Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 599,543

Etiketler
Merhabalar, İstanbul'da yaşıyorum. Motosiklet ile fırsat buldukça geziler yapmaya çalışıyorum. Geçen yaz 16 gün süren Türkiye turu yaptım ve müthiş keyif aldım. Genelde yayla, şelale, göl olan yerleri gezdim ve oralarda çadırda konakladım. Acaba bir sonraki gezimi panel van tarzı bir araç alarak arkasına ihtiyacım olan malzemeleri yükleyip yapabilir miyim diye düşünürken kendimi 2007 model alçak tavan Ford Transit almış buldum. Bu yaz inşallah bu araç ile yola çıkmayı düşünüyorum. Bu araç içerisine neler yapabilirim diye bir takım araştırmalar yapıyorum. İlerleyen günlerde sizlere bir takım sorularım olacaktır...Herkese selamlar..
Ömür Köprülü
merhaba . aynı şeyi bende düşünüyorum. Oğluma enduro tarzı wr125x yamaha aldım. bende öğrenebilirsem +1 motor daha.Karavan içine ,arkasına koyup seyahat planlıyorum. 2 motor + bisiklet+ 3mt.zodiac bot+motor+ çadır+ zıpkın . İstanbul beylikduzu. nisanda yollarda ...

Herkese merhaba,

Ben de karavancılar kervanına katılmak isteyen hevesli, Ankara'da yaşayan 34 yaşında bir maceracıyım. Daha önce bisiklet, motosiklet ile başlayan maceracı ruhum 4 yıl önce 2 haftalık çadır kampçılığı ile devam etmişti. Ne zamandır kafamda çılgın bir fikir olarak dolaşan karavancılık son bir aydır ciddi araştırmalar ve aksiyon raddesine gelmiş durumda.

Forumdaki tecrübeli kişilerden ve daha bilimum kaynaklardan edindiğim bilgiler ve kendi tercihlerim doğrultusunda karavan planımı hayata geçiriyorum nihayet :smiley:

Erba karavandan 5.25 çekme karavan ve bu karavanı çekmek için 2.0 dizel otomatik kia sportage veya chev. captiva almaya karar verdim.

Karavan seyahatlerinden beklentim şimdilik haftasonları civar bölgelerde camping alanları dışında küçük ailemle doğaya kavuşmak. Bunun için de karavanım için enerji sistemi + su ısıtma + hava ısıtma gibi ekstra techizatlar yaptıracağım.
Yarın detayları görüşmek için Sakarya'ya Erba karavanı ziyaret etmeye gidiyorum.

Teknik konularda sizlerin desteğine ihtiyacım olacak. Esirgemezsiniz umarım.

herkese iyi haftasonları.

Merhabalar,
Ben Ozgur. Umman - Maskat' ta yasiyorum. Bu yaz, ilk kez kiralayacagimiz alkovenli bir karavanla karavan deneyimini yasamak istiyoruz. 15 gunluk Karadeniz programi hazirlamaktayim.
Oneri ve yardimlariniz benim icin cok onemli olacaktir.
Iyi aksamlar dilerim...

Tüm kampçı ve karavancı arkadaşlara merhabalar,

Uzun zamandır forumu takip ediyordum fakat tanışmak bugüne kısmetmiş. 32 yaşındayım ve Ankara'da kamuda çalışmaktayım fakat aslen İzmir'liyim. Öğrencilik yıllarımdan beri çadır kampları yapıyorum ve doğada olmaktan süper keyif alıyorum. Evlendikten sonra eşimle de birçok kamplı gezi yaptık.

Bebek beklediğimiz için son 1 senedir pek kamp yapamıyorduk ve bebek ile birlikte çadır kampı yapmak zor olur düşüncesiyle son 1 senedir karavan fikrimiz oluşmuştu.

Karavan dünyasına adımı bu forum ile attım diyebilirim. Hangi karavan alınmalı ? Yerli mi Yabancı mı vs sorularına bu forum sayesinde cevaplar buldum. Bu vesileyle fikirlerini düşüncelerini bizlerden esirgemeyen herkese çok teşekkür ederim. Bu forum sadece kayıtlı kullanıcılar için değil misafir kullanıcılar içinde büyük bir kaynak.

Geçtiğimiz aylarda ikinci el olarak malum sitede istediğim çekme karavanı buldum ve kafamda bir çok soru işareti ile birlikte bakmaya gittim. İlk defa bir karavanın içine girmiştim ve bu heyecanla sanırım karavanı satın aldım.

Karavanımız alman malı 1979 model (Benden yaşlı) olmakla birlikte oldukça iyi korunmuş durumda. Tabi ki satan kişi karavan hakkında hiçbir şey bilmiyordu bu ve diğer bilgileri bilgileri ben araştırma yapıp öğrendim.

Karavan alma sürecim hakkında ve son bir iki aydır üzerinde uğraştıklarım ile ilgili ayrı bir başlık açmayı düşünüyorum. Burası tanışma bölümü olduğu için lafı fazla uzatmadan hepinize iyi forumlar diliyorum.

Merhabalar,
Bir aralar üye olmuşum sonra çok uzun bir zaman üye olduğumu bile unutarak takip etmiştim siteyi.
Son zamanlarda bir avrupa turu planlıyoruz, bilgiye daha fazla ihtiyacım olduğu için daha sık girip çıkamaya başladım, e dedim bu kadar sık girip çıkıyorsak bide üye olalım.. E-maili yazınca sistem böyle bir e-maille zaten var dedi ve sonra jeton düştü =) Neyse;
Bilal Mekikçi ben. 1989 doğumlu, Bursalı'yım. Evliyim.
Kampçılık- Motosiklet- ve karavanla ilgileniyorum. Profil Fotoğrafında da gördüğünüz 1985 Model Ford F150 nin tepesine bindirilmiş, Arka kısmı uzayan alkovenli Motokaravanımız var.
Bu sıralar WV T4 gibi daha küçük bişey alıp avrupaya çıkmayı planlıyoruz. inş. yaz sonuna doğru çıkacağız.
Daha öncesinde Birkaç Forum sitesinden atıldığım oldu. Bazı adminleri pohpohlamadığım için, veya başkalarından duymadıkları şeyleri söylediğim için vb. sebeplerden :D burdada öyle şeyler yaşamamak için affınıza sığınarak çok fazla yorum-yanıt yapıp dahil olamıycam ama bir çok konuyu şimdiden okuduğumu belirtmek isterim =)
Çok bilgili, Çok tecrübeli ve tecrübelerinide paylaşan birçok insan var burada,
Tüm bu güzel insanlara Selamlar ve Saygılar...

Selamlar, merhaba
İsmim Baris 27 yasindayim Amerika da yasiyorum.
ortalama 3 yil once burada Turkiye de kendi karavanimi yapmayi dusundugum icin yine yazmistim. Simdi Amerika da bu hayalimi gerceklestirmek istiyorum. Amerika ya gelmeden once dag sporlari ve bisikletle ilgilenmistim ama hic karavanda kalmak nasip olmadi henuz yeni bir konu acip sizden tavsiyelerinizi bekliyor olacagim

tesekkurler

saglicakla kalin

Merhaba karavan severler
Aranıza yeni katılıyorum, bende şu an apartman dairesinden çıkıp alkovenli karavana yerleşmeyi düşünüyorum eşimle.
Fakat birkaç çekincemiz var
-ömür boyu karavanda yaşanır mı?
-kışın ne gibi sorun yaşama ihtimalim var
-hangi karavan markası işçilik ve malzeme kalitesinde iyidir.
-karavan hangi malzemeden donatılmalı örn kavak kontrası nasıl bir malzemedir gibi

Beni aydınlatırsanız çok memenun olur minnet duyarım.
Konu bizim için çok önemli
Şimdiden teşekkür ederim
Saygılar

İzmirden tüm özgür ruhlu insanlara selam.
İsmim Ahmet OKATAN. 21 yıllık devlet memuruyum. Çocukluğumdan beri motosikletlerle ilgileniyorum 2008 yılından buyanada profesyonel olarak hobimi geliştirdim.Çeşitli yurtdışı gezileri yaptım ve bu çok hoşuma gitti.Ailemi de bu tarz gezilere götürebilmek amacım oldu.Bu yüzden son iki yıldır Karavancılık ve karavanlarla ilgim oluştu.Bu konuyla ilgili en gerçekçi yer olarak GEZENBİLİR sitesini buldum.Ve sizleri takip ediyorum fırsat buldukça.Şu anki bütçe meselelerinden dolayı karavan arzumu dizginliyorum ama her an herşeyide yapabilirim.3 çocuk ve eşimle ben dahil 5 kişilik bir camper hayalim.2 yıl önce 2000 mod. peugeot boxer 12.6³ araç aldım fakat realiteye geçiremeden satmam gerekti. Pusuda bekliyorum ilk fırsatta aktif olarak aranızdayım.Tekrar görüşmek üzere herkesi selamlarım.

Merhaba.
Emekliliğime yaklaşık iki yıl var, son günlerde karavan dünyası ilgimi çekmeye başladı.
Emekliliğe kadar bir motokaravan ayarlamaya çalışacağım.
Çocuklar büyüdü, ikiside üniversiteli oldu.
En büyük problem hanım olacak gibi duruyor.
Karavanda yaşamaktan pek memnun kalacağını zannetmiyorum.
Bekleyip göreceğiz artık.

Merhaba, ben Ali.
Karavanlagezi güzel bir hayaldi. Önce bir karavan sahibi olmak gerekiyordu. Eşimle birlikte gezecektik, birkaç yıl sonra torunum da bize katılabilirdi. Kısa süreli konaklamalar, 2-3 ay sürecek geziler hedefliyor, çok özgür olmak istiyordum. Belki bir dağ başında, belki bir nehir, göl, deniz kenarında, belki de şehrin kalbinde kalacaktım.
Bu hayalimi sitede edindiğim bilgiler ışığında şekillendirdim. Tercihimi Camper motokaravandan yana yaptım. Uygun bir araç için çok uzun süre bekledim ve sonunda 2011 model 98 bin km.de Mercedes Sprinter 316 aldım. Motokaravan dönüşümünü Dolphin Karavana yaptırdım.
Her şey hazır gibiydi. Eşim 3 yıl önce emekli olmuştu ve bende emekli oldum ve bizim için yeni bir hayat başlıyordu.
Alıştırma turunu İznik, Fethiye-Köyceğiz-Datça bölgesi olarak tamamladım. Avrupada 58 gün süren 5.400 km.lık Almanya Romantik rota, Fransa gezisini tamamladık.
Gezi notlarım burada olacak.
Görüşmek üzere

Merhaba.
Emekliliğime yaklaşık iki yıl var, son günlerde karavan dünyası ilgimi çekmeye başladı.
Emekliliğe kadar bir motokaravan ayarlamaya çalışacağım.
Çocuklar büyüdü, ikiside üniversiteli oldu.
En büyük problem hanım olacak gibi duruyor.
Karavanda yaşamaktan pek memnun kalacağını zannetmiyorum.
Bekleyip göreceğiz artık.
Bende de karavan sevdası 4-5 yıl önce başladı. Eşim önceleri isteksiz gibiydi. Dar alanda nasıl yaşanır diye düşünüyordu. Karavanlar hakkında bilgi sahibi oldukça bu endişeler gitti. Uygun araç bulmak bir şans. Ben karavanımı ilk baharda yaptırdım. Yurt içi ve dışı gezi yaptım. Bu gezilerden sonra evimizde ne kadar fazla eşyamızın olduğunu gördük. Şimdi karavansız hayatı düşünemiyoruz. Gelecek yılın proğramını yapmaya çalışıyoruz. Karavan yaşamı çok farklı ve bir de doğayı seviyorsanız çok harika. Bayanlar için de çok rahat. Siteyi takip edin, yorumları değerlendirin seçiminizde faydalı olacaktır.

Herkese merhabalar,
Öncelikle forumda yazıları emekleri olan herkese teşekkür ederiz. Yazılardan o kadar çok faydalandik kı anlatamam çadır seçiminden tutun kamp alanlarına kadar. sonra karavan sevdasına tutulduk ve karavan kısmında yazılan hemen hemen tüm başlıkları okuduk anlatılanlarla gulduk bilgilendik yaşanan maceralara gezilere konuk olduk sayenizde özellikle eşimin meslektaşı Mustafa yetim bey ve esi daha önce bizimle hiç tanısmadiklari halde her aradığımizda bikmadan sorularımıza cevap verdiler. Forumdan olsun sosyal medyadan olsun tanıştığımız karavancilarin içten ve egolardan arınmış hallerini gördükçe bu aileye katılmış olmakla doğru bir karar aldığımıza olan inancımız artıyor.
Bizler Tekirdağ çorlu da yaşayan 6 ve 8 yaşlarında iki oğlu olan bir aileyiz. Ben sevil aslinda matematik öğretmeniyim ama meslegimi yapmiyorum eşimle beraber çalışıyorum. Eşim mesleğine aşık bir dış hekimi bu sebeple forumda eşimden çok ben ailemizi temsil edecegim
Çocuklardan önce tur şirketleri ile seyahate çıkardık sonrasında çocuklarla tur programlarına uyum saglayamayacagimizi fark edince uçakla istediğimiz yere gidip orda araba kiralayarak gezmeye başladık. Gezilerimizi hem daha ucuza mal ediyorduk hem de özgürce gezmek programlara cocuklarinda hoşuna gidecek eklemeler yapmak bize çok keyif veriyordu. Geçen sene ise önce kendi arabamızla balkan turu yaptık sonra da romanya yi gezdik iki gezide de hem kiraladigimiz evlerde hemde oteller kaldık forumu okudukça karavan sahibi olursak bu seyahat tutkumuza evimizin konforunu ekleyebilecegimizı farkettik yaklaşık 2 aydır adria adora 522up cekme karavan sahibiyiz ve karavanciligi öğrenmeye çalışıyoruz.
Şimdilik bu kadar (zaten fazlaca yazmışım )
Tanıştığımıza memnun olduk

Selamlar tüm arkadaşlara...
sayfanızı yaklaşık 5 senedir takip ediyorum...
ismim hamza tam bir doğa motosiklet ve kamp aşığıyım.
mobilya ve dekorasyon mezunuyum.
izmirde bir sürücü kursunda motosiklet temel sürüş eğitmeni olarak çalışmaktayım...
izmir bölgesindeki kamp alanları ve karavan kültürüyle tanışmak için yardımlarınızı bekliyorum...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,410
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri