Taşıma Konteyner Ev Tekerlekli Gerekli İzinler

  • Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Sitkisaitrifat Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 1
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 714

Sitkisaitrifat

Yeni Üye
Mesajlar
1
Tepkime puanı
0
Merhabalar

Ben Güneydeki 400 m2 imarsız arazime tarla vasfında High Cube dedikleri Konteynerlerden koymak istiyorum 12*2.40 gibi bir boyutu var ancak arsam 5000m2 üzeri olmadığı için imardan yararlanamıorum. Ben bu konteynerimi tekerlekli yani taşınabilir yaparsam ve bir tır ile arsama koyarsam sorun yaşar mıyım konteyner ev karavan gibi gezmeyecek yeri sabit olacak ancak tekerlekli olduğu için ruhsat vs almam gerekir mi ?
 

Etiketler
Mesajlar
324
Tepkime puanı
62
Yer
anatolia
Yönetmeliğe göre imarsız araziye koyacağınız şeyin "tekerlekli araç" statüsünde olması gerekir. Bu nedenle konan nesnenin bir araç olduğunu ispatlamanız istenebilir. Bu durumda trafik tescil belgesi ve ruhsat ibraz etmeniz beklenir.

Bunun sebebi herhangi bir konteyner veya ahşap kulübenin altına 4 tane tekerlek takmak suretiyle bunun bir "araç" olduğunu iddia ederek kanun ve yönetmeliğin etrafından dolaşmaya çalışan insanlar olmasıdır.

Eskiden çok ayrıntılı bakılmazdı ama artık böyle yapan insan sayısı çoğalınca sizin tarlanızdaki nesnenin gerçekten "tekerlekli bir taşıt aracı" olduğunu ispatlamanız gerekecektir. Aksi halde imar kanunu ve ilgili yönetmelikler gereğince cezai durumlarla karşılaşabilirsiniz.
 

BENZER İÇERİKLER

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle alakasız başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.


GEZENBİLİR TV

           

Forum istatistikleri

Konular
100,594
Mesajlar
1,484,215
Kayıtlı Üye Sayımız
168,795
Kaydolan Son Üyemiz
Mert alemdar

BENZER İÇERİKLER

SON KONULAR

ÖNEMLİ UYARILAR
HAYATİ UYARI: Forumlarda yer alan tüm konular sadece referans amaçlıdır ve içeriklerinde hayati risk taşıyan tehlikeli spor ve benzeri özel uğraşılar olabilir. Lütfen forumlarda okumuş olduğunuz spor veya özel uğraşıların uzmanlarından yardım almadan kendi başınıza denemeye çalışmayın. Aksi halde meydana gelebilecek aksiliklerden dolayı gerek forum yöneticileri, gerekse içerik yazarları hiçbir sorumluluk kabul etmeyeceklerdir.

TELİF UYARISI: Forumlarda yayınlanan yazılı ve görsel materyallerin tüm hakları ve sorumluluğu yazarlarına aittir. Bu materyalleri izinsiz kopyalamak ve kullanmak 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasası'na göre suçtur.

SORUMLULUK REDDİ: Forumlarda yer alan, kullanıcıların oluşturduğu tüm yazılı ve görsel içerik, görüş ve bilgilerin doğruluğu, eksiksiz ve değişmez olduğu, yayınlanması ile ilgili yasal yükümlülükler içeriği oluşturan kullanıcıya aittir. Bu içeriklerin, görüş ve bilgilerin yanlışlık, eksiklik veya yasalarla düzenlenmiş kurallara aykırılığından Gezenbilir ve forum yönetimi hiçbir şekilde sorumlu değildir. Sorularınız için içeriği oluşturan üye ile irtibata geçebilir veya iletişim formumuzu kullanarak yönetime bildirebilirsiniz.

GEZENBİLİR SUNUCULARI: Yüksek Teknoloji ve Güvenlik Sistemleriyle Donatılmış, Merkezi Ankara'da Bulunan, YS-308 Yer Sağlayıcı Belge Numaralı ve %100 Yerli Sermayeli VERİTEKNİK Şirketi Tarafından Barındırılmaktadır.

Copyright © 2000 - 2021 Gezenbilir
Üst