Tek Başına Kurban Bayramında(2018) Bangkok-phuket

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan nutelladdict Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 10
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 2,341

nutelladdict

Yeni Üye
Selamlar,
19-26 Ağustos arası Taylanda gidiyorum. Bu sürede Phukete'de gideceğim. Ama o 1 haftalık planı tam oturtamadım kafamda, sizce direkt Bangkokta konaklamadan mı Phukete geçmeliyim? Dönüşte konaklarım.
Bir de Bangkok için kaç gün ayırmalıyım, tek başıma nerelere gidebilirim?
Phuket otelleri ve bölge içinde tavsiyede bulunabilir misiniz?
Teşekkürler

O zaman direk Phuket'e gidip donuste Bangkok daha iyi bence . Cunku Phuket daha soft, ortama alisirsiniz.
Bangkok en az 3 gunu hak eder.
Bangkok'ta Khao San Road da kalabilirsiniz kisa sure icin. Tum yerlere ulasim kolay.
Yalniz benim bilgiler en az 10 yillik.

.

Son 23 senede en az 14-15 kere Bangkok’da bulundum. Toplamı 2 ay civarında olmalı. (Oradan uzakdoğunun birçok yerine uçmak kolay)

@bartek in tavsiyesi en uygunu. Jet-lag’i ve havaalanına gidip gelmeyi çıkarın ancak 5 gününüz olacak. Bence de Phuket’i unutun.

Bangkok’u 3-4 günde bitirirseniz, trenle günü birliğine 1,5 saat mesafedeki Ayutthaya’ya gidebilirsiniz.

Khao San Road hem gece yaşamı hem de ulaşım açısından Chao Phraya nehrine yakınlığı yüzünden çok uygun. Saray, Wat po ve benzeri yerlere 15 dakikada yürüyerek erişebilirsiniz.

Booking.com.com’ da bulamayacağınız bir otel tüyosu vereyim.
Lamphu House Bangkok - Khaosan Budget Hotel and Guesthouse (Hotel Official Website)
Khao San Road’ın göbeğinde bence yeterli bir otel.
Yanındaki Rambuttri ise daha lüks ve iki misli pahalı. En iyisi ise nehir kıyısında iskelenin yanındaki Navalai. Maalesef ücretini hallice arttırmış durumda.

Havaalanında en alt kattan “Public Taxi” ye otomattan çektiğiniz biletle binebilirsiniz. Sizin ödeyeceğiniz otoban parasıyla Khao San Road 400 Baht civarı olmalı.
Bilinen China Town gibi yerlerin dışında, Chao Phraya nehrinizin kuzeyindeki son durak Nontaburi’ ye gidip, ana yolda 10 dakika yürümekle ulaşılabileçek pazarı gezmeyi ihmal etmeyin.

Birdahaki sefere de Phuket’ten çok etrafındaki Phi Phi adası ve Phang Na Körfez’i gibi yerleri gezersiniz. Nasıl olsa müptelası olacağınız kesin.:p

Bol eğlenceler

Son düzenleme:

.

Pardon Lamphu House’da booking.com’da. Fiyatlar biraz eşitlenmiş. Rambuttri Vilage’ı seçebilirsiniz..

Son düzenleme:

.

Pardon Lamphu House’da booking.com’da. Fiyatlar biraz eşitlenmiş. Rambuttri Vilage’ı seçebilirsiniz..
Merhabalar detaylı mesajınız için teşekkürler , ama ben uçak biletlerimi aldım 4 gece phuket 3 gece bangkok olacak şekilde. ben iki bölge içinde yeterli olduğunu düşünüyorum.
phuket te bana kadın başıma kalabileceğim bölge tavsiyesinde bulunabilir misiniz?
Gece hayatıyla ilgim yok, sadece huzurlu sakin bir tatil istiyorum.
Teşekkürler

.

Kadınlar Tayland’da taylar tarafından asla rahatsız edilmez. Huzurla istediğiniz yerde kalabilirsiniz. Sorun olsa olsa turistlerden gelebilir. Onlarda sizin gitmeyi düşündüğünüz yerlerde çoğunlukta.

Kışları Tayland’da geçirdiğimiz halde Phuket tercihimiz olmuyor. Yer tavsiye edemeyeceğim. Ko Phi Phi adası ve Phang Na körfezini ıskalamayın.
Tayland’ın batısının yaz aylarında sıklıkla yağmur alma durumu da var. Buradaki adaların asıl mevsimi bizim kış ayları.

Döndükten sonra söylediklerimiz için yorum yaparsanız, forumda makbule geçer...

.

Son düzenleme:

.

Kadınlar Tayland’da taylar tarafından asla rahatsız edilmez. Huzurla istediğiniz yerde kalabilirsiniz. Sorun olsa olsa turistlerden gelebilir. Onlarda sizin gitmeyi düşündüğünüz yerlerde çoğunlukta.

Kışları Tayland’da geçirdiğimiz halde Phuket tercihimiz olmuyor. Yer tavsiye edemeyeceğim. Ko Phi Phi adası ve Phang Na körfezini ıskalamayın.
Tayland’ın batısının yaz aylarında sıklıkla yağmur alma durumu da var. Buradaki adaların asıl mevsimi bizim kış ayları.

Döndükten sonra söylediklerimiz için yorum yaparsanız, forumda makbule geçer...

Bangkokta kalacak yer tavsiyenize baktım, ben MBK'e gidip bir günümü orada harcamayı planladığım için o civarlarda kalsam daha uygun olur gibi düşünüyorum.

Sevgiler

.

MBK Bangkok’un Mahmut paşası.
Nedense Türkler pek seviyor.

Sizi tanımadığımdan sanırım daha fazla tavsiye, hep böyle karavana olacak gibi.. :yum:

.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Geri