Tamirciden Kovuldum :(

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan bmwankara Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 53
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 14,173

usta haklı mı

• evet

Kullanılan: 1 6.3%
  • hayır

Kullanılan: 15 93.8%

• Kullanılan toplam oy
    16

bmwankara

Yeni Üye
Yer
ankara
Web
www.anadoluumre.com
merhaba arkadaşlar ismim ismail tanıtım sayfasını bulamadım hakkınızı helal ediniz.

2000 model bir cherokee 4.7 araç aldım forumdan arkadaşlarım desteği ile ( zafer ve zeki kardeşime teşekkürler )

araçta 4 inc yükseltme kiti vardı aldığımda ustama gösterdim ve yüseltme kiti ile ustamdan yardım isteyip fiyat aldım daha arabayı almadan aldıktan sonra ise yükseltme benim işime yaramayacağından yükseltme kiti ve lastikleri zeki kardeşimizin arabasına aktardık. bu işlemleri zeki kardeşimiz dolayısıyla kendi ustasına yaptırdı.zeten benim ustam 2 katı maliyet istemişti ve sadece benim aracı yapacaktı. işlem sonrası kendi ustama gittiğimde sen bana söz vermiştin. neden başkasına yaptırdın diye sitem edip artık bu arabaya bakmak istemiyorum dedi şaşırdım kaldım. bunda bir haksızlık olduğunu düşünmüyorum çok üzüldüm. hatta bir daha gelmeyin lütfen dedi ankara nın sayılı iyi servislerinden biri nasıl böyle bir şey yapabiliyor anlamıyorum. çok ağır geldi sizlere de bahsetmek istedim.

İşini seven bir ustaymış onu incitmişsiniz. Kabalık etmeden " beni kırdınız ben size daha hizmet veremeyeceğim" demiş. Ustanın burcunu öğrenebilseniz keşke, kesin yengeç...

yani bilemiyorum yaptığımın yanlış olduğunu zannetmiyorum. başka birine bir iş yaptırmadım ki yine ona gittim. şu şikayetler var yaptırmak istiyorum dedim.hem iki katı fiyat söylüyor tafra yapıyor tabi servis onun değil enterasan geldi. servisin ismi forum kuralları gereği belirtmenin yanlış olacağını düşündüm.

bu tür araçları kullanan vatandaşlara arabanın yılına modeline bakmadan kimileri bir miktar zengin adam muamelesi yapıyorlar.
vakti zamanında az çok para varken aldığım 2lt motorlu yüksek vergi dilimindeki rav4'ü 2-3 sene kullandıktan sonra bir dönem işsiz kaldım, parttime çalıştım, lpg taktırdım, sonra işler düzeldi yeni bir araç aldım (bu sefer 1.6) ama bu sefer de memlekette ekonomik durgunluk var aynı şeyler tekrar olabilir, kısmet bu belli olmaz.

tüm bu zaman zarfında işin aslını bilen bilmeyen ne düşündü hakkında bilemiyorum, kimine göre 4x4'e binen zengin çoçuğuydum belki de, kimine göre de arabanın boyasını oje ile düzeltmeye çalışan bir cimri. araba da daha aldığımda 11 yaşındaydı zaten. hayatta iyi günler de olur kötü günler de.

sizin araca gelince, zaten okkalı bir yıllık vergisi var, bakıma götürünce de ona göre fiyat veriyor olabilirler. vakti zamanında öyle birşey almış olsaydım zaten bu zaman zarfında onunla idare edemezdim, pek ekonomik olduğu söylenemez, sizin usta da bunu biliyor.

Son düzenleme:

yani bilemiyorum yaptığımın yanlış olduğunu zannetmiyorum. başka birine bir iş yaptırmadım ki yine ona gittim. şu şikayetler var yaptırmak istiyorum dedim.hem iki katı fiyat söylüyor tafra yapıyor tabi servis onun değil enterasan geldi. servisin ismi forum kuralları gereği belirtmenin yanlış olacağını düşündüm.

böyle bir durum ve belirttiğiniz cümleleri duymanıza rağmen,aynı tamirhaneye gitmekteki ısrarınızın sebebi nedir?

böyle bir durum ve belirttiğiniz cümleleri duymanıza rağmen,aynı tamirhaneye gitmekteki ısrarınızın sebebi nedir?

böyle bir ısrarım yok yanlış anlattım sanırım. kendisinden bu lafı duyunca neden gideyim tekrar. bu konuyu yazmam da ki neden kimlerin eline kaldık ve kimler bizden neler kapartıyor bunu bilelim bu adamlar bu kadar large olamaz böyle bir lüksleri de olamaz ki bunu yapan sahibi değil çalışan biri çok şaşırdım konuyu servisin sahibine de ileteceğim. bakalımm neler olacak.

ayrıca geçmişte yaşadığım bir hadiseyi anlatayım. bir araç almıştım. Sonra aracın radyatöre giden hortumun sert olduğunu şiştiğini teşhis ettim. ustalara sordum abartmıyorum 5-6 servis silindir kapak contası yanık 3000 tl ye yaparız dediler. araba da ne hararet var ne de başka birşey araştırırken ustanın biri radyatör kapağını değiştirdi 20 tl ye problemim çözüldü . 2980 tl kardayım. merak edenler için araba cherokee 4.0 kare kasa idi.

aynı arabam da motordan itici sesi geliyor idi. birçok usta takım değişecek 3000 tl dedi. tanıdık bir abime yapsın diye bıraktım. 2 saat sonra gel hallettim dedi şaşırdım. torna gerektiren bir yeri varmış yaptırmış ses düzeldi saat gibi çalışmaya başladı araba verdiğim para 300 tl :smiley: 2700 tl de buradan karlıyım.

bir de böyle düşünün. artık usta tayfasından sıkıldım valla terbiyesizliklerine de aldırmıyorum.
Saygılarımla...

bunu bilelim bu adamlar bu kadar large olamaz böyle bir lüksleri de olamaz ki bunu yapan sahibi değil çalışan biri

tepesi atan adamın istediği lüksü olur, yanlız ortada ben sinirlenilecek bir durum göremedim. large vs türünden anlamadığı sözler söylediyseniz çok kötü birşey söylediğinizi zannedip ben seni large.. moduna girmiş olabilir. türkçe konuşmakta fayda var iletişim sorunları yaşamamak açısından... :D

bu arada devir internet devri, hemen her konuda bir işi yıllarca yapan adamın bilmediği birşeyi öğrenebilirsiniz.
gidip te söylerseniz bozulabiliyorlar..

bunu bilelim bu adamlar bu kadar large olamaz böyle bir lüksleri de olamaz ki bunu yapan sahibi değil çalışan biri

tepesi atan adamın istediği lüksü olur, yanlız ortada ben sinirlenilecek bir durum göremedim. large vs türünden anlamadığı sözler söylediyseniz çok kötü birşey söylediğinizi zannedip ben seni large.. moduna girmiş olabilir. türkçe konuşmakta fayda var iletişim sorunları yaşamamak açısından... :D

bu arada devir internet devri, hemen her konuda bir işi yıllarca yapan adamın bilmediği birşeyi öğrenebilirsiniz.
gidip te söylerseniz bozulabiliyorlar..

internet ortamında sizlere anlatırken kullandığım sözlerdir. tabi ki ustaya bu tür cümlelerle ifade etmeyiz :smiley:))))

benim tecrübeme göre genelde anlayışlı yardımsever adamlar oluyorlar.
size neden sinirlendiklerini anlamadım.
yanlız şu kadarını söyliyeyim bu arkadaşlara kesinlikle işlerini öğretmeye kalkmayacaksınız.
herhangi bir yanlışlarını görseniz bile çok önemi birşey değilse yapmanız gereken yorum yapmayıp istediğinizi başka biryerde yaptırmak.

Ben size bir örnek vereyim.
Bu konu ( Diagnostic Cihazlar ) başlığı altında obd cihazının okuduğu verilerin nasıl yorumlanacağına dair 1-2 video linki verdim, seğreden arkadaşlar hemen yarım saat içinde bu işi sanayideki ustalardan daha iyi öğrendiklerine kanaat getirdiler.
Şimdi düşünün bakalım bu adamlar bu muhabbetleri görmüyorlar mı, görünce gülmekten yerlere yatmıyorlar mı :D

abi kolayı var, bu kitabı oku Auto Repair For Dummies: Deanna Sclar: 9780764599026: Amazon.com: Books
(internette pdf formatında da var bedavasından)
ve her ne öğrendiysen kendine sakla. bilmiyormuş gibi yap.
belki biraz fazla ücret aldılar diye sürekli gittiğin yeri değiştirme, ama 2 katını istiyorlarsa da ordan hemen çark et.
istediğin iş yapılmıyorsa ya da uçuk fiyat isteniyorsa da onu o zaman düşünürsün.
benden bu kadar:smiley:

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,430
Kayıtlı Üye Sayımız
172,077
Kaydolan Son Üyemiz
yasin29

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR