Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,941
Öncelikle troll yada fake hesap olarak düşünen arkadaşları büyüklerimi yadırgayamıyorum özellikle son yıllarda toplum içinde genel bir güvensizlik var. Fake hesapta olsa bu yazdıklarımız forumda kalacak sonuçta bir başkası içinde yol gösterici olacaktır kişiye özel yazmıyoruz.

Konumuza dönecek olursak küçük berlingo doblo tarzı araçlarla yapılan micro camperlarada bir göz atabilirsiniz. Alan biraz daha küçük olur ve ulaşabileceği yerler daha kısıtlı olur fakat yakıt olarak daha uygun olur ve günlükte kullanımda sıkıntı çekmezsiniz. Aşağıdaki örnek bu segmentte gördüğüm en güzel yapılmış araçlardan biri.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=KT74OsJgU_M&list=WL&index=13
Güzel fikirmiş. Ama çok uğraştırıcı fazla detay. Sanki kurulumu yorar bir zaman sonra : (

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Uzun soluklu yolculuklara başlamadan önce temel motor prensipleri ile ilgili özel ders veya kurslar almanız yönünde olacaktır. Buna ne gerek var? Araçlarımız bazen ufak dokunuşlarla hallolacak sorunlar çıkarabilir. Bunların haricinde olası sorunları ile gidebileceğiniz mesafeyi belirlemenizi sağlayabilir.

Tabi bunun dışında olası oluşabilecek arızaları en aza indirgemek için karavandan ziyade tek kişi seyahat edebileceğiniz taşıtlara yönelmeniz. Karavan almak veya yaptırmak için harcanan paralara orta modellerde düşük kilometre yapmış arazi aracı alınabilir. Böylelikle karavanların karışık motor yapısı ve elektrik tesisatına dair yapılabilecek masraflarda azaltılmış olacaktır.

Duraksama noktalarınız şehir merkezleri olabilir, bağlı bulunduğunuz noktalarda muhakkak jandarma karakolları olacaktır. Bu tür karakollara bilgi vererek yakınlarında konaklayabilirsiniz.

Bir ara uzun uzun size anlatım yapmak isterim.

Ne kadar boş ve seviyesiz bir cevap.
Sizi çok morarttılar herhalde..
Site uslubuna hiç yakışmadığını,
moderatörlere duyuruyorum.

Ben ne bu cevaplamada, ne de sosyal, siyasi, ticari hayatımda morarmadım.
Hanımefendi çok efendice nazik bir cevap yazmış.
Adi ifadeler kullanmamış.

Bu adi ifadeye muhatap olmayışım, çok dikkatli bir insan oluşumun ve
seviyesizlere bulaşmama sonucu da oluştu.

Bu tarzlara verceğim ilk ve tek cevap bu olacak.
Bulaşmamak faydalı olur.
Hanımefendiye tüm iyi niyetimizle cevap verdiğimiz için bizleri yargılayan sizler bence biraz da kendinizi yargılasanız diyorum.Bu konuya cevap yazanlar için bir tek kadın avcısı yazmadığınız kaldı.Bu mudur seviye!

sakinlik (mükemmel)
sağduyu(mükemmel)
şeffaflık(olmazsa olmaz)
saygı da azami özen(olmazsa olmaz)
ön yargı(kesinlikle uzak durulmalı)
gerginlik ( derin nefes egzerzisi)
bakış açısına saygı( olmazsa olmaz)
HUMAN dialog zordur tek çözümü EMPATİ kurabilmek'dir

Slm.insan bir kere dunyaya geliyor ve ikinci bir hakki yok.bu hakki guzel bir sekilde kullanabilmek icin hayallerini gerçekleştir.keske senin yerinde olsaydim

HUAWEI NMO-L31 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

konu nerelere gitmiş. biz toplum olarak ne zaman bu kadar düştük. insanlara güvenmemek, yanlış düşünmek vs.

doğada çadır içinde ilk gecem.müthişti.60 yaş.sabah kuş sesleriyle uyanmak.ev yok,hastalar yok,ekmek al talimatları yok,komşu gürültüleri yok,borçlar bankalar yok,seçim kazanmışların havai fişek patlamaları yok,dünyanın hakimi benim diyen televizyon ekranları yok,top girdimi girmedimi diye yırtınan RIDVAN'lar yok,sinyalda neymiş geçerim ulan ben diyen magandalar yok,yok oğlu yok.ne vardı biliyormusunuz.gece bir hışıltıya uyandım,adını garip koyduğum(bir günlük herhalde) bir köpecik beni korumak için siper almış ve sabaha kadar yanımdan hiç ayrılmayarak beklemiş.bana can arkadaş olmuş GARİP vardı hayatımda.denedim onunlada konuşulabiliniyor.cevap veriyor.anlamış gibi başını sallıyor.sıkılınca esneyerek ''yeter abi''diyor.hulasası okadar YOK tan sonra geriye gerçek hayatın kaldığını gördüm.enkısa zamanda yeniden yeniden yeniden...sevgiler...

para kazanma derdi ve sorumluluklar olmasa, bütün bi ömür orda burda çadırla ve asgari minimum edevatla doğada kamp atarak yaşanabilir..
Bunu gezgin roman lar gerçekleştiriyor , şu an at arabasından kurtuldular , motorlu panelvanlarla geziyorlar , fakat hayret ki geçimlerini nasıl sağlıyorlar bilinmez .

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

helal olsun başaranlara..
Cengiz Bey'in söylemeye çalıştığı YOK lara varmak için, asfaltta veya medeniyetin az biraz bile izinin olduğu yerde değil, doğanın bağrında olmak gerek
tıpkı bu ailenin yaptığı gibi ! (Gürcistan Kazbegi) (biri henüz yürüyemeyen bebek 2 çocukla hem de)
Kazbegi

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,409
Kayıtlı Üye Sayımız
172,066
Kaydolan Son Üyemiz
Birkium

Çevrimiçi üyeler

Geri