Telsiz Operatörleri ve Kullanıcıları Derneği

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ali aksoy Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 16
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 7,253

ali aksoy

Cep Telefonu yardımcı olur, Telsiz Hayat kurtarır.
Yer
İstanbul , Ankara , İzmir , Bodrum
Web
www.sivilhaberlesme.com
Türkiye'de İlk defa Tüm Telsiz Operatörlerini ve Kullanıcılarını bir araya getirecek

Eğitim ve öğretim ,
Proje ve tasarım ,
Araştırma ve geliştirme ,
Acil ve Afet durum haberleşmesi taktikleri ,
Destek ve koordinasyon hizmetleri üzerine,
Bir dernek kuruluyor

Dernek tüzüğünden bazı bölümler ve derneğin maksadı , misyonu ve yapacakları hakkında bilgiler için

http://www.turkeyradiooperators.org adresine gözatabilirsiniz

Saygılarımla
Ali Aksoy
Haberleşme Uzmanı

Etiketler

Ynt: Telsiz Operatörleri ve Kullanıcıları Derneği

ali aksoy' Alıntı:
Ali bey ilgili siteye üyelik yaptım daha doğrusu yapmaya çalıştım. Sonra telefonla arandım bazı bilgilerimin eksik olduğunu ilettiler ve üyeliğimi açacaklarını ancak bilgilerimi güncellememi söylediler. Fakat telefon görüşmesinden sonra 3 gündür siteye giremiyorum. Geri telefonu arayınca kapalı olduğundan ulaşamıyorum. Yöneticilere mailde atamıyorumki yardım istiyeyim. Başka bir üyelik yapıp o vasıta ile durumu bildireyim dedim ama onunda mail adresini yanlış yazmışım. Sizin siteye üyeliğiniz olduğunu düşünerekten bi aracı olsanızda durumumu aktifleştirseler. Bilarman diye üyelik açmıştım. Şimdiden ilgi ve alakanız için teşekkür ederim...

Erkan bey ; günaydın

Site bilgileriiniz eksik olduğu için, sistem telefonu ile aranmışsınız , güvenlik için onay alındıktan sonra
hesabıızın eksikleri giderildiği için hesabınız faal durumdadır,
diğer AVCI... hesabınız da açıktır fakat yanlış bir mail adresi ...@ gezenbilir.com yazdığınız için size ONAY mail'i gelmemiştir. :-\

Türkiye Telsiz Operatörleri web sitesi , bilgileri doğru olmayan veya eksik bilgi ile günü birlik kayıt olup , bir bakıp daha sonra
işe yaramayan bir kullanıcı toplıuluğu oluşturulmaması için , telefon ile onay alınarak hesap açılan bir sitedir.
( Kan gurubunuz girilmemiştir.)

kullanıcıları arasında üst düzey kişiler ve teknik konuda bilgi almak isteyen telsiz kullanıcılarının olduğu , Tek ciddi Telsiz web sitesi olarak
bu durumu olgunlukla karşılayağınızı bekliyoruz :-X

Not : Ayrıca Tevfik Bey'in telefonu 24 saat açıktır ( meşgul olmaz ise )
Telsiz merkezi ve operatörler bölümünde , Forum yardımı bölümünde bulunmaktadır ::smiley:
sadece yazarak değil , telefon ile ulaşıp ( üye iseniz ) destek alabilirsiniz

saygılarımla
Ali Aksoy

Bugün başarılı bir şekilde giriş yaptım ve profilimi güncelledim. Yardımınız için teşekkür ederim...

Teşekkür ederiz ;

Recep Bey , ilginize , yaptıklarınıza , çalışmalarınıza , fikirlerinize , başarılarınıza , saygılarımızı sunarız

Türkiye'de Telsiz Kullanıcıları ve Operatörlerine yönelik ciddi bir web sitesinin olmayışı ve
bu konuda tatbikat , test ve araştırma yapabilen bir bir kuruluş , STK , kurum ve kişi olmayışını örnek alarak,

Telsiz'in sadece Radyo amatörlerine yönelik bir ürün olmayışı , CB , PMR , MARINE, AIR , HF gibi değişik formasyonda cihazların kullanıldığı günümüzde
bu yelpazenin içinde yaşayanların , gerekli bilgilerin arandığında bulunamadığı , bulunanların sadece COPY -> PASTE metodu ile yayınlandığı sanal alemde
böyle bir web sitesini ve gerekli kişilerin yanyana gelmesi sonucu Derneğimizi oluşturmaya başladık

Bazı yasal mevzuat ile ilgili beklentilerimizin sona ermesi ile , hazır olan evraklarımızı İşleme sokmak için Dernek Tüzüğümüz ve Tüm bürokratik müsaadeler ile hazırız.

Bundan sonra tüm telsiz kullanıcılarının rahatça danışacakları bir dernekleri , bakım ,ayar , programlama, tamir , modify gibi konuları yaptırabilecekleri
güvenilir bir merkezleri ve lokalleri olacaktır.

Saygılarımla
Ali AKSOY

Sayın ali aksoy telsiz operatörlüğü bir meslek radyo amatörlüğü bir hobidir.Hobide zevk için yapılır haz alınır.Daha öncede söylediğim gibi AMATÖRLERLE olan sorununuzu anlamış değilim.Biz amatörler olarak kimseyi kendimize rakip olarak görmeyiz kaldıki bir telsiz operatörünün bir radyo amatörüne öğretecek hiç bir şeyi olamaz .Telsiz operatörlüğünü her şeyin üstünde tutan her şeyi bilen ve radyo amatörlerinin hangi sebeple olursa olsun kendi aralarındaki anlaşmazlıklarından nemalanmaya çalışan biri olarak gördüm sizi işallah yarın öbür gün amatör olursunuz fikriniz değişir.Bu gidişle zor gözüküyor SAYGILARIMLA 34

Sayın 34 KODLU arkadaşım
Ben Adım ve Sanım ile meydandayım... :-\
Peki Ya siz nerdesiniz , iki mesaj yazmak için bu foruma girip yazı yazıp çıkmak Amatörlük olarak tanımlanamaz değilmi..!!
Adınız ve Kimliğinizi saklamak size ne kazandırıyor zannediyorsunuz , düşününce nasıl olsa bulunmam ne yazarsam olur diyorsanız ;D

Bugüne kadar sizlere hiç benim bu belgelerim var , ben buyum dedimmi,
Benim AMATÖR BELGEM var !!! , eğer kafanıza takılıyor ise siz karşılıklı geldiğimizde gösterebilim ( Tabii Olursa ) , fakat ben veya arkadaşlarım hiçbir zaman bir işten NEMALANMA kelimesini kullanmadık ve kullanmayız NEMALANMA nın ( SAYGISIZLIK ) ne olduğunu kesin biliyormusunuz , eğer bilmiyor iseniz ben açıklıyayım siz öğrenin... :-\

Fakat ondan önce şunu belirteyim :
Telsiz operatörü Radyo Amatörüne birşeyler öğretebilir
Çünkü bir Telsiz Operatörü ( Bizim deyimimiz ile TELSİZCİ 30 dakika içinde eline geçirdiği her telsize HAKİM OLMAK ZORUNDADIR. ) böyle öğrenilir 8)

Peki bu durumda siz önünüze bir telsiz geldiğinde hakkında hiçbirşey bilmediğiniz bir cihaza sadece frekans yazma ile ve mandala basma ile konuşamıyacağınızı biliyormusunuz
Ben ve Arkadaşlarım her zaman FULL DUPLEX görüşme yapabiliriz, siz yapabilirmisiniz veya nasıl yapabilirsiniz, ( AMATÖR İSENİZ )

Biz ( KISACA ) telsizciler her frekansta konuşabiliriz ve kimsenin ruhu bile duymaz ( RÖLE )
Bize öğretilen her an , her zaman , her durumda , herşeye hazırlıklı olmaktır, ( Yani Tek gözle uyur , tek kulak ile dinleriz )
eğer biz bu işi yapmaz isek bazı şeyler yanlış gidebilir ,

LODOS FIRTINASINDA denizde bazı kişiler hayatını kaybedebilir :'(
Bazı gemiler batabilir ,
Bazı personel boğulabilir,
Bazı kadınların 5 çocuğu batan teknede ölebilir,
Bazen insanların teknesi su alır ise , paniğe kapılmaları esnasında tekneden atlayabilir, :-\
Bazı yangınlarda Trafik tıkanabilir ,
Bazı Yangınlarda Bir ADANIN bir tarafından Diğer tarafı görüşemiyebilir.. :mad:
Sahayı bilmeyenler ile yapılan operasyonlarda onların gözü ve kulağı olunabilir,
Trafiği açmak ile görevli kişilere destek olmak için Bazı kamu kuruluşlarının anlaşılmayan telsiz anonslarında yardımcı olunabilir,
Deniz ile Kara arasında kopuk olan haberleşmede ve bu hata ile meydana gelecek bazı ÇÖKMELERDE bazı kamu görevlileri Hayatını kaybedebilir,
Aynı anda değişik frekanslara ulaşabilecek bir merkez olmadığı için , haberleşme senkronu sağlanamıyabilir ;)

konuları fazla açmadan , bunun gibi bazı maddeler daha sıralayabilirim. daha istermisiniz...???

Tabii bu konuda yazılmış kanunlar ve bazı bültenler olduğu halde , bu konuda girişim yapmanın TELEFON İLE zaman aldığı ve insan hayatının bu zaman içinde KRİTİKLEŞTİĞİ anlarda , hiçbir kanun İNSAN HAYATININ DEVAMININ ÖNÜNDE OLAMAZ kaidesi geçerlidir. :smiley:

Şimdi gelelim NEMALANMAYA :

Nemalanma : Bir konuya vakıf olmayan veya anlamayan kişilerin , ilgili olan veya olmayan bir işin sonuçlarından kendilerine menfaat veya gelir getirecek bir netice çıkarması ve bundan bir kar veya amaç gütmesidir.

Unutmadan ....!! Bizim Radyo Amatörleri ile sorunumuz yok , ( Kendileri bazı kişisel sorun yaratıyorlar ) böyle bir sorun olsa idi , ben Radyo amatörleri ile alışveriş yapmaz , onlar ile konuşmaz , onlara selam vermez , hatta onlar Yurt içinde bazı Operasyonlarda ile aynı ortamda bulunmaz idim.. :-\

Yinede biz o arkadaşlar ile gerekir ise görüşürüz , her konuda yardımcı oluruz , hatta onların bize ihitiyacı olduğunda onlara yardımcı ve yanlarında oluruz ,
ama biz AMATÖR DEĞİLİZ , bu söze alınmasınlar ,
Biz Amatörlük adına çalışma yapamayız , ne vaktimiz , nede durumumuz ve mevkimiz müsait değil , bizim o devirlerimiz geçti ,
Yaptığımız Araştırmaların içinde onların faydalanacağı bazı bölümleri , konuları , bilmediklerini zaten açıklıyoruz , elimizden gelenler sadece bunlar , vaktimizden arta kalan zamandaki AMATÖRLÜK adına yapabildiğimiz çalışmalar .. ::smiley:

Fakat bazı kişiler bu çalışmaları küçümsüyorlar , bizim yaptıklarımızı ( Tevfik Bey 'in araştımaları ) hakir görüyorlar , eğer biraz araştırma yapsaydınız bunu görürdünüz , :-\

Yaşımız ve tecrübelerimiz yılların birikimi , ( TEVFİK BEY : Bu konudaki en tecrübeli kişidir ve bu ekibin başıdır. ) uzmanlık alanlarımız ayrı , hep bunu anlatmak istiyoruz ,
kimse ile bir alıp veremediğimiz yok ,

Sadece konu ile ilgisi olmayan kişiler , kendilerini başka türlü gösterip , bir bardak suda FIRTINA koparmaya uğraşıyorlar...
ve bazı kişiler havada yapılmaması gereken TERBİYESİZLİKLERİ yapıyorlar , kim oldukları ve ne söyledikleri belli .... hepsi bu kadar ..

Peki niye biz yaklaşık 140 Radyo amatörü ile görüşüyoruz ::smiley:

İlginize ve bana yazdığınız cevaba teşekkür ederim.
Rica etsem bahsi konu web sitesine üye olurmusunuz, burası Telsiz konusunda uzun uzadıya mülazara yapabileceğimiz bir yer değil.

Forum Kullanıcılarından ve Moderatörlerden Özür dilerim.
Saygılarımla
ALİ AKSOY
TELSİZCİ

Size çalışmalarınızda başarılar yolunuz açık olsun.Siz kendi aranızda telsiz operatörleri olarak eğitime devam bizler radyo amatörleri olarak hobiye devam Saygılarımla

Sayın 34 ,
İlginize Teşekkür ederim, beni anladığınıza ve konuyu bu kadar net ve kesin olarak bitirdiğinize memnun oldum.

Keşke , herkese sizin kadar anlayışlı olabilse idi , :smiley:

Görüşmek ve duyuşmak üzere ,
Bizler her zaman buradayız ,
Bizler Telsizciyiz , Telsiz kullananları Amatör veya Profesyonel ( hatta oyuncakçılar gurubu ) olarak ayırmayız.

Bitti. ;)

Saygılarımla
Ali Aksoy

ali aksoy' Alıntı:
Türkiye'de İlk defa Tüm Telsiz Operatörlerini ve Kullanıcılarını bir araya getirecek

Eğitim ve öğretim ,
Proje ve tasarım ,
Araştırma ve geliştirme ,
Acil ve Afet durum haberleşmesi taktikleri ,
Destek ve koordinasyon hizmetleri üzerine,
Bir dernek kuruluyor

Dernek tüzüğünden bazı bölümler ve derneğin maksadı , misyonu ve yapacakları hakkında bilgiler için

Saygılarımla
Ali Aksoy
Haberleşme Uzmanı

Merhaba,
Verdiğiniz link çalışmıyor.

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,424
Kayıtlı Üye Sayımız
172,070
Kaydolan Son Üyemiz
cipokko

Çevrimiçi üyeler

Geri