Tavaklı İskelesi

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan umutpelit Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 4
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,983

umutpelit

Yeni Üye
Yer
İstanbul
Web
umutpelit.blogspot.com
Ben sizlere aslında birçok insanın bilmediği bir güzelliği anlatmak istiyorum... Oranın adı Tavaklı İskelesi....

Bozcaada'ya 7 NM, Ezine'ye 24, Çanakkale'ye 48 km uzaklıkta huzur dolu bir yerleşim yeri...

Benim babaannemlerin orada yazlığı var, hatta Seval Abla'nın yarıştığı tekneyi ( S/Y TANTANA ) Güney Yarışı'nda davet etmiştim ancak rüzgarsızlık onları pes ettirmedi :smiley: Doğduğum günden beri yazları en az 2 haftamı orada geçiririm... Denizi sevdiğim, karanlık korkumu yendiğim, sokak köpeklerinin dost canlısı olduğunu öğrendiğim, araba kullanmayı öğrendiğim, ilk mangalımı yaktığım yerdir Tavaklı İskelesi yani benim için anlamı çok fazla.

Rüzgar'ı Alaçatı kadar sert olmasada güzel, denizi pırıl pırıl, balıkları neşeli, huzur dolu bir yer. Yıllardır değerlendirilmesi gerektiğini düşündüğüm bu yerleşim yeri 1 adet Butik Otel ( Agora ) vede bir adet orta boy otel ile ( Troias Hotel ) ile canlanmaya, fark edilmeye başlandı.

Antik kente, Ata Demirer'in Eyvah Eyvah filminin ikincisini çektiği ve hayatınızda yiyebileceğiniz en güzel gizli tarifli bir ekmeğe sahip Geyikli'ye, Balıkçı Halil'den hayatınızdaki en güzel balıkları alabileceğiniz Eski Odunluk İskelesi'ne 10-15 dk mesafede olan bir yer Tavaklı...

Tavaklı en güzel domatesi Çanakkale'den almamanız gerektiğini öğrendiğiniz, dürüst, temiz, güleryüzlü, dost canlısı insanlar ile karşılaştığınız bir yer...

Güneş kendini engin denizlere gömerken renginin sarı mı kırmızı mı olduğunu oturup tartıştığınız bir yerdir Tavaklı...

Merak edenler önümüzdeki yaz 1 haftasını ayırsınlar lütfen ve bu güzel yerleşim yerini keşfetsinler... Pişman olmazsınız, söz veriyorum :smiley:

NOT :: Yakın bir zamanda gerekli kuruluşlara oraya bir yelken tesisi vb. bir yer kurmayı düşünmeleri için yazı yollayacağım

Koordinatları : 39°40′23″K, 26°11′53″D

Sevgiler, Saygılar...

Etiketler

Ynt: Tavaklı İskelesi

Merhabalar,
Arkadaşımız bence eksik anlatmış.Gidin görün kararı siz verin.
Toprak renkli vede misler gibi toprak kokan tarım emekçileri ve onların alın terleriyle ıslanan toprakta yetişen domates ve nice sebze ve meyveler var Tavaklı İskelesi ve çevresinde.
Birde il dışından yazlıkları nedeniyle bölgeye gelen yaşı 70 leri geçmiş delikanlıların sohbetlerine kulak misafiri olursanız varya, baklava tarifinden, biber ve dometes salçasına ne tarifler dinlersiniz.
Bir birlerine nasıl hitap ettikleri ap ayrı bir konu nekadar nazik ve kibar lar.Dileğim o yaşlarda onlar kadar sağlıklı ve akıl sağlığına sahip olabilmek.(Bu dilek hepimiz için geçerlidir)
Türkülerle kalın, sağlıkla kalın.

Ynt: Tavaklı İskelesi

5-15 yaş tüm yazlarım orada geçti,tekçam yakınlarında evimiz vardı,su doğa dalış ve balıkla ilgili sevgiyi orada kazandım.bozulmasını istemediğim bir yer .asos tan donerken sahıl yolunu kullananların keşfetmesinden korktuğum bir yer.. uzun zamandır gidemedim. umarım talan edilmez..oralardan fotograf ve bilgiye ulaştıkça paylaşırmısın.. teşekkurler

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR