Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,959

Herkese meeerhabalar. Bir konuda hem fikrinize hemde manevi desteğinize ihtiyacım var. Bu korkum ve tedirginliğim Yüzünden defalarca keşke erkek doğsaydım diye isyan ettim. Ama isyanımın hiç bir şeye faydası yok elbet. 28 yaşındayım. EN büyük hayalim karavanımla önce türkiye sonra avrupa turu yapmak ve bunu 1-2 sene değilde 8_10 yıla yayacak kadar UZUN Sürede tamamlamak.. Az biraz gelirimle kapitalist sistemden kopup mümkünse şehir hayatında kanserden ölmektense doğada her Ne şekilde olursa olsun doğada ölmek istiyorum. Doğaya aşık yeşil ve mavisiz Nefes alamayacağıNı düşünen biriyim. Gelelim Korkuma . Kız başıma tehlikelerden kendimi Ne kadar koruyabilirim. ? Tehlikeden kastım kötü insanlar. Çünkü Doğada başıma gelebilecekler değil insanlar korkutuyor beni. En kötü ihtimalle bir ayı saldırısı yada herhangi biz hayvandan gelebilecek zarar yada ot yada benzeri birşeyden Zehirlenme VS her ne olursa olsun INANIN bunlar beni korkutmuyor. Sadece kötü insanlardan gelebilecek "herşeyden" KORKUYORUM. Sizce? Bu korkum yüzünden hayalimden vazgeçmeli miyim?
2o temmuzdan itibaren; aydın-fethiye-denizli-burdur-ısparta-konya-aksaray-kayseri-alazığ-kars-sarp sınır-batum'a doğru tek başına yola çıkacak biri olarak, ben de "doğada ölmek istiyorum".yaklaşık 1.5 ay türkiye-içi geziden sonra gürcistan-azarbeycan'da da 2-3 ay kalmayı düşünüyorum. bir ford minibüse iki kişilik yatak, mutfak düzeni, mini buzdolabı vb yerleştirdim.ayrıca bisikletim de var. istediğim yerde, istediğim zaman kalarak gezeceğim. korkmak.. tabii öyle bir duyguya kapılmama gerek yok. cesaret ve işin kurallarını bilmek yeterli. yanıma bir arkadaş da aramıyorum değil tabii. ama biliyorum ki, "kervan yolda düzülür"..

19875098 10155542530453293 7831875306654972835 n

Aslında kamp için gerekli sırt çantanı hazırlayıp, istediğin kadar uzağa uçak ile kolayca gidebilirsin. Önceden takip edersen ucuz uçak bileti satın alma şansında olur. Ya da tenha tatil mekanlarına kısa otobüs yolculukları da yapabilirsin Antalya Olimpos-Çıralı-Adresan üçlüsü gibi. Ağaç evler, kamp alanları ve butik oteller var. Korkunu atabilirsin ve sonrasında karavan senin için daha kolay ve güzel bi seçenek olabilir.

2o temmuzdan itibaren; aydın-fethiye-denizli-burdur-ısparta-konya-aksaray-kayseri-alazığ-kars-sarp sınır-batum'a doğru tek başına yola çıkacak biri olarak, ben de "doğada ölmek istiyorum".yaklaşık 1.5 ay türkiye-içi geziden sonra gürcistan-azarbeycan'da da 2-3 ay kalmayı düşünüyorum. bir ford minibüse iki kişilik yatak, mutfak düzeni, mini buzdolabı vb yerleştirdim.ayrıca bisikletim de var. istediğim yerde, istediğim zaman kalarak gezeceğim. korkmak.. tabii öyle bir duyguya kapılmama gerek yok. cesaret ve işin kurallarını bilmek yeterli. yanıma bir arkadaş da aramıyorum değil tabii. ama biliyorum ki, "kervan yolda düzülür"..
Tanıdığım ve dostlarım karavancı tek başına yıllardır Türkiyenin her köşesine gittiler ve halende gezmekteler bunların arasında kadin olanlarda var kadere inan ölüm heryerde hicbir yer guvenli değil evin hatta yatağın bile

Bahsettiğiniz yani gittiğiniz yerlerde yalnız mıydınız? Yani kamp alanlarına mı gittiniz? Ne gibi tehlikelerle karşılaştınız? Paylaşırsanız çok memnun olurum.

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
makara cok guzel bir noktaya deginmis, bence de sizin icin yanınıza dogru duzgun guvenebileceginiz bir arkadas almak daha mantıklı olur gibi... Ancak arkadasla yapılan kampın tadı ayrı, tek basına yapılanın ayrı, insanla yapılanın ayrı, hayvan dostla yapılanın apayrı :D sadece suna dikkat edin, yanınızda arkadas diye goturdugunuz sahıs , cadıra girer girmez osura osura uyumaya baslıyorsa kampı kısa tutun :D bi daha da onunla gitmeyin :smiley: anlayan anladı bu arada, sizin konu uzerinden bi arkadasa da laf sokmus oldum bu da burda dursun XD

bir de sunu ekleyeyim, bence de 4x4 bir campervan cok daha dogru bir tercih olacaktır. cekme karavan veya motokaravan yerine ufak bir campervan hazırlamak daha mantıklı. Bu iste hep universal olmaya calısırsan daha rahat edersin diye dusunuyorum. Bu benim kendi gorusum tabi...

ideal bir coğrafyada yaşıyor olsaydım bende korkularınıza teslim olmayın çıkın istediğiniz yerde konaklayın vsvsvs derdim. ama sevgili dostlar, gerçekçi olun lütfen. ankara da, akyurt denen çoook elit yerde, açık arazide yıldız pozlamaya giden amatör fotoğrafçı ekibin üzerine av tüfeği ile ateş acan, sonrada hırsız sandıydım diyebilecek kadar korkak ve dönek olan iğrenç tipleri, tüm avrupayı kadın başına gezip istanbulda konaklayacak yer arayan hanımefendiyi katelden şerefsizleri de okuduk biz. nice örnekler var yani! kamp yapın, yapmayın demiyorum ama evinizde hobi olarak yapın. sonra bizi üzersiniz. iki sene sonra da unutulursunuz. önemli olan yarına kalmaktır, gereksiz kahramanlıkları özgürlük ilüzyonu ile ilişkilendirmek değil.

şu ana kadar okudugum en guzel yorum buydu...

ideal bir coğrafyada yaşıyor olsaydım bende korkularınıza teslim olmayın çıkın istediğiniz yerde konaklayın vsvsvs derdim. ama sevgili dostlar, gerçekçi olun lütfen. ankara da, akyurt denen çoook elit yerde, açık arazide yıldız pozlamaya giden amatör fotoğrafçı ekibin üzerine av tüfeği ile ateş acan, sonrada hırsız sandıydım diyebilecek kadar korkak ve dönek olan iğrenç tipleri, tüm avrupayı kadın başına gezip istanbulda konaklayacak yer arayan hanımefendiyi katelden şerefsizleri de okuduk biz. nice örnekler var yani! kamp yapın, yapmayın demiyorum ama evinizde hobi olarak yapın. sonra bizi üzersiniz. iki sene sonra da unutulursunuz. önemli olan yarına kalmaktır, gereksiz kahramanlıkları özgürlük ilüzyonu ile ilişkilendirmek değil.
Benzer bir yorumu ben de yapmıştım, o nedenle yoruma katılmamak mümkün değil.

Tekraren yazmak isterim ki, "Korkunun ecele faydası yok ama göz göre göre de ecele gitmenin mantığı yok..."

Yalnız başına karavnla gezip-yaşamak.....Kimseye bağımlı olmamak....Deniz,güneş,dağ,bayır,doğa.....Hasta yatağı yerine yollarda/doğada ölmek.....İnsanlara güvenmek/güvenmemek/korkmak/korkuya RAĞMEN aklındakini yapmak....Özgürlük hissiyle dolmak......Başka yaşam biçimlerine meydan okumak(adeta?).......

Hedonizmle Toplumsalcılık arasında gidip gelen fikirlerle dolu bir forum konusu olmuş:(:confused::(:confused:
Konuyu açan arkadaşı tebrik ediyorum bu nedenle -öncelikle:smiley:

Maslow'un ihtiyaçlar Piramidi'nin bir yerinde , insanın TOPLUMSALLAŞMA ihtiyacının olduğunu da yazar .
Bu ihtiyaç da , öncelikli ihtiyaçların birçoğundan SONRA doğan bir ihtiyaçtır .
13-15 yaşında genç bunu umursamayabilir , ama belli bir yaşanmışlıktan sonra her insanda KENDi KENDiNE gelişen bir ihtiyaç şeklidir .
Bu da bizi az ya da çok SiYASET , TOPLUMSAL YAŞAM , GENÇLERİN GELECEĞİ vb vb vb konularda fikir yürütmeye ve dedikodu yapmaya itmekte... Yani , bu gibi konularda düşünmeyen/konuşmayan/endişelenmeyen bir 40 yaş insanı olabileceğini aklıma getiremiyorum....şahsen !..

ZATEN bu endişeler değil midir ki bu kadın arkadaşı ''bir kaçış'' aramaya iten sebep(ler)?..

GEZGiN olmakla , KAÇMAK aynı şeyler değil bence ...
İnsan nereye giderse gitsin , kendisini ve AKLINDAKiLERi de oraya götürür !..
HERŞEYİ BIRAKIP GİTMEK diye birşey bilmiyorum/görmedim/yapanı da tanımadım :worried::wink:

O nedenle GEZGiNLiK'e EVET ...... BIRAKIP GiTMELERe HAYIR !...

Haaaa , bir de Zülfü var ki diyeceğini demiş vakt-i zamanında .

YALNIZ İNSAN MERDİVENDİR , HİÇBİR YERE ULAŞMAYAN...
Sürülür yabancı diye , dost bildiği kapılardan .

Gezelim , gezerken başka başka hayatlara da kayıtsız kalmayalım...

Bayan olmak zor Türkiye'de.

İş yerinden bir arkadaşımla erkek olduğu sürece, göl kenarına gidip çadırımızı kurup, oltamızı atıp, mangalımızı yakıp rakımızı içip çadırımızda uyuyup ertesi gün kalkıp devam edebiliyoruz. Tehlike gelirmi diye düşünmüyoruz.

Fakat ; yanımda bayan arkadaşım olduğunda balık tutacaksak daha merkezi, insanların olduğu, güven duyduğum yere gidiyorum. Balık gelmesede sıkıntı değil. Balık alıyorum. Gidip piknik alanı veya kamp alanında yada ailelerin olduğu bir yerde mangalımızı yakıyoruz. Konaklamak içinse yanımda bayan arkadaşım olduğu için ailelerin veya çiftlerin olduğu, güven problemi olmayacak yerleri seçiyorum. Baktığımda erkek oranı yüksek olan ve öküz gibi bakan yerlerde kalmam.

Bayan olarak tek gezilir mi? Gezilir. Fakat planını buna göre yapmalısın. Gezmek istediğin yerleri, insanların gezdiği zamanlarda gezmeli, güvenmediğin yerlerde konaklamamalısın. Yorgunluk birası içeyim bu gün kafa dağıtayım dediğin vakit konaklama yerini düşünüp önce kendini sağlama almalı, ondan sonra güveniyorsan içmelisin. Bir sonraki adımını her zaman önceden düşünmelisin.

Erkek olarak tek gezmek konusu ise bayanlara göre biraz daha rahat. Ama inan ki erkekte olmuş olsa , tek olduğu sürece güvenmediği yerde tek başına kalmak istemez. Bunun bayan veya erkek olmakla alakası yok. Tedirgin olduktan sonra orada kalmanın bir anlamı yoktur.

En güzeli ise seninle aynı şeyleri düşünen, aynı şeylerden keyif alan, izni v.b şeyleri uyan bir arkadaşlarınla beraber gezmektir. Daha güzeli daha fazla kişi gezmektir.

Bu gün izne çıkıyorum. Bende de Transporter var. İçini kendimce yaptım. 17 gün iznim var ve gezeceğim. Tekirdağdan yola çıkıyorum. Kafama uyacak arkadaşlarımın izni uymadı. Gelirim diyen arkadaşlarımsa tatilimi ağzımdan burnumdan getirir diye ben istemedim. Bu nedenle tek çıkacağım. 3-4 gün Trakya'da duracağım. Sonrasında Zeytinli Rock Festivaline gideceğim. Daha sonra Fethiye , Ölüdeniz , Marmaris , Kaş düşünüyorum. Bakalım kısmet, nasıl olacak bilmiyorum.

@nuraypcl kusura bakma ilk başlardan birkaç sayfa okudum ortalardan biraz ve sonlardan bir kaç sayfa okudum. hepsine bakamadım sinirlerim bozuldu video gibi birşeyler yüklemişsin kendini ispat etmek için sanıyorum. sorgulayanlara bir iki çift lafım olur ama burası yeri değil...

neyse 30 yaşındayım 4 yıldır kamp yapıyorum son 3 yılı kız arkadaşımla çoğunlukla. camping alanlarında kaldığımız sayılıdır sevmeyiz. sevmeme nedenimizde insanlar... son zamanlarda karşılaştığım bir kaç olay sonucu kız arkadaşımla arabanın girebildiği yerlerde kesinlikle konaklamıyoruz çünkü maganda diyeceğim insanlar her yerde var ve doğayı seven insanların arasından da çıkıyor ne yazık ki... son zamanlarda ruhsatlı bir silah edinsem mi diye düşünmeye başladım. tek başıma olduğumda sorun olmuyor ama sevdiğiniz birisine zarar gelme ve sizin elinizden bir şey gelmeme fikri beni çok korkutmaya başladı.

söyleyeceğim şu ki karavanla seyahat edecekseniz öncelikle bir süre arkadaşlarınız ile kamp yapın. hatta 3-4 günlük -belki daha uzun- çadır kampı yapacağınız yürüyüş rotaları olursa planlama konusunda kendinizi çok geliştirirsiniz (su tüketimi, temizlik, yiyecek kontrolü, doğada hayatta kalma, yorgunluğun üstesinden gelme -genellikle psikolojik sınırınızı öğrenme-, küçük yaralanmalara karşı ilk yardım ve tekrar yürüyecek konuma gelme vs...). yalnız gideceğinizi varsayarsak tek başınıza ruh sağlığınızı korumak adına tek kişilik hobiler edinmelisiniz bunları edinirken 2 şeye dikkat edin psikolojik olarak sizi rahatlatacak ve fiziksel olarak size fayda sağlayacak hobiler olmalı.

bana kalırsa siz kadın olarak karavanınızda silah bulundurmalısınız fakat herhangi ters bir durumda öldürücü hamleler yerine durdurucu hamleler yapacak kadar soğuk kanlı olmalısınız. bunu ancak kendinizden emin olduğunuz zaman yapabilirsiniz bu sebepten öncelikle bir dövüş disiplini edinirseniz bu dövüş disiplinini öğrenirken size bu öğretiyi zaten vereceklerdir. aynı zamanda poligonda biraz zaman geçirerek kullanacağınız aleti tanıyarak ona ve kendinize güvenmeyi geliştirebilirsiniz.

yazdıklarım belki daha önceden yazılmıştır bilemiyorum. nacizane söyleyeceklerim bu kadar. fakat hayalinizin peşinden gitmeyin diyenlere kulak asmayın önlem alın. umarım hayallerinizi gerçekleştirirsiniz.

iyi bir yıl geçirin!

Hevesinizi kırmak istemem fakat, özellikle bir bayanın tek başına ıssız yerlerde kalması pek doğru gelmiyor bana, etrafta kötü İ N S A N çok var. En azından yanınızda bir erkek olmalı diye düşünüyorum, başınıza bir şey gelirse kendimi savunurum diyorsanız orasını bilemem.

Merhaba
Yapabilirsiniz. Ama Türkiye'de değil.
Avrupa da, özellikle Almanya'da sabit karavan parklarında tek başına yaşayan (devamlı değil) birçok bayan tanidim. İkinci el bir karavan ile orada kendinizi test edebilirsiniz. Sabit karavan alanlarının çoğu ücretlidir. Burada yeterince tecrübe kazandıktan sonra sabit degil, seyyar olabilirsiniz. Ama bunun için o ülkede geçerli bir ehliyet gerekir. (B 96)
www.. wowa-stellplatz.de sayfasını inceleyerek ayrıntılı bilgiye ulaşabilirsiniz.
İyi günler.

VAZGEÇMEMELİSİN...!
Bence bunu yapabileceğinize inanmalısınız.. Olumsuz düşünceler insanı olumsuzluklara sürükler , psikolojinin bozulmasına neden olabilir.. Kesinlikle kendinize sorduğunuz sorularda bile haklılık payınız var. Çünkü yaşadığımız bu zaman , bu ortamda her şey öyle kirlenmiş ki, insanın insana bakış açısı , düşünceleri, ön yargıları bile olumsuzluğa işaret.. Bayan olmak daha zor.. Çünkü saygı yok.. Ama siz siz olun asla hayallerinizi hayata geçirme aşamasında geri adım atmayın. Vazgeçmeyin..

Umarım yapmak istediğiniz her şeyi yaparsınız.. Ve mutlu olursunuz..

Kolaylıklar diliyorum.. İyi günler..

Merhaba, ben ve ailem ilk defa bu yaz karavan ile tatil yaptık. Karavan alma aşamasında o kadar olumsuz konuşanlar olduki şaşırdım.Vazgeçmemi tavsiye edenler de oldu. Yalnız aile fertlerinin tamamı karavanı istiyordu.

Onları dinlemedik ve aldık iyiki almışız. İlk zamanlar kamp alanlarında kaldık. Alışma süreci yani, bu süreç kısa zamanda güven aşıladı. Yakınınızda başka bir kamp yapan varsa kendinizi evinizde hissetmeye başlıyorsunuz.

Bir tanıdığım bayan sırtçantası ile otostop yaparak Türkiye turuna çıktı ve sağlam bir şekilde geldi. Kamp yerinin seçimini doğru yaptığınız sürece sıkıntı olmayacağını düşünüyorum.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Geri