Tek Başina :( Karavan Ile Kamp Hayatı

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nuraypcl Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 303
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 63,616
Öncelikle troll yada fake hesap olarak düşünen arkadaşları büyüklerimi yadırgayamıyorum özellikle son yıllarda toplum içinde genel bir güvensizlik var. Fake hesapta olsa bu yazdıklarımız forumda kalacak sonuçta bir başkası içinde yol gösterici olacaktır kişiye özel yazmıyoruz.

Konumuza dönecek olursak küçük berlingo doblo tarzı araçlarla yapılan micro camperlarada bir göz atabilirsiniz. Alan biraz daha küçük olur ve ulaşabileceği yerler daha kısıtlı olur fakat yakıt olarak daha uygun olur ve günlükte kullanımda sıkıntı çekmezsiniz. Aşağıdaki örnek bu segmentte gördüğüm en güzel yapılmış araçlardan biri.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=KT74OsJgU_M&list=WL&index=13

İnsanlardan korkarak yaşamı ertelemek ne kadar doğru? korkularınız şehirlerdede yokmu? en doğrusu yüzleşmek, doğada sevdiğiniz heryer yaşamdır. Bütçenize uygun gezi türünü seçebilmek zor değil
karavan yada bisiklet belkide sırt çantası bile yetecek. Dünya turu için ucuz ve vizesiz Güney Amerika şu dönem çok popüler. Ölüm Kaşifleri kitabından ilgimi çeken paragrafı paylaşmak isterim.

ALINTI

Yaşam,heyecan bakımından zengin bir zaman dilimi.Yirmi yaşında öğrenci Suzanne M.şöyle anlatıyor:
'' Başlangıçta,yaşamı pek sevmiyordum.Hatta,onu modası geçmiş buluyordum. Annem babam sağdı,amcam,büyükbabam,ninem ve ailenin bütün başarısızları yaşıyordu ve ben burada kalıp böyle
yaşlanmaya ve bir enkaz gibi ayakta çürüyüp gitmeye nasıl dayanabildiklerini kendi kendime soruyordum. Ne aptallar !
Evet yaşam benim için boştu. Uyuşturucu ve alkolle ondan kaçmayı bile denedim. Ama uyuşturucu beni hasta yaptı,alkolde öyle. O zaman yaşamdan çıkmak istedim. Sonra aklıma bir fikir geldi.
Çekip gitmeden önce neden bir dünya turu yapmayayım? O zaman yaşamın ne kadar muhteşem olduğunun farkına vardım.Bitkiler yaşıyor,hayvanlar yaşıyor,taşlar bile yaşıyor. Ve kendi kendime şöyle dedim; Ben neden yaşamayayım?
Şimdi seçimime pişman değilim ve kararsız kalan bütün bu gençleri gördüğümde onlara, haydi çocuklar,sizde bir dünya turu yapın. Yaşamın daha uzun zaman modası geçmeyecek birşey olduğunu
göreceksiniz! diyorum ''

UYTA'nın bir bildirisidir.

Nuray hanım tek bayan olarak sizin için en güvenlisi campinglerde karavan yada çadırla konaklamak,
Kalabalık sevmediğinizi söylemiştiniz
Bu durumda sakin ve küçük kampingleri tercih etmelisiniz
Her yaz gittiğimiz ve gitmeye devam edeceğimiz Marmaris Evcan camping'i öneririm

SM-J200F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

gerçeklik
dürüstlük
şüphe
paranoya
sanal atmosfer
samimiyet
iyi niyet
ve
nihayetin de
KAZANAN TEMİZ YÜREK
Çok teşekkür ederimm... :smiley:) Bu konuyu açtığımdan beri her soruma içtenlikle yanıt vermenizden de tabi inancınızı desteğinizi anlamamak ne mümkün.. Sonsuz teşekekkürler :smiley: Hayallerimi gerçekleştirdiğime şahit olucaksınız eminim :smiley:

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Güzel kızım ne mutlu sana ve ben dahil, seni takip edenlere.
Gerçek bir kişilikmişsin, aynı oranda gerçek olmama ihtimalin de vardı!

Bu şüphe, öyle çok içlenecek,
kahrolacak, derin üzüntü kuyularına düşürecek bir olay değil.
Sanal dünyada o kadar çok sapık, akılsız, ahlaksız dolu ki..
Cinayetlerini naklen yayınlayanlara kadar...

Senin gerçekliğin konusunda derin açıklamalara,üzüntü beyanlarına gerek yoktu.
"Şüphenizde haklı olabilirdiniz, ama ben sanal değil gerçek kişiliğim" demen
ve yukarıdaki video veya resimleri belirtmen yeterli idi.

Bazılarının da " Bak o bilmedi, ama ben bilmiştim." avuntusuna da gerek yoktu.
Tekrarlıyayım, giriş cümlemi :
Güzel kızım ne mutlu sana ve ben dahil,seni takip edenlere.
Gerçek bir kişilikmişsin, aynı oranda gerçek olmama ihtimalin de vardı.

Yaşamında sağlık ve başarılar dilerim.
Ama bir baba olarak, önce yazdıklarımı dikkate al.
heveslerini gerçekleştirirken, hayatında derin yaralar açılmasın, çok dikkatli ol.

Bak, konuşması, ifadeleri, nasiyesi(Yüzü) güzel bir evladımızsın.
Allah seni kötülerden ve kötülüklerden korusun.

Poh pohların yanı sıra, dikkate davet eden mesajları da değerlendir, kazanırsın.
Tekrar mtluluklar dilerim güzel kızım.
Saygısızlık yaptıysam özür dilerim. Ama gerçekten amacım bu kadar temiz iken bu şekilde gerçekdışı olduğumu adınız gibi emin bi şekilde yorum yapmanız üzdü beni gerçekten. Çünkü ben cümlemi her kelimemi tüm samimiyetimle paylaştığım da gerçek olmadığından adı gibi emin olmaya yönelik yorumlar çok çok üzdü. Belki sizin için yada bir başkası için çok büyütülecek bir mevzu değil ama benim için değerli çok değerli. Bu yüzden belki de bu kadar fazla ciddiye alıp alıngan olmam. Saygısızlık ettoysem tekrar özür dilerim...

Heh heh heh, morarmış suratları hayal edebiliyorum. Baştakiler tarafından sürekli aldatılmış bir toplum olduğumuzdan herhal... Kimseye güvenimiz kalmamış. Cevapların satır aralarını doğru okuyabilselerdi bu yanılgılara düşmezlerdi.
Yalnız işin sinir bozucu tarafı, bir üyenin kimliğini kanıtlamak adına, forumda "özelini" paylaşması ve video yüklemesi. :mad:. Dilerim bizim de başımıza gelmez...

Ne kadar boş ve seviyesiz bir cevap.
Sizi çok morarttılar herhalde..
Site uslubuna hiç yakışmadığını,
moderatörlere duyuruyorum.

Ben ne bu cevaplamada, ne de sosyal, siyasi, ticari hayatımda morarmadım.
Hanımefendi çok efendice nazik bir cevap yazmış.
Adi ifadeler kullanmamış.

Bu adi ifadeye muhatap olmayışım, çok dikkatli bir insan oluşumun ve
seviyesizlere bulaşmama sonucu da oluştu.

Bu tarzlara verceğim ilk ve tek cevap bu olacak.
Bulaşmamak faydalı olur.

Neyin “adi”ce neyin dürüstçe tepki olduğuna konuyu en başından beri takip eden ve okuyan karar verir. Nuray Kızımızın “Gerçekten bu olumsuz şüpheci yaklaşımla yapılan yorumlar yüzünden gerçekten yardımcı olmak isteyen insanlara geri adım attırıyor.” Cümlesi gerçekleri yansıtıyor.
Konuya verdiğim tepkinin “ana fikri”, “ bir üyenin kimliğini kanıtlamak adına, forumda "özelini" paylaşması ve video yüklemesi. . Dilerim bizim de başımıza gelmez...” idi…
Yorumun başındaki “morarmış” ile başlayan cümleme takıldıysanız şayet, sizden özür dilerim. Ve haklısınız uzak kalmak verdiğim doğru bir kararmış…
Saygı ve sevgilerimle.

İnsanlardan korkarak yaşamı ertelemek ne kadar doğru? korkularınız şehirlerdede yokmu? en doğrusu yüzleşmek, doğada sevdiğiniz heryer yaşamdır. Bütçenize uygun gezi türünü seçebilmek zor değil
karavan yada bisiklet belkide sırt çantası bile yetecek. Dünya turu için ucuz ve vizesiz Güney Amerika şu dönem çok popüler. Ölüm Kaşifleri kitabından ilgimi çeken paragrafı paylaşmak isterim.

ALINTI

Yaşam,heyecan bakımından zengin bir zaman dilimi.Yirmi yaşında öğrenci Suzanne M.şöyle anlatıyor:
'' Başlangıçta,yaşamı pek sevmiyordum.Hatta,onu modası geçmiş buluyordum. Annem babam sağdı,amcam,büyükbabam,ninem ve ailenin bütün başarısızları yaşıyordu ve ben burada kalıp böyle
yaşlanmaya ve bir enkaz gibi ayakta çürüyüp gitmeye nasıl dayanabildiklerini kendi kendime soruyordum. Ne aptallar !
Evet yaşam benim için boştu. Uyuşturucu ve alkolle ondan kaçmayı bile denedim. Ama uyuşturucu beni hasta yaptı,alkolde öyle. O zaman yaşamdan çıkmak istedim. Sonra aklıma bir fikir geldi.
Çekip gitmeden önce neden bir dünya turu yapmayayım? O zaman yaşamın ne kadar muhteşem olduğunun farkına vardım.Bitkiler yaşıyor,hayvanlar yaşıyor,taşlar bile yaşıyor. Ve kendi kendime şöyle dedim; Ben neden yaşamayayım?
Şimdi seçimime pişman değilim ve kararsız kalan bütün bu gençleri gördüğümde onlara, haydi çocuklar,sizde bir dünya turu yapın. Yaşamın daha uzun zaman modası geçmeyecek birşey olduğunu
göreceksiniz! diyorum ''

UYTA'nın bir bildirisidir.

Gerçekten çok etkileyici. Bu kitabı okumalıyım. Hayata bakış açım Suzanne ile aynı. Evet bu yol gösterici olabilir. :smiley: Teşekkür ederim.

Elbette. Tek başıma olacağım için campingler konaklayacağım yerler olacak. Önerinizde noktlarım arasın da yerini aldı. Teşekkürler :smiley:

Heh heh heh, morarmış suratları hayal edebiliyorum. Baştakiler tarafından sürekli aldatılmış bir toplum olduğumuzdan herhal... Kimseye güvenimiz kalmamış. Cevapların satır aralarını doğru okuyabilselerdi bu yanılgılara düşmezlerdi.
Yalnız işin sinir bozucu tarafı, bir üyenin kimliğini kanıtlamak adına, forumda "özelini" paylaşması ve video yüklemesi. :mad:. Dilerim bizim de başımıza gelmez...
Evet gerçekten sinir bozucu. Hayatımda ilk defa bu şekilde video çektim ve yayınladım. Ama bunu yapmaya mecbur hissettim kendimi çünkü dediğim gibi bana gerçekten yardımcı olmak isteyip o gerçekliğime dair şüpheli yorumların insanların aklını bulandırıp gerçekçe ve samimiyetle yorumlarını, tecrübelerini ve bilgilerini paylaşmaktan geri çekebilme ihtimali beni bu videoyu çekmeye mecbur etti. Çünkü gerçekten bilgi, tedbir ve tecrübe adına tüm paylaşımlara ihtiyacım var.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,382
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

SON KONULAR

Geri