Tata Xenon Kullanan Biri

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Xenon Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 67
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 114,347
Birde en büyük ihtiyaç olarak gördüğüm su tankı, aracın altında stepnenin üst kısmında bir boşluk var. Oraya 20 LT lik bir şemsiye bidonu yerleştirdim. tamponda da bir muluk var bu sayede çoluk çocuk biryere gittiğimizde kullanma suyu sıkıntısı çekmiyorum.

Etiketler
Vaay, iyi düşünmüşsünüz bunları tebrik ederim. Dediğiniz gibi yaptığınız işlemlerin bilgilerini paylaşabilirseniz çok sevinirim. Birde İstanbulda yetkili servisi var mı Tata'nın ? Varsa nerde acaba ? Servis ağı çok az galiba

yedek parçaları sanayide beni bulan tata parçacısı bir arkadaş var ondan temin diyorum, benim isteğime göre orjinal yada yan sanayi her parçayı bulabiliyor. cam rüzgarlıklarını pendik çapadan aldım. birçok aksesuarı var aslında ama hepsi bir yerde bulunmuyor. Mesela ben kapı kapartmalarını izmirde bir bayide buldum ama 750 TL gibi bir fiyat söyleyince olmasada olur dedim :smiley:
TATA Xenon RBS 2
Tata Xenon 150N Xplore 4WD bumper at 2014 Thailand International Motor Expo
bu tamponda hoşuma gidiyor ama türkiyede yok sanırım.

Ön tampon hakkaten çok iyimiş. Bende aşağıdaki korumadan taktırmak istiyorum. Sanayideki parçanının ismini numarasını verebilirseniz rüzgarlıklardan bende alayım inş.
Bu sene yıllık vergisi 1.357 liraymış ama seneye 7 yaşında olacağı için yıllık 787 lira gözüküyor. Birde benim araç ruhsatta kamyonet olarak geçiyor, hususiye çevirme şansımız var mı biliyor musunuz? Alt kademeyide ilk defa duydum, bilgim yok.
IMG 3739

Öncelikle lastik seçimi için biraz eksik yazmış olabilirim. gürültü bakınından hafif bir uğultu var ancak aracın kendisi de gürültülü olduğu için beni rahatsız etmiyor. ön lastikler 265 gibi olursa ölçüler tam sağ-sol yapınca sürtme yapabilir. arka için böyle bir sıkıntı yok.
Cam rüzgarlıklarının numarası varmı bilmiyorum ama Tata xenon cam rüzgarlığı yazınca google da bile çıkıyor.
Ön tampon için de araziye gireceksenin bence arkadaki tampon gibi birşay yaptırın derim. şaseye bağlarsınız dozer gibi olur. Bu sizin düşündüğünüz bence süs bana bir arkadaş verdi takmadım, yakındaysanız bedavadan vereyim sadece üzerinde nissan yazan sökülebilir bir plaka var.
Vergi olayına gelince ocak vergisini dediğiniz gibi öderseniz bence hiç kurcalamayın. Ben sırf vergi yüzünden 4x2 aldım senelik 1500 TL ödüyorum bu sene benim ki de yaştan 1000 tl civarına düşecek diye umuyorum. Benim ruhsatta da kamyonet yazıyor ama panelvan olarak vergilendiriliyor araç. 4x4 olursa otomobil sınıfına giriyor.

Öncelikle lastik seçimi için biraz eksik yazmış olabilirim. gürültü bakınından hafif bir uğultu var ancak aracın kendisi de gürültülü olduğu için beni rahatsız etmiyor. ön lastikler 265 gibi olursa ölçüler tam sağ-sol yapınca sürtme yapabilir. arka için böyle bir sıkıntı yok.
Cam rüzgarlıklarının numarası varmı bilmiyorum ama Tata xenon cam rüzgarlığı yazınca google da bile çıkıyor.
Ön tampon için de araziye gireceksenin bence arkadaki tampon gibi birşay yaptırın derim. şaseye bağlarsınız dozer gibi olur. Bu sizin düşündüğünüz bence süs bana bir arkadaş verdi takmadım, yakındaysanız bedavadan vereyim sadece üzerinde nissan yazan sökülebilir bir plaka var.
Vergi olayına gelince ocak vergisini dediğiniz gibi öderseniz bence hiç kurcalamayın. Ben sırf vergi yüzünden 4x2 aldım senelik 1500 TL ödüyorum bu sene benim ki de yaştan 1000 tl civarına düşecek diye umuyorum. Benim ruhsatta da kamyonet yazıyor ama panelvan olarak vergilendiriliyor araç. 4x4 olursa otomobil sınıfına giriyor.
Benimki 4x4 ama yinede kamyonet yazıyor. Tampon korumasınıda şaseye bağlıyolar diye biliyorum ama tam öğrenirim. Dediğiniz gibi şaseye bağlanmazsa hiç bir özelliği kalmaz. Lastikler içinde teşekkür ederim ama hala kafamı karıştırıyor, artık bi lastikçiye gidince ortaya çıkıcak. Çünkü asıl içimde yatan arabayı uygun yoldan olabildiği kadar yükseltip sığacak en büyük MT lastiği takmak hatta gerekirse lastikleri azcık dışarıda çıkarayım diye düşünüyorum. Yani amacım bu araçlarla ülkemizde pek Off Road yapanı görmedim ben bi göreyim diyorum limitlerini. Bugun tamirde, debriyaj balatası vs. değiştiriliyor, çıkınca ilk iş lastikleri halletmek olcak inş. Sonrada en güzel kısım, yavaş yavaş aksesuarlar :smiley:

bu tamponla ilgili bir çizim yaptım ama imalata geçemedim bir türlü :smiley: geliştirme aşamasında, lastikler, jant deşimi yaparsanız zaten ister istemez dışarı taşıyor. Şekil olarak güzel duruyor ama paçalıklar iptal edilirse araba bir parmak çamura bile girseniz baştan aşşağı çamur oluyor :smiley:

N tampon
Arka tampon

Tamponlar dört dörtlük olmuş, hep istediğim gibi. Vinç yeri, çekme bağlamtılarını unutmamışsınız, olsada taktırsak keşke :smiley: Bu 23 plakalı Xenonun lastikleri ile yüksekliğide aynı düşündüğüm gibi, sahibine ulaşma şansımız var mıdır acaba ne işlemler yaptığını öğrenelim :smiley: ne kadar yapılı gösterişli durmuş Maş.

Tamponlar dört dörtlük olmuş, hep istediğim gibi. Vinç yeri, çekme bağlamtılarını unutmamışsınız, olsada taktırsak keşke :smiley: Bu 23 plakalı Xenonun lastikleri ile yüksekliğide aynı düşündüğüm gibi, sahibine ulaşma şansımız var mıdır acaba ne işlemler yaptığını öğrenelim :smiley: ne kadar yapılı gösterişli durmuş Maş.
bu araç sahibinden.com da satılıktı ordan çektim resimleri. Araçta kupadan yükseltme varmış. torsiyon ve makaslarla oynamamış. Ancak dikkat ederseniz ön çamurluklar bayağı tıraşlanmış.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR