Tanışma Bölümü (Karavan)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan vural Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 3,241
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 599,926
Ynt: Tanışma Bölümü (Karavan)

sevgili Murat,
Aşağıdaki ilandaki araç ihtiyacını karşılayacak gibi. Forumdan bazı arkadaşlar bu aracı görüp yakından incelemişti. Araç orjinal bir araç. Oldukça iyi durumda. Tek sorunu, sanırım bunlarda 1600 benzinli motor var. Eski teknoloji olduğu gözönüne alınırsa çekişi, gidişi ne kadar tatminkardır bilemem. Bir de hidrolik direksiyon olmadığı için direksiyonu ağırmış. Fiyat olarak ulaşılması zor olmasa gerek. Pazarlık da yapılabilirmiş. Düşünürsen:
http://www.sahibinden.com/hymer_orjinal-05WQQaXQQ10162963WQQpXQQdisplayitem

Etiketler

İsmim İlhami Elektronik ile ilgili Arge Projeleri yapıyorum, Emekliyim
Vatandaşların İhtiyacı olan Özel devreleri Hayata Geçiriyorum Bu devrelerin %95 ini Program yazarak çalıştırıyorum Devre Dizaynınıda Kendim Yapıyorum, Makina Kontrol Kartları ,RF uzaktan kontrol ,Isı Kontrol, Akıllı Sayaçlar, Üretim Band Kontrol Skorboardları ,Güneş Paneli ile Aydınlatma, Power Led ile Aydınlatma devreleri ,Damlama Su Kontrolu,Sera Kontrolu,Tavukhane Kontrol devresi,Faz Motor Koruma Devresi,Artezyen Kuyusu Su seviye paneli 10Km Su Motor deposu Kontrolu Gibi aklıma gelenler şimdilik bunlar, istege Baglı Projeler yapıyorum ,Dolayısı ile hem uygun fiyatlara oluyor hem Profsyonel Aletler oluyor ben sadece Yapılması istenilen işlerin Programını yazıp [MCU] Micro Kontrol Ünütesine Yüklüyorum Sonra Kartını Çizip Montajını Yapıyor Çalışır bir vaziyetde teslim ediyorum ,
Pic Serisi CMOS FLASH Microcontrollers Kullanıyorum

Kontrol İle ilgili Arkadaşların Soruları Olursa Bilgilendiririm,

Saygılarımla

İlhami bey hoşgeldiniz.
Uzmanlık alanınız dolayısıyla forumda çok büyük bir boşluğu dolduracağınız kanaatindeyim. Kamp, karavan sevdalısı olun ya da olmayın.. Yalnızca arkadaşlık adına bile olsa, aramızda kalıcı olmanız dileğimdir.

Selamlar,
Karavanları incelemek üzere Taiga ile beraber Anakamp ın 2007 yılında İnönü kampına katıldık.
"Aslında o zaman eşlik eden kısmındaydım"
O zamandan beri karavan ile ilgili yazışmaları takip etmekteyim. Gönlümüz sürekli deniz üzerinde olmayı arzulasa da
" neden bir karavan ile yurdumuzun güzelliklerininin tadını çıkarmayalım " düşüncesi zihnimin bir köşesinde aktif halde bulunmakta.
Yaz ayları aktif çalışmaktayım. Son üç sene içerisinde hobi olarak uğraştığım bahçe işlerine ara vermiş durumdayım.
Zaman zaman çadır ile max.2 gün kamp yapmaktan, Hele NivaTr grubu ile birlikte off road etkinliklerine katılmaktan oldukça keyif
almaktayım. Umarım bir gün yollarımız ortak noktalarda kesişmiş olur.
kalın sağlıcakla
Ümit

selam,
mart 2008 de bu siteye katıldım ama daha çok konuları okuyup izleyerek takip ettim.
istanbul'luyum, 50 yaşındayım, 26 yaşına kadar ligde voleybol oynadım, halende altınyurt spor kulübünde yönetim kurulundayım.
1976 yılında baba mesleği olan matbaacılığa başladım, halende babam, eşim ve büyük oğlumla grafik, digital baskı, ofset baskı, promosyon gibi matbaacılık hizmetlerini vermeye çalışıyorum, 14 yaşındaki oğlumda liseye geçti.
eşimle 92-94 arası t3 vw ile kampinlerde kalarak karavancılığa başladık, t3 de sadece çek yat ve basit malzemeler vardı,
94-96 da chevrolet g-20 minibus karavan ile 1-2 seyehat yapmaya çalıştık ama benzin masrafı uçak parasına denk tuttuğu için satmak zorunda kaldık,
en sonda 2002-2005 arası chevrolet custom deluks üzeri indigo yapımı alkovanlı full bir karavandan sonrada şimdilerde karavansız olarak bakınıp duruyorum,
insan karavancılığı sevince yine gidip buluyor, bu senede tatil diye bir arkadaşımın evine gidip, dayanamayıp datçada karaincirdeki özil kampinge gidip 1 gece kaldık, ordaki kamp ortamı bile insana iyi geliyor.
saygılar, sevgiler...
mehmet ali yasavul

Mehmet ali bey aramıza hoş geldiniz,bizde sürekli forumda görüp hiçbir yazı yazmayan sayın Mali kimdir neden hiç üç beş satır yazmaz hep okur ve ayrılır diye merak ediyorduk katılımınız bizi memnun etti devamını bekleriz paylaşacak çok şey var. ;)

herkese selam ben kendimi tanıtmadan birkaç sorum ve bikactende soruya cevap yazdım ama önce kendimi tanıtsaydım daha iyi olacaktı neyse fazla gecmeden kendimi tanıtayım 34 yaşındayım evliyim ellerinizden öper 9 yaşında bir oğlum var volkswagen yedek parca ve tamir işleriyle uğraşıyorum volkswagen lt 28 1989 model karavanım var bu aracı yeni aldım ve bazı eksikleri mevcut ama zaman icinde bunları gidermeyi planlıyorum gezenbiliri tesadüf üzere farkettim ve uzun süre yazılanları okudum insanların birbirleriyle olan konuşmalarında cok samimi ve saygılı olduklarını gözlemledim burda herkes elinden geldiğince birbirine yardım etmeye calışıyor bende yardım almak vede elimden geldiğince bilgim ve imkanlarım dahilinde yardım etmek isterim.gezmeyi ve doğayı oldum olası cok severim karavancılık bana dayımdan gecmektedir kendisi uzun yıllar cekme karavanıyla güzel memleketimizi dolaştı hep ona baktım ve bende bir gün böyle dolaşacağım dedim daha önce t3 wesfalia aracım vardı fakat biraz kücük ve yetersiz geldi bende onu istemeyerekte olsa satarak daha büyük ve daha kullanışlı bir arac aradım kısmet bunaymış hobi olarak hem motorsiklet vede model ucaklarla ilgiliyim 2 büyük motorum ve 3 model ucağım var bunlar karavanla birleşince daha zevkli hale geliyorlar zaman icinde sizlere birkaç sorum daha olacak şimdilik hoşcakalın

Hosgeldiniz. Lt 28 bizim vosvoscular camiasinda hep mesafeli durulmus bir aractir. Ustalar da hic onaylamaz. Aslinda bu yaz Efes civarinda Alman plakali oldukca fazla gordum.
Sizin lt kac model ve fotograflari var mi?
Sevgiler.

evet lt 28 biraz çekinilen bir aractır oysa volkswagenin tek motoru önde olup arkadan cekişli arabasıdır ve cok dayanıklıdır onu kolay kolay bozamazsınız.benim mesleğimin volkswagen olması dolayısıyla beni hiç korkutmaz herşeyini bulabilir ve onu tamir edebilirim aynı tarzda bu modele ve bu donanıma sahip aracların fiyatı 20 liranın üzerinde insanların bu aracta çekinmeleri fiyatını düşürdüğü için bu durum benim avantajıma oldu ve aracı ucuz aldım oysa bana göre korkuları yanlış bu gün nasıl bir t3 alıyorsanız bunuda alıp gönül rahatlıyla kullanabilirsiniz bu gün t3 de kaporta olarak parcası zor bulunan bir araba ama onu herkes alıp satıyor iş lt ye gelince herkes kaçıyo oysa hemen hemen aynı arac bunun yüreyenide t3 gibi bulunabiliyo bu arabanın sorunu ülkemizde yeterince olmayışı ve bilinmemesi onun dışında mükemmel bir araba km 24 krş yakıyor 6 silindir turbo dizel güçlü bir motoru var süspansiyon süper enine cok geniş olduğundan karavan için mükemmel.şu resim işine gelince kendi resmimi bile siteye koyamadım yardımcı olursanız sevinirim.iyi günler dilerim. (o onaylamayan ustalar hayatlarında kaç kere lt ye binmişler bir sorun)

Sayın raptor,
Aramıza hoşgeldiniz. Yeni aracınızla keyifli ve sorunsuz geziler dilerim.
Acaba satılık olan sarı lt28'i mi aldınız?
Fotoğraf ekleme konusunda öncelikle elinizde bulunan resmlerin kbayt olarak boyutunu küçültmeniz gerekir.
Çoğu kullanıcı en çok bu konuda zorlanıyor.
Muhtemelen bilgisayarınızda ms office uygulamaları yüklüdür.
Fotoğraf üzerine sağ tıklıyoruz, birlikte aç seçeneğinden ms office picture manager seçeneğini işaretliyoruz.
Fotoğraf bu program ile açılınca sağ taraftaki resimleri düzenle sekmesine geliyoruz.
Resim boyutunu değiştir seçeneklerinden ''yeniden boyutlandır'' ı seçiyoruz.
Özgün genişlik x yükseklik seçeneğini işaretleyip buraya örneğin 50 rakamını yazmanız fotoğrafın boyutunu %50 küçültmeniz anlamına gelir.
Dikkat edilmesi gereken, orjinal fotoğrafın bir kopyasının alınarak küçültülmesidir. Yoksa kaydettiğinizde elinizdeki orjinal fotoğraf da küçültülmüş olarak kalır.
Foruma yükleme konusunda ''cevap ver'' seçeneğinden biraz kurcalayarak dosya eklemeyi başarabilirsiniz gibi geliyor.

Sarı olan arac değil zaten o arac lt 31 benimki 28 o benzinli bu ise turbo dizel aldığım aracta sahibinden com da idi renk beyaz 55 plakalıydı samsundan aldım.fotoğraflarla biraz uğraşacağım inşallah beceririz iyi akşamlar dilerim

Merhaba raptor biz sizinle Hasanpasada tanistik mi?

sayın insel sizleri tanımıyorum ama tanımak isterim bir yerlerde buluşup kamp yapmak isterim kimin hangi şehirde olduğunu bilmiyorum ben Ankaradayım siz hangi şehirdesiniz? ve anladığım kadarıyla volkswagenlerle bir ilginiz var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,435
Kayıtlı Üye Sayımız
172,085
Kaydolan Son Üyemiz
Ertuğrul Ocaktan

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR