Telsiz Frekans Ayarı (yardım)

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan HarzemŞah Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 25
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 42,961
Bende ASELSAN Cobra PMR telsiz var 1 çift Tekirdağ Şarköy deyim denizin diğer tarafında Karabigada İctas var oradaki konuşmalar Taaa Şarköy e Sarkiyor hemde gayet net. :smiley:

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Merhaba , tam olarak aradaki mesafe KUŞ UÇUŞU ile ne kadar bilemem ama herhalde bu sahada olduğuna göre ya sizden yüksekte veya daha güçlü..

Etiketler
Önümüzde hiçbir engel yok. Deniz var kuş ucumu 27denizmili civarı balıkçılardan duyduğum kadarıyla. Bende denizden 350metre yukardayim.

Önümüzde hiçbir engel yok. Deniz var kuş ucumu 27denizmili civarı balıkçılardan duyduğum kadarıyla. Bende denizden 350metre yukardayim.

350 metre yükseklik zaten , iyi bir değer dir ŞEMSİYE için,

böylece gönderilen sinyal sizin anteninize rahatlıkla ulaşır , yani onun açılan şemsiyesi sizin anteninize çarpar :smiley:

Doğru söylüyorsunuz kazara benim ASELSAN a 4 katı büyüklüğünde anten taksam dışarıya kimbilir neler duyacağım :smiley:

Tekrardan selamlar..
Açtığım konunun devamında yasal sorumluluklardan ve cezai işlemlerden bahsedilmiş..
Bu konuda bilgi sahibi değilim..Uygunsuz kullanım durumunda cezai işlem uygulanacağını düşünüyorum..
Benim amacım iş yerinde iletişimin sağlıklı olması..Bunun dışında mesaim biter bitmez cihaz off yapıyorum.
Cihaz görev bölgesinden dışarı çıkmıyor..Mesai saatleri dışında daima off durumunda..
Günün sekiz saati telsiz kullanıyorum bir dakika daha fazla kullan deseler kullanmam...
Kimsenin konuşması düşmedi kanala..Ve kimseden şikayet gelmedi konuşmamı sekteye uğratıyorsun diye..

Öncelikle herkese merhaba..Adım Murat..Güvenlik görevlisiyim..
Telsiz elimden düşmüyor anlayacağınız..
Lakin bir sorunla karşılaştım ve içinden çıkamıyorum..
Kısaca izah edeyim..
Aselsan Cobra mt-975 kullanıyorduk..Ekranda görünen frekans 411..
Pek verimli değil..O bakımdan iki arkadaş daha güçlü telsiz alalım dedik..
Boafeng 888s telsiz aldık iki tane..Bu cihazın üzerinde ekran yok ve frekans ayarı USB kablo ile PCye bağlanarak yapılıyormuş..Kablo aldım programını indirdim uğraştım didindim bir türlü yapamadım..
İnternetten araştırdımsada bir sonuca ulaşamadım..

Programın görünümü bu..
Ekli dosyayı görüntüle 527650

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçer..
Teşekkürler..
Bu programı nereden indirdiniz acaba

Öncelikle herkese merhaba..Adım Murat..Güvenlik görevlisiyim..
Telsiz elimden düşmüyor anlayacağınız..
Lakin bir sorunla karşılaştım ve içinden çıkamıyorum..
Kısaca izah edeyim..
Aselsan Cobra mt-975 kullanıyorduk..Ekranda görünen frekans 411..
Pek verimli değil..O bakımdan iki arkadaş daha güçlü telsiz alalım dedik..
Boafeng 888s telsiz aldık iki tane..Bu cihazın üzerinde ekran yok ve frekans ayarı USB kablo ile PCye bağlanarak yapılıyormuş..Kablo aldım programını indirdim uğraştım didindim bir türlü yapamadım..
İnternetten araştırdımsada bir sonuca ulaşamadım..

Programın görünümü bu..
Ekli dosyayı görüntüle 527650

Bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlar varsa çok makbule geçer..
Teşekkürler..
Bu konuda yazılacaklar bu sayfalara sığmaz, isterseniz size bir irtibat telefonu verebilirim. www.sivilhaberlesme.com

Bu arada KANAL 4 - TONE 11 dir, eğer 38 tone ise eski liste.... 50 tone ise yeni liste geçerlidir. bu arada neredesiniz ?

cobrayla boatengler nasıl ıletısım kurdu bende de aynı sorun var yardımcı olursanız sevınırım
COBRA ile tüm programlanır UHF telsizler senkron çalışır, yeterki programlayın, ama BAOFENG Belgeye bağlı bir cihazdır bilginiz olsun.. detaylar için web sitesini bir ziyaret edin.

Bende ASELSAN Cobra PMR telsiz var 1 çift Tekirdağ Şarköy deyim denizin diğer tarafında Karabigada İctas var oradaki konuşmalar Taaa Şarköy e Sarkiyor hemde gayet net. :smiley:

SARKMIYOR ... geliyor çünkü profesyonel telsizler ile konuşuyorlardır...

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,422
Kayıtlı Üye Sayımız
172,069
Kaydolan Son Üyemiz
KorayG

Çevrimiçi üyeler

Şu anda çevrimiçi üye yok.