Tavsiyeleriniz Altın Değerinde

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Betulakın Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 15
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,646

Betulakın

Kamp I
Yer
İstanbul/Düzce
Hepinize merhaba arkadaşlar, yeni bir off-road sever olarak sizlerin
tecrübelerinden faydalanarak bir araç satın almak istiyorum. Kuzenimden gördüm offroad olayını ve hayran kaldım bunun sonucundada bir offroad aracı almak istiyorum bütçem 10 bin ile maksimum 20 bin arasında iki aracı tavsiye etti kuzenim lada niva ve suzuki samurai . Bana ilk baş sürekli masraf çıkartmaması en önemlilerinden bir bayan olarak sürekli sanayide bulunamayabilirim ve aracı görsel olarakta dizayn etmek istiyorum eklentiler vs gibi hangi aracı almalıyım?hangisi daha az arıza verir?usta bulma açısından sıkıntı yaşamam?arazi vitesi hangisi daha kolay ve sağlam? Arazide hangisi daha iyidir? Yorumlarınızı, tavsiyelerinizi bekliyorum.
Şimdiden teşekkür ederim..Offroad tur ekiplerinizede katılmayı çok isterim bu konuda özelden mesaj atabilirseniz mutlu olurum sağolun

Etiketler
Her iki aracı da kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki,bu rakamlarla alacağınız araç hangisi olursa olsun sanayiden çıkmaz.Ayrıca bu araçlar hidrolik direksiyonlu değildir(eski model alabileceğinizi varsayıyorum)Direksiyonları oldukça serttir.Ama illa denemek istiyorum derseniz,lada nivanın karbürötörlü modellerine bakın derim.Tek nokta enjeksiyonluların da beyin problemli,çok nokta enjeksiyonlularının fiyatları yüksek,suzuki samurailerin ise parça problemleri var.Yazın kullanacaksanız atv lerede bakabilirsiniz,oldukça keyifli makineler.

Her iki aracı da kullanmış biri olarak şunu söyleyebilirim ki,bu rakamlarla alacağınız araç hangisi olursa olsun sanayiden çıkmaz.Ayrıca bu araçlar hidrolik direksiyonlu değildir(eski model alabileceğinizi varsayıyorum)Direksiyonları oldukça serttir.Ama illa denemek istiyorum derseniz,lada nivanın karbürötörlü modellerine bakın derim.Tek nokta enjeksiyonluların da beyin problemli,çok nokta enjeksiyonlularının fiyatları yüksek,suzuki samurailerin ise parça problemleri var.Yazın kullanacaksanız atv lerede bakabilirsiniz,oldukça keyifli makineler.
Mevcut durumum bu şu an ekonomik olarak kısıtlı atv yide kesinlikle düşünmüyorum şu standartlara uygun sizce hangisini tercih etmeliyim teşekkür ederim

Bence de en olası seçenek Niva gözüküyor.Az çürük olanını seçin ve sanayide olma fikrine alışın.

Ladaların çürüğü kroniktir,parçaları ucuz ama dayanıksızdır.Fiyatlar zaten uçmuş gitmiş,suzuki vitaralarla yarışır hale gelmiş.Sonuçta para da zaman da sizin.En fazla bir tecrübe edinmiş olursunuz.Bakarsınız şansınız yaver gider önemli bir sorun yaşamadan offroad yaparsınız.

Ladaların çürüğü kroniktir,parçaları ucuz ama dayanıksızdır.Fiyatlar zaten uçmuş gitmiş,suzuki vitaralarla yarışır hale gelmiş.Sonuçta para da zaman da sizin.En fazla bir tecrübe edinmiş olursunuz.Bakarsınız şansınız yaver gider önemli bir sorun yaşamadan offroad yaparsınız.
Bende biraz deneyim tecrübe kazanmak istiyorum kendi aracımla yoksa jeep renegade aracım var ama kesinlikle onla düşünmüyorum satmayıda tabiki bunu sadece offroad aracı olarak kullanacağım öğrenmek amacıyla

Ayrıca arka koltukları iptal edip şu tarz birşeyler yaptırmak istiyorum nerede bulabilirim acaba ama orta geçiş yerini kendim dizayn etmek istiyorum

61495718 744C 476D 9BE6 C034F5052AF6

BCC9C7FD 2AC9 4A4B A888 72028E21BEBB

Ben de yaptıracam,düzce de usta arkadaşlarım var.Memnun kalırsam size de tavsiyede bulunurum.

lada için en güzel söz şudur '' araziye kadar götürecek bir araç olursa,arazide en başarılı araçtır'' .bizimde vardı basit bir araç arızasından falan korkmayın,parça sıkıntısıda olmaz. ama o asfaltı yokmu 1 saat gidin başınız şişer rezalet.

lada için en güzel söz şudur '' araziye kadar götürecek bir araç olursa,arazide en başarılı araçtır'' .bizimde vardı basit bir araç arızasından falan korkmayın,parça sıkıntısıda olmaz. ama o asfaltı yokmu 1 saat gidin başınız şişer rezalet.
Suzuki samurai ye döndüm şu aralar onu araştırıyorum var mı bilginiz

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.