Tekne Merakı Ve Filika'ya Yönelmek

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan arcamenel Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 22
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 56,282
Bir kaö resim atsanız güzel olur.Var ise tecrübelerimizi alalım.
Bendeki ateşi söndürdüm ama küle çevirmesim henüz:smiley:

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Etiketler
Eğer filika liman kayıtlı ise sorun olmaz.Benim tekne liman kayıtlı bir Norveç filikasından yapılma(resimdeki).Motor 2 silindir ve 30 beygir,6 mil hız yetiyor...

Slm arkadaslar birsey sorabilirmiyim bendede 6.5 filika var 11.5 pancarli bir sene oldu AMA hizdan dolayi pek memnun degilim.bir kac kisi motoru degistirsende hiz yapmaz cunku filika dediler. Fazla hiz istemiyorum AMA cok yavas.icerisinde Kum yerlestirilmis et kisi varmidir.birde cok sallaniyor en ufak dalgada deniz 3/5 de cikamiyorum. bilgisi olan kardeslerden ve buyuklerimden yardim .tskler iyi gunler

Slm arkadaslar birsey sorabilirmiyim bendede 6.5 filika var 11.5 pancarli bir sene oldu AMA hizdan dolayi pek memnun degilim.bir kac kisi motoru degistirsende hiz yapmaz cunku filika dediler. Fazla hiz istemiyorum AMA cok yavas.icerisinde Kum yerlestirilmis et kisi varmidir.birde cok sallaniyor en ufak dalgada deniz 3/5 de cikamiyorum. bilgisi olan kardeslerden ve buyuklerimden yardim .tskler iyi gunler
3/5 rüzgar küçük tekneler için ideal bir hava değil. Riskli bir durum.Sudan ne kadar yükseliyor.Cok mu su altında kalıyor.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Fazla yukselmiyor AMA cok sallaniyor icerisinde 700 kg fazla Kum oldugu halde ve dalgayi yan dan aliyor 2 Ay once bir kardes kumlari esitledi capayi attigimda yan durmuyor dalgaya Karsi birazda olsa iyi AMA capasiz taramada dalga yan dan vuruyor

Merhabalar.
Hala arayışınız devam ediyormu bilmiyorum ama bizde bu sevdaya kapılıp kaya bot imalatı 5.40 bir yarım kamara tekne almıştık. kimle konussak uzerindeki 14 hp lobardini harıka ve yeterli olduğunu soylediler tabiki o oyle olmadı.
inanılmaz bir gurultu ve ilerlemeyen bir tekne sahip olduk aliağa limana bağlı olan teknemizle yantaraftakı focaya gıdemedık.
sonuç itibari ile deniz güç istiyor eğerki zamanınız yoksa dusuk beygırlı motorlar pek yeterli ve güvenli olmuyor.
bizde teccube ettık teknenın yapısı itibari ile daha güçlü bir motor montajıda mümkün gözükmeyince satmak kacınılmaz oldu.
bizim maceramız burda son buldu.

filika ile bende ilgileniyorum evet ağırlar fakat gerçek denizci teknelerde bunlar sonucta okyanusta ölme diye imal ediliyor.
sadece içine konulacak motor 100 beygir yakın olursa suda yoluda tatmin edecektir.
sarfiyatı düşünen bu işe zaten girmemeli benimde arastırmama bu yönde.
saygılar

hocam teknenin yapısına veya duruşuna uygun monte edilmemiş olabilir motor veya pervaneniz, yada teknenin yükü ön tarafta kalmış olabilir, 4,5 metre yarın kamara teknede 10 bg dıştan takma dizel kullandım, tam gazda teknenin burnu kalkıyordu biraz,, pervane çapı veya varsa şanzıman dedvri az geliyor, yada tekneniz aşırı öne yüklü

hocam teknenin yapısına veya duruşuna uygun monte edilmemiş olabilir motor veya pervaneniz, yada teknenin yükü ön tarafta kalmış olabilir, 4,5 metre yarın kamara teknede 10 bg dıştan takma dizel kullandım, tam gazda teknenin burnu kalkıyordu biraz,, pervane çapı veya varsa şanzıman dedvri az geliyor, yada tekneniz aşırı öne yüklü
Tekne almak çok masraflı olmuyor mu? Biz de tekne sever bir aile olarak tekne almak yerine gittiğimiz her rotada tekne kiralayarak çok daha uyguna tatilimizi yapıyoruz. En son Tekne & Yat Kiralama - Kiralık Tekne ve Yatlar - viravira.co den kiralamıştık, bakmak isterseniz.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR