Tavsiye Edeceğiniz Kitaplar

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan queensland Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 51
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 29,979
Ynt: Tavsiye Edeceğiniz Kitaplar

Kitap : Türkiye'nin Asker Sorunu.
Yazar : Hasan Cemal

Formata uyar mı bilmem ama, herkese öneririm, selamlar.

Etiketler

Felice' Alıntı:
Mesnevi,

mutlaka okunmalı, öncesi ve sonrasında kendinizdeki farkı hissedeceksiniz.

mesnevi - abdulbaki gölpınar yorumunu tavsiye ederim.
aynı amaç ile ;
Kuşların diliyle ( mantıkul tayr )
Feridun attar
bunu da yapı kredi yayınlarından edinmeniz önemle tavsiye..
Sevgiler, saygılar..

Birkaçgündür Kem Grinwood'un Sil Baştan'ını okuyorum,bitmek üzere.Sürükleyici bir roman.Kitap okumayı pek sevmeyenlere özellikle tavsiye ederim.Fantastik bir serüven romanı diyebiliriz sanırım...

Selam herkese...

Özellikle Motosikletle ilgilenen arkadaşlara, Türkçe yayınlanmış motosiklet kitaplarının olduğu kendi bloğumda derlediğim şu motosiklet kitaplığı linkini tavsiye ediyorum:
http://mymotorcycleexperience.blogspot.com/2010/09/motosiklet-kitaplg.html

Mebuse Tekay'ın Batı Doğudan Başlar isimli İstanbul'dan Katmandu'ya yapılan yolculuğun filozofça yorumlandığı kitabını da tavsiye edebilirim. Ben bir solukta okumuştum ve çok hoşuma gitmişti.

Edebiyata gelirsek, hala okumamış olan varsa ve psikolojik gerilim ve de iyi edebiyat hoşuna gidiyorsa bunun ağababası olan Dostoyevski'nin Suç Ve Ceza romanını şiddetle tavsiye ederim.

Lance Armstrong Yaşama Çevrilen Pedal, bir efsanenin başarı öyküsü olarak özellikle gençlere tavsiye olunur. Yine bir solukta okuduğum bir kitaptı. Lance'in öyküsünü okuyunca insan daha fazla gayretle hayata sarılmak için acele etmeye başlıyor.

Pancarın dansı
Tom Robins
İz bırakan,etkileyici bir eser,tavsiye ederim.

Son okuduğum kitap Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk... severek okudum tavsiye ederim...

Jon Krakauer / Yabana Doğru (in to the wild) en son okuduğum kitap. Kitaptan önce Sean Penn'in yönettiği filmini de izlemiştim. bence her gezginin izlemesi gereken film ve okuması gereken kitaptır. Ben filmi izleyince kitabı da okumak istedim.

Şu anda da Daniel Kehlmann'ın "En Uzak Yer" adlı kitabını okuyorum.

Biz gezi ve doğa severler için Jack London'un Vahşetin Çağrısı ve Beyaz Diş kitaplarını da öneririm.
Bu arada Jack london da müthiş bir macera adamı imiş.

Karakarga' Alıntı:
Biz gezi ve doğa severler için Jack London'un Vahşetin Çağrısı ve Beyaz Diş kitaplarını da öneririm.
Bu arada Jack london da müthiş bir macera adamı imiş.

Vahşetin Çağrısı'nı ben de beğenerek okumuştum..Beyaz Diş ise kitaplığımda okunmayı bekliyor yıllardır sıra gelemedi ona.. :smiley:

Ben geçenlerde Ye,Dua Et,Evlen'i okudum..Gerçekten güzel bir kitap...Şimdiler de Sonsuzluk Hecesi Lâ'yı beğenerek okuyorum....

Afrika Kafe, Yazar:Faruk Budak

Yazarın Afrikayı en güneyden kuzeye doğru (aslında oraya da asya'dan geliyor, bu kitap afrika rotasını anlatıyor) karayoluyla, otobüs-tren-minibüs ile geçerek seyahatinin hikayesi, okunmalı...
10 üzerinden; ********** (10)

Hayata Parantez Latin Amerika - Yazar:pırıl Yay

İş yerinden aldığı ücretsiz izinde tüm latin amerikayı bir kız arkadaşıyla gezen yazarın kitabını özellikle bayanların okumasını öneririm (erkeklerin de tabi), acaip gaza gelebilirsiniz, o yapmış ben de yaparım falan ...
sonuna doğru yorgunluktan olsa gerek; notları biraz savsaklayıp üstünkörü yazmış ama olsun... okunası.
10 üzerinden; ******* (7)

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,434
Kayıtlı Üye Sayımız
172,080
Kaydolan Son Üyemiz
yusuf75

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR