÜV'deki görevlileri fren testi için uyarmakta yarar var. aktarma organları ayrılmadığından diğer 4çeker arazi araçlarına ve yeni nesil 4çeker araçlara göre farklıdır. fren testi sadece ön veya arka tekerlekleri silindire çıkarılıp yapıldığından, fren testinin kanal dışında yapılması gerekir.

pin-pon merhaba,

syncro'yu çok güzel anlatmışsınız T3 gerçekten benim içinde muhteşem araç ancak benzinli 2.1 boxer motorları tek handikaplarıdır, Türkiyede dizel motor ile modifiye edilmiş birkaç T3 mevcut.

pin-pon' Alıntı:
t4 syncro ile t5 syncro hemen hemen aynidir. Bu sistemde Motor önde olmak üzere önden arkaya Dogru güc gitmektedir. Motor t3 syncroya göre daha güclendirilmisitir. Disardan baktiginizda sistemi t3 gibi korunmamistir ve ´t4 standart olarak yere daha yakindir . sanzimanin motor ile baglatisini hic sevmemisimdir. t3 syncronun sanziman t4 syncronun sanzimanindan daha verimli calisir. kilit sistemi ise elektriklidir.

Hoscakalin

Buradaki tesbitlerinizde revize edilecek yerleri anlatayım;

T4 ve 5 alt ve yan saclar T3 gibi köşeli birleşmemiştir,yan saclar taban sacından en az 10 cm kadar aşağıya devam eder ve buda dıştan bakıldığında alçak izlenimi verebilir oysa T3 14 jant,T4 15 jant,T5 16 janttır.

T4 de T3 gibi yağlı viskoz kavramadır T5 elektiriklidir, T3 syncro kullanan bir dostum T5 elektirikli kavramanın daha iiyi olduğu
görüşünde ben bu konuda yorum yapacak bilgide değilim.

T4 ve T5 lerde T3 gibi diff.kilit standart donanım değildir,en azından Türkiyeye gelenler böyledir. T4 diff.kilidide havalı %100
kilittir. Nereden biliyorum bendeki T4 syncro böyle olduğundan biliyorum (avatarımdaki T4)

T4 lerin benim kullandığım kısa şasileri T3 ile aynı dingil aralığında olduğundan arazi performansı daha başarılıdır. Türkiyeye
getirilen (doğuş oto) T4 ler genel olarak standart donanım uzun şasi ve özellikle 2003 modelleri 2.5 TDİ 88 hp dir.

Umarım bilgiler işe yarar,selamlar.

olcaytuna' Alıntı:
syncro 4 çeker sistemi vw grubunun binek araçlarında da kullanılmıştır. dönemin golf,passat ve transporterların bir üst grubu LT'lerde (mkII GT syncro, mkII country golf syncro, mkII G60 GTI golf syncro, passat variant syncro, mkIII VR6 golf syncro vs vs aklıma gelen modeller), modellerinin 2 çekerlilerine göre ve dönemlerinin pahalı araçlarındandır. iyi yol tutarlar. uzunca bir süre mkII GT golf syncro kullandım sonrasında sahip olduğum hiç bir otomobil syncro'nun yerini tutamadı.

syncro'lar tam zamanlı 4çeker olduğundan TÜV'deki görevlileri fren testi için uyarmakta yarar var. aktarma organları ayrılmadığından diğer 4çeker arazi araçlarına ve yeni nesil 4çeker araçlara göre farklıdır. fren testi sadece ön veya arka tekerlekleri silindire çıkarılıp yapıldığından, fren testinin kanal dışında yapılması gerekir.

anlattiginiz gibi syncro her alanda cok basarili bir arac türkiyede cekilmis bir Video göstermek isterim bu konuyla ilgili (ama su anda Türkiyede YouTube acik mi bilmiyorum)

https://www.youtube.com/watch?v=0Ht5XJzDMdk

güngör' Alıntı:
pin-pon merhaba,

syncro'yu çok güzel anlatmışsınız T3 gerçekten benim içinde muhteşem araç ancak benzinli 2.1 boxer motorları tek handikaplarıdır, Türkiyede dizel motor ile modifiye edilmiş birkaç T3 mevcut.

tesekkür ederim aslinda bende dizel bir t3 syncro sahibiyim su anda almanyada ögrenciyim aracim ise türkiyede

T3 syncro icin daha detayli bilgi vereebileck arkadas varmi acaba.calisma.sistemi icin

t3 syncro hakkinda detayli billgi verebilecek arkadas varmi acaba yane t3 syncroyu tam anlamiyla taniyan....ön defransiyel faaliyete gecmiyor neden olabilir sizce

pin-pon merhaba,

T4 ve 5 alt ve yan saclar T3 gibi köşeli birleşmemiştir,yan saclar taban sacından en az 10 cm kadar aşağıya devam eder ve buda dıştan bakıldığında alçak izlenimi verebilir oysa T3 14 jant,T4 15 jant,T5 16 janttır.

T4 de T3 gibi yağlı viskoz kavramadır T5 elektiriklidir, T3 syncro kullanan bir dostum T5 elektirikli kavramanın daha iiyi olduğu

T4 ve T5 lerde T3 gibi diff.kilit standart donanım değildir,en azından Türkiyeye gelenler böyledir. T4 diff.kilidide havalı %100
kilittir. Nereden biliyorum bendeki T4 syncro böyle olduğundan biliyorum (avatarımdaki T4)

T4 lerin benim kullandığım kısa şasileri T3 ile aynı dingil aralığında olduğundan arazi performansı daha başarılıdır. Türkiyeye
getirilen (doğuş oto) T4 ler genel olarak standart donanım uzun şasi ve özellikle 2003 modelleri 2.5 TDİ 88 hp dir.

Merhaba Güngör bey
Yukarıdaki yazıyı yazalı baya zaman olmuş ama size ihtiyacım var,
l.phlvn@gmail.com mail adresime iletişim bilgilerinizi bırakırsanız dizi hemen aramak isterim, teşekkürler.

pin-pon merhaba,

Merhabalar t4 Syncro ya baktırabileceğimiz işten anlayan usta var mı bildiğiniz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.