Tek Başına Kampın Dayanılmaz Hafifliği :)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan haldun31 Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 134
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 82,650
Ynt: Tek Başına Kampın Dayanılmaz Hafifliği :smiley:

ve ertelediğim likya yolu yürüyüşü (yağış nedeniyle) yarın fethiyeye hareketle başlıyor arkadaşlar.gerçi yine yağış gösteriyor ama artık anlamsız beklemekten sıkıldım.yani tedbirini aldım takdiri Allaha (c.c.) bırakıyorum.yaklaşık 50 yaşında biri olarak inşaallah burdan gençlere yardımcı olabileceğim bir deneyimle dönerim.hiç birşeyin netliği yok.kalacak yerler tamamen performansıma göre belirlenecek.kimi faralyada durmuş kimi kirmede kimi alıncada yani herkese göre farklı bir yol burası.bende sadece bundan dolayı tam bir plan yapmadım(tabiki ortalamaları aldım :smiley: ).mümkün mertebe turizm tesislerinden faydalanmamayı düşünüyorum.eğer ihtiyaç olursa köylülerden küçük alışverişler düşünüyorum.yiyecek olarak askerlerin kullandığı ısıtma kabı ile ısınan yemeklerden aldım.toplamda bana yükü biraz oldu ama azalacak bir yük :smiley:su içinse liewstraw diye bir doğrudan arıtma cihazı ile yinede temiz su için bir su torbam olacak.artık haftaya ne olduğunu fotoğraflarla paylaşırım.yarın akşamdan sonra teknolojik aletim olmadığı için yazamam herhalde.saygılarımla

Etiketler

haldun31' Alıntı:
ve ertelediğim likya yolu yürüyüşü (yağış nedeniyle) yarın fethiyeye hareketle başlıyor arkadaşlar.gerçi yine yağış gösteriyor ama artık anlamsız beklemekten sıkıldım.yani tedbirini aldım takdiri Allaha (c.c.) bırakıyorum.yaklaşık 50 yaşında biri olarak inşaallah burdan gençlere yardımcı olabileceğim bir deneyimle dönerim.hiç birşeyin netliği yok.kalacak yerler tamamen performansıma göre belirlenecek.kimi faralyada durmuş kimi kirmede kimi alıncada yani herkese göre farklı bir yol burası.bende sadece bundan dolayı tam bir plan yapmadım(tabiki ortalamaları aldım :smiley: ).mümkün mertebe turizm tesislerinden faydalanmamayı düşünüyorum.eğer ihtiyaç olursa köylülerden küçük alışverişler düşünüyorum.yiyecek olarak askerlerin kullandığı ısıtma kabı ile ısınan yemeklerden aldım.toplamda bana yükü biraz oldu ama azalacak bir yük :smiley:su içinse liewstraw diye bir doğrudan arıtma cihazı ile yinede temiz su için bir su torbam olacak.artık haftaya ne olduğunu fotoğraflarla paylaşırım.yarın akşamdan sonra teknolojik aletim olmadığı için yazamam herhalde.saygılarımla
iyi haberlerini bekliyoruz abi. umarım bir aksilik yaşamazsın. sana sormak istediğim bir konu var. bu kamplar için bir sponsorun var mı? ben yeni başladığımdan ve öğrenci olduğumdan senin gibi gezebilmem mümlün değil. güzel fotoğraflarının takipçisiyim. bir paylaşım sitesinde yayımlarsan bolca takipçin olacağına eminim. kampçılığın kadar fotoğrafçılığında güzel.

can bey teşekkür ederim yorumlarınıza.sponsorum maalesef yok.ama likya yolu yazısını şu linkle devam edeceğim.saygılar. http://www.gezenbilir.com/index.php?topic=109267.new#new

Haldun bey merhaba,

Mesajlarınızı okuyup, fotoğraflarınıza hayran kaldım. Tek başına kalkıştığınız bu yolda başarılar dilerim. Bu başlığı favorilerime ekledim ve maceralarınızı takip edeceğim.

Bol şans ve iyi eğlenceler, huzurlu kamplar.

Saygılarımla.

altuğ bey göstermiş olduğunuz nezakete çok teşekkür ederim.elimden geldiğince, kendimi arıyorum.bu yolda sitedeki arkadaşların motivasyon yazılarıda ayrı bir şevk veriyor.görüşmek dileğiyle saygılar.

arkadaşlar türkiyede bulmanın zor olduğu, bulsanızda 3 kg gibi ağirliğa sahip tarp yani tenteyi adrenalin outdoor getirmiş.bir tane bugün aldım ve çok güzel 3x3 m'nin toplam ağırlığı 1.1 kg.özellikle yagmurda çadır dışında oturmak veya çadırınızı gölgelendirmek vb. gibi onlarca değişik amaçla kullanacagınız bu malzemeyi kaçırmayın derim.saygılarımla. buda linki http://www.adrenalinoutdoor.com/Robens-Tarp-3-3-m-Tente_20056.html#0 yanlış anlamayın bu siteyle en ufak bağlantım yok.yurtdışındada 50 euro ya satına bir ürün.yani yurtdışındanda almaya değmez.

bende decathlondan bunu almıştım
http://www.decathlon.com.tr/tente-id_2363223.html

bende önce onu almayı düşünmüştüm murat bey ama ağır diye vazgeçmiştim.fakat herşey bir yana yağmurda çadır dışında oturmak için çok lazım olmuştu bana.olmayanlar alsın derim.

altuğ bey kusra bakmayın kamptaydım cevap yazamadım.evet diğerlerinden biraz pahalı ama tam manasıylabu iş için üretilmiş.bir kere alınacak birşey biraz bekleyip imkan oluşunca almak daha doğru olur kanaatimce.sponsor konusuna gelince bu faaliyetler gerçekten can yakıyor çok haklısınız.yedigöller fotolarımıda paylaşayım bu arada saygılarımla. arkadaşlar hafta sonu yedigöllerde kampa gittim.düzenlemelerle çok güzel olmuş.ama kamp yeri otoparkın içinde olunca panayır gibi oluyor hafta sonları hiç tavsiye etmiyorum.mini bir büfe açılmış ,bungalovlara ek yapılmış.milli parklar 9.bölge bakıyormuş kiralamaya.geceliği 200 lira dediler :smiley: sanırım para ile ilgili sayma yetenekleri yok.çadır için günlük 20 tl aldılar.araç için para almadılar.kişi sayısınada bakmadılar.ama ikinci gün kimse gelmedi.akşam çadırlara kadar her gece çakallar iniyor.sadece çöpten besleniyorlar.saldırgan değil evcil bir köpek gibi olmuşlar.yani hayvanlara kötülük etmişler.gerisini resimler anlatsın ilk resim sudaki yansımadır.alıcılarınızın ayarıyla oynamayın.iyi seyirler :smiley:

IGP0964qqqqqqqq

IGP1220qqqqqqqqqq

IGP1270qqqqqqqqqqqqq

IGP1170qqqqqqqqqqqqqqqq

IGP1353qqqqqqqq

iltifat içi tşk ederim sayın hocam.yedigöller karavan içinde çok güzel bir yer güvenlik problemi yok.her türlü hizmeti artık alabileceğiniz hale getirilmiş.sadece hafta sonları çok kalabalık oluyor.elektrikte tuvalet ve büfede var.onun dışında sıkıntı yok.saygılarımla.yardımcı olmamı istediğiniz birşey varsa sorabilirisniz.yollar her yönden(devrek,mengen ve bolu )bozuk.ama gidilmeyecek kadar değil.yavaş gidince problem olmuyor.görüşmek dileğiyle

Haldun bey soylecek kelime bulamadim o kadar guzel gezmissiniz ve fotolar cekmissinizki herseyi fotolar anlatmış zaten sizi tebrik etmekten baska yapacak birsey gelmiyor aklima bir de merak ettigim fotograf makineniz onuda bizimle paylasirsaniz sevinirim

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri