Tahoe Sahiplerine..

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan yavuzuyan Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 16,505
Ynt: Tahoe Sahiplerine..

Yakla??k 20 gündür sahibinden com da tahoe sport ilanlar?n? takip ediyorum fiyatlar 38 - 45 band?ndan , 55-65 band?na f?rlad? , ayn? adam 42.5 isterken 4 gün sonra 52,5 a ç?kard? fiyat? araba ayn? araba sanki ülkede devülasyon oldu neyin kafas?n? ya??yorlar bunlar yahuu

Etiketler
Açıkçası gerçekten Tahoe sahibi olmayan bilemiyor.
Bu keyfi başka bir araçtan almadım alamıyorum.
Fiyat artışına gelince ben 47 civarına almıştım biraz fazla verdik ama iyi araba aldık diyorduk.
Dün 80 binlerden fiyat gördüm sahibindende.
Normalde kupon araba kaybettirir derler, bu resmen kendini katladı.

Yalnız bu arabadan da kalmadı. Zamanında tadını alıp satan adam pişman yeniden bulamıyor.

Açıkçası gerçekten Tahoe sahibi olmayan bilemiyor.
Bu keyfi başka bir araçtan almadım alamıyorum.
Fiyat artışına gelince ben 47 civarına almıştım biraz fazla verdik ama iyi araba aldık diyorduk.
Dün 80 binlerden fiyat gördüm sahibindende.
Normalde kupon araba kaybettirir derler, bu resmen kendini katladı.

Yalnız bu arabadan da kalmadı. Zamanında tadını alıp satan adam pişman yeniden bulamıyor.

Tahoe, bir başka Amerikan arabasına benzemez maalesef. Ben sabahtan akşama motosiklet üstündeyim. Akşamüstü gelip Tahoe'nın marşına basıp yarım saat turladım mı, yorgunluğumun yarısı gidiyor.

İşte böyle bir araba.

İyi akşamlar,
Yavuz UYAN

Tamamen okudum Kesinlikle harika bir araç Bende almak istiyorum Ama Tek sorun yakıt Oyüzden H.sonu aracı yapacaksın h.sonunu Bunla Takılacaksın
İş günleride Az yakan normal bi araçla :smiley:

Tamamen okudum Kesinlikle harika bir araç Bende almak istiyorum Ama Tek sorun yakıt Oyüzden H.sonu aracı yapacaksın h.sonunu Bunla Takılacaksın
İş günleride Az yakan normal bi araçla :smiley:

Beyler;
Yakıtı ciddiye almayın, hatta gözünüzde büyütmeyin..
Bu aracın harcadığı yakıt miktarı, kullananın kullanım alışkanlıklarıyla %80 bağlantılıdır.
Benim aracın yakıt harcaması şöyledir.
Benzinde: Ş. dışı 9-9,5 litre - Şehir içinde 15-16 litredir.

Kartal Şahin Doğan ( 1600 - 2000 cc ) bile ş-i 11 litre yakıyorken bizdeki 5 litre fark, bu cüsseye göre fazla değildir. Az bile... Ayrıca, LPG olmasına rağmen ender kullanıyorum.

Araçlarımız biraz hantaldır.
Namı diğer; " AĞIR ABİ "
Kimse size maymunluk yapamaz aksine, yolda hep saygı duyarsınız.

Bu araçların çok az yakıt kullanmasını istiyorsanız okuyunuz lütfen...

1-) Kalkışta gaza abanmayın.
2-) Kalktıktan sonra vites büyüteceğini tahmin ettiğin sırada gazı kesin, vitesi kendisi büyütsün. Bu 2 unsurda bile en az 3 litre azaltırsınız yakıt harcamanızı.
3-) 4-5 araba önünüze bakın, fren lambaları yanmaya başladığında gazı kesin, kendi
gider uzun bir süre.
4-) Uzun yolda 110 km/h yi geçmeyin,
5-) Bu araçlar ağır olduklarından gazı kestiğinizde 3-4 km gider. hızınızı buna göre
ayarlayın.
6-) Mümkünse KN filtre kullanın. Ben yıkayıp yıkayıp kullanıyorum. Çektiği havadan filtre
kirlense dahi tıkanmadığından, yerine benzin çekmiyor dolayısıyla aşırı yakıt

yakmıyor. Yani, tıkalı hava filtresi araca fazla yakıt yaktırır.

7) % 50 Antifiriz kullanmayı ihmal etmeyin. Yazın harareti gerçekten 6-7 derece
düşürüyor.
:cool: Motorda 90-95 derecelik termostat varsa 80 dereceyle değiştirin. Benimki 80' lik.
Çünkü; Aşırı sıcaklık metali genleştirir, silindir ile segman arasını gevşetir, yağ da
yakar sıcaktan, aşırı benzinde..
9-) kırmızıda 1 dk dan fazla duracaksanız, kontağı kapatın. Yeşil yanmaya 10 saniye kala
marşa b
asın, ancak kalkarsınız.

*** Bu araçların devri düşük ama torku yüksektir. Bu nedenle 1800 devirde 90-100 km hıza ulaşıyorsunuz. Yani piston kolları uzun. Bu motorlar 100 devir yapıncaya kadar Pejo, veya Citroen gibi arabalar 180 devir yapıyor. Nedeni de pistonları çok kısa olduğu için çabuk çıkıp iniyor çalışırken.

Çenem açılmışken bu günlük bu kadar:smiley:)

iyi akşamlar,
Yavuz UYAN
1997 Tahoe 5,7 V8

Beyler;
Yakıtı ciddiye almayın, hatta gözünüzde büyütmeyin..
Bu aracın harcadığı yakıt miktarı, kullananın kullanım alışkanlıklarıyla %80 bağlantılıdır.
Benim aracın yakıt harcaması şöyledir.
Benzinde: Ş. dışı 9-9,5 litre - Şehir içinde 15-16 litredir.

Kartal Şahin Doğan ( 1600 - 2000 cc ) bile ş-i 11 litre yakıyorken bizdeki 5 litre fark, bu cüsseye göre fazla değildir. Az bile... Ayrıca, LPG olmasına rağmen ender kullanıyorum.

Araçlarımız biraz hantaldır.
Namı diğer; " AĞIR ABİ "
Kimse size maymunluk yapamaz aksine, yolda hep saygı duyarsınız.

Bu araçların çok az yakıt kullanmasını istiyorsanız okuyunuz lütfen...

1-) Kalkışta gaza abanmayın.
2-) Kalktıktan sonra vites büyüteceğini tahmin ettiğin sırada gazı kesin, vitesi kendisi büyütsün. Bu 2 unsurda bile en az 3 litre azaltırsınız yakıt harcamanızı.
3-) 4-5 araba önünüze bakın, fren lambaları yanmaya başladığında gazı kesin, kendi
gider uzun bir süre.
4-) Uzun yolda 110 km/h yi geçmeyin,
5-) Bu araçlar ağır olduklarından gazı kestiğinizde 3-4 km gider. hızınızı buna göre
ayarlayın.
6-) Mümkünse KN filtre kullanın. Ben yıkayıp yıkayıp kullanıyorum. Çektiği havadan filtre
kirlense dahi tıkanmadığından, yerine benzin çekmiyor dolayısıyla aşırı yakıt

yakmıyor. Yani, tıkalı hava filtresi araca fazla yakıt yaktırır.

7) % 50 Antifiriz kullanmayı ihmal etmeyin. Yazın harareti gerçekten 6-7 derece
düşürüyor.
:cool: Motorda 90-95 derecelik termostat varsa 80 dereceyle değiştirin. Benimki 80' lik.
Çünkü; Aşırı sıcaklık metali genleştirir, silindir ile segman arasını gevşetir, yağ da
yakar sıcaktan, aşırı benzinde..
9-) kırmızıda 1 dk dan fazla duracaksanız, kontağı kapatın. Yeşil yanmaya 10 saniye kala
marşa b
asın, ancak kalkarsınız.

*** Bu araçların devri düşük ama torku yüksektir. Bu nedenle 1800 devirde 90-100 km hıza ulaşıyorsunuz. Yani piston kolları uzun. Bu motorlar 100 devir yapıncaya kadar Pejo, veya Citroen gibi arabalar 180 devir yapıyor. Nedeni de pistonları çok kısa olduğu için çabuk çıkıp iniyor çalışırken.

Çenem açılmışken bu günlük bu kadar:smiley:)

iyi akşamlar,
Yavuz UYAN
1997 Tahoe 5,7 V8

Harika Bi araç Bi depo Kaç litre ve Bi depo Kaç Km Gidiyo Ne kadara doluyo Ford 2011 110 Luk Connect 8.3 Yakiyo Bi Depo 600 km gidiyo Bu Ne kadar gider

Ve sormayı unuttum ben Hem Hafif OffRoad ı hemde Gazabasınca Koltuga yapıştıran arabaları Seviyorum Taheo lar Farklı Blazer Ve Taheo ların Hastasıyım hatta ilkte Bu iki Aracı aynı sanıyodum :D Bu araç gaza bastın mı yapıştırıyor mu ? Top Speed leri fena değil

Anca cevaplıyorum.
Her şeyin bir bedeli var. Tahoe kullanmanın da.
Bulunmaz Hint kumaşı değil ama, sahibini kendisine bağlayan bir otomobil. Her parçasını en uygun fiyata bulabileceğin, tamiri basit bir araç.

Yavuz UYAN

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri