Temiz Su Sorununa Kesin Çözüm...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan ozgurgokalp Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 54
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 9,597

.
Ben yazdıklarımla çözümünüzün sadece karavancı pratiği boyutuna dikkat çekmek istedim. Yoksa teknik uygulaması için yeterli bilgiye bile sahip değilim. Umarım yanlış anlaşılmaz. Üstelik böyle bir sistemi kurmanın hazzını takdir ettiğimi de bilin.:yum:
.
Yukarıdaki gibi bir cümleyi bilerek görmezden gelerek kişiyi hedefe almak, argüman eksikliği yüzünden küfüre başlamaktan farksız olmalı ?

Hani gel de şimdi dilin insanı sadece vezir etmediğini düşünme ? :confused:

...
Forumda senelerdir yer edinmiş üyeler, gerekçe göstermeden herhangi birşeyin alternatiflerini saymamaya veya karşı çıkmamaya özen göstermekteler. Üstelik bunları yaparken bereket uygar bir davranış olarak kişi yerine öneriyi dikkate almaktalar. Bunda argüman acizi olmamalarının da rolü olmalı..
Biz sonuçta burada sanal da olsa nihayetinde birbirimizin yüzüne bakacağız.
İnsanın bu açıdan hemen baştan kendini diskalifiye etmemesi, herşeyden önce kendi yararına olmalı ?

.

Son düzenleme:

.

.
Yukarıdaki gibi bir cümleyi bilerek görmezden gelerek kişiyi hedefe almak, argüman eksikliği yüzünden küfüre başlamaktan farksız olmalı ?

Hani gel de şimdi dilin insanı sadece vezir etmediğini düşünme ? :confused:

...
Forumda senelerdir yer edinmiş üyeler, gerekçe göstermeden herhangi birşeyin alternatiflerini saymamaya veya karşı çıkmamaya özen göstermekteler. Üstelik bunları yaparken bereket uygar bir davranış olarak kişi yerine öneriyi dikkate almaktalar. Bunda argüman acizi olmamalarının da rolü olmalı..
Biz sonuçta burada sanal da olsa nihayetinde birbirimizin yüzüne bakacağız.
İnsanın bu açıdan hemen baştan kendini diskalifiye etmemesi, herşeyden önce kendi yararına olmalı ?

.
EvliyaÇelebi2 üstadımız abimizin bu savunmasından sonra da utanıp özür dilersin inşaallah ONUR beyciğim .

Onur bey ,
Maltepe buluşması için dediklerinizden sonra , acaba muhalif kim dedim ve sizzz , yanlış biir yorum , çok gecikmeden hemen özür dileyin . Lütfen rahatsızlık çıkarmayalım .
Süleyman bey merhaba. Maltepe buluşması ile ilgili olarak ben muhalif bir tutum takınmadım. Ateş yakmanın, mangal yapmanın yasak olduğu bir yerde toplanmanın pek keyif vermeyeceğini düşünmüştüm sadece. Bu vesile ile sizleri de Bursa ya davet etmiştim. Sizler de biz bunu her yıl yapıyoruz, geleneksel hale geldi, siz de Bursa da bir organizasyon yapar iseniz, oraya da geliriz demiştiniz. Ben de bundan çok memnun olacağımı belirtmiştim. Bu vesile ile ilkbaharda keyifli bir toplantı yapabilmek adına yer arayışlarına başladım. Yeri gelmişken bahsedeyim.
Misi Karavan Kampı'nı zaten biliyorsunuz. Ben her gün önünden geçerim. (Orhaneli yolu üzerinde ormana bırakılmış bir Golden cinsi köpek gördüm. Ev köpeği. 5 tane yavrusu var. Onlara yiyecek götürüyorum. O yüzden her gün o kampın önünden geçiyorum :smiley: ) Ben alışılmışın dışında bir yerde olmasını isterim.

Aklıma ilk gelen yerlerin başında Uluabat Gölü kenarındaki Eskikaraağaç Köyü. Her yıl leylek şenlikleri düzenlendiği için köy halkı misafire alışıktır. Farklı talepleriniz olursa köy muhtarı ile görüşür, yerine getiririz.

Haftasonu Orhaneline gittim. Şehir merkezine yaklaşık 2 km mesafede şirin bir termal tesis var. Ormanın içinde. Araç park etmeye müsait büyük otoparkı var. Tesisin bay - bayan ayrı kapalı yüzme havuzu, hamamı ve saunası mevcut. Sadağ Kanyonu yürüme mesafesinde. İstenilirse tesisin işletmecisi ile görüşebilirim.

Oylat Kaplıcaları cennetten bir köşe. 29 Ekim de oradaydım. Ormanın içinde mesire alanı mevcut. Karavan girişine müsaade ediliyor. Oylat'taki tesislerin kendilerine ait kaplıcaları var. Ancak yine merkezde umuma açık banyo ve bir de VIP olarak adlandırılan özel odalı gayet kaliteli banyo da mevcut. Burası müşterilerine saatlik hizmet veriyor. Köy içinde yemek yenilebilecek yerler, bakkal, kasap, fırın vb mevcut. Patika yoldan şelaleye yürüyerek gidilebiliyor. Ayrıca Oylat mağarası da görmeye değer bir yer.

Uzun zaman oldu Mustafakemalpaşa' nın Suuçtu Şelalesi'ne gitmeyeli. Duyduğuma göre yolunu epey güzel yapmışlar. Dilenirse oraya da gider, araştırma yaparım.

Bilecik'e bağlı Bozcaarmut Köyü göleti de harika bir yerdir. Ormanın kalbinde, medeniyetten uzak. Oranın da muhtarı ile görüşüp, geleceğimizi bildirebilirim.

Bunlar ilk etapta aklıma gelen yerler. Daha da çıkacaktır. Bursamız bu konuda çok zengin. Sizlerin de merak ettiği ve ön araştırma yapmamı istediğiniz yerler varsa lütfen çekinmeden belirtin.

Süleyman bey, gereksiz, boş muhalefeti hiç sevmem. Hele de "Türk yaparsa olmaz" muhalifliğinden oldum olası nefret duymuşumdur. Yapılanı küçük göreni, bir kulp takmaya çalışanı hiç sevmedim bugüne kadar. Vaktiniz olduğunda geçmiş konulara bakarsanız, kimlerin ne tür yorumlar yaptığını görecek, ne dediğimi daha iyi anlamış olacaksınız.

Saygı ve sevgilerimle

Onur

Üstünüze alınmayın lütfen. Yılların tecrübesine sahipsiniz, saygı duyuyorum. Bir konu ile ilgili soru geldiğinde tecrübelerinizi paylaşıyor, tecrübe sahibi değil iseniz ilgili araştırmaları yapıyor ve yardımcı oluyorsunuz. Hatta soru bile olmasa, faydalı olacağını düşündüğünüz bilgileri de paylaşıyorsunuz. Tekrar ediyorum, saygı duyuyorum. Rahatsız olduğum konu, karavan sahiplerinin kendi imkanları ile yapmış olduğu ya da yapmayı planladığı bir takım çözüm yollarının tarafınızdan eleştirilmesi. Tabi ki herkes eleştiriye açık olmalıdır ki gelişimde yol katedelim. Ancak bu bazen karşı tarafta küçümsenmişlik hissi yaratıyor. Bu da takdir edersiniz ki nahoş bir algı yaratıyor. Karavanda kombi kullanımı ile ilgili konuda daha önce paylaşmış olduğunuz "karavanda gaz sistemi" adlı dosyayı paylaşmış olsaydınız, kafalardaki bir çok soruyu aydınlatmış olurdunuz (harika bir belge, arşivlik)

Üniversiten ayrılırken derya deniz muhasebe hocamın tavsiyesini hayatımda ilke edindim. Dünya çok küçük Onur, hiç kimse ile dargın ayrılma. Ne zaman nerede karşılaşacağınızı kimse bilemez. ( Kendisi ile uzun yıllar sonra bir firmanın Mali Direktörü olarak karşılaştık )

Bursa ya yolunuz düşerse ağırlamaktan memnuniyet duyarım. Kebabımız çok meşhurdur :smiley:

Bursa dan saygı ve selamlarımla

Onur

Ancak bu bazen karşı tarafta küçümsenmişlik hissi yaratıyor. Bu da takdir edersiniz ki nahoş bir algı yaratıyor.
.

Kanaatinizde haklı olabilirsiniz. Bu noktaya dikkat edeceğimden emin olun.
En yakın karavancı arkadaşlarımın bile bu cins çözümleri olduğu halde formülasyonlarımdan gücenmemiş olmaları beni cesaretlendirmiş olabilir. Halbuki cümlelerimi gerekli hassasiyetle kurduğumu düşünüyordum. Gerekçeli cevaplarımın amaçlamasam da bu şekilde algılanmaları üzücü.
Diğer taraftan sizin de gerekli hassasiyeti göstermenizin forumun havasına katkılı olacağını sanırım inkar etmezsiniz ?

Şimdi asıl söylemek istediğime ama bütün bu olanlardan sonra artık yazamıyacağımı düşündüğüm konuya geleyim.

Avatarınızda Bratan gölünün kenarındaki tapınağın adı hemen aklıma gelemediğinden internetten aramaya başladım. Arkasından sayfalar sayfaları takip etti ve içimden oraları üçüncü kez tekrar görme duygusu uyandı.
Sonuçta plan harici olsa bile şu an kışı geçirmek üzere bulunduğumuz Tayland’dan yıl sonunda Bali’ye geçmek üzere biletleri aldım. Yani bunların müsebibi sizsiniz.
Bizi bu kadar kızdırdığınız için arkasından Türkiye’den gurubuyla gelen kuzenimle Vietnam’a geçeceğimizi de söyleyeyim. Bunları niçin mi yazıyorum ?

Bir fotoğrafçı için bunları duymanın ama şu an orada olmamanın ne kadar acı verici olduğunu tahmin edebiliyorum da ondan yazdım...

Ama hak ettiniz yani..:p

.

Son düzenleme:

Şöy
.

Kanaatinizde haklı olabilirsiniz. Bu noktaya dikkat edeceğimden emin olun.
En yakın karavancı arkadaşlarımın bile bu cins çözümleri olduğu halde formülasyonlarımdan gücenmemiş olmaları beni cesaretlendirmiş olabilir. Halbuki cümlelerimi gerekli hassasiyetle kurduğumu düşünüyordum. Gerekçeli cevaplarımın amaçlamasam da bu şekilde algılanmaları üzücü.
Diğer taraftan sizin de gerekli hassasiyeti göstermenizin forumun havasına katkılı olacağını sanırım inkar etmezsiniz ?

Şimdi asıl söylemek istediğime ama bütün bu olanlardan sonra artık yazamıyacağımı düşündüğüm konuya geleyim.

Avatarınızda Bratan gölünün kenarındaki tapınağın adı hemen aklıma gelemediğinden internetten aramaya başladım. Arkasından sayfalar sayfaları takip etti ve içimden oraları üçüncü kez tekrar görme duygusu uyandı.
Sonuçta plan harici olsa bile şu an kışı geçirmek üzere bulunduğumuz Tayland’dan yıl sonunda Bali’ye geçmek üzere biletleri aldım. Yani bunların müsebibi sizsiniz.
Bizi bu kadar kızdırdığınız için arkasından Türkiye’den gurubuyla gelen kuzenimle Vietnam’a geçeceğimizi de söyleyeyim. Bunları niçin mi yazıyorum ?

Bir fotoğrafçı için bunları duymanın ama şu an orada olmamanın ne kadar acı verici olduğunu tahmin edebiliyorum da ondan yazdım...

Ama hak ettiniz yani..:p

.
Şöyle bir gidip geldim ve içim cııız etti :( Bali'den çok keyif almıştım. 60 günlük seyahatimin yaklaşık 10 gününü orada geçirdim. Çok keyifli bir ada. Benim yerime de 1 fincan Luwak kahvesi içerseniz bahtiyar olurum. Vietnam da Ha Long Bay i de ziyaret edersiniz diye tahmin ediyorum. Teknede gecelemeniz farklı bir tecrübe olacaktır. Kuzey de SaPa da gitmişken görülmesi gereken bir yer. Yerel kıyafetler çok hoş. Bilmiyorum Kamboçya ve Myanmar ı gördünüz mü ? Bir kaç gün ayırabilirseniz en azından Kamboçya ya gitmenizi isterim. Sadece Siem Reap - Angkor Wat. Rüya mekan... Kazasız belasız, bol eğlenceli, tıkabasa uzakdoğu yemekleri yediğiniz bir seyahat dilerim. Öyle çok deniz mahsulü yiyin ki yüzgeçleriniz çıksın :smiley: Saygı ve selamlarımla

EvliyaCelebi2 , Aynı cesaretle devam. Yoksa daha iyisini yapmaya çalışmazlar. Sonrasında Onur bey'in dediği gibi "Türk yaparsa olmaz" olur...
Onur bey bu arada 2019 baharına girdiğimizde Bursa buluşmasını bekliyoruz...

.

Luwak kahvesinin Ardıç ağacının tohumu benzeri bir hikayesi olduğundan normal kahve içmeme darılmazsınız sanırım. (Merak edenlerin interneti varsa bakabilirler) :yum:

Vietnam’a da bu üçüncü gidişimiz. Kuzenimin gurubuyla Hanoi’den 4 saat gidecekleri Ha Long yolunu bu sefer gözümüz almıyor. Üstelik kış olduğundan biraz da serin olacak sanırım. Vietnam’da iklim Da Nang üzeri değişiyor biliyorsunuz.

Onlar daha sonra Kamboçya’ya geçecekler bizim de Angkor Wat’ı son altı senede üçüncü kere görmüş olacağımızdan onu es geçeceğiz.

Myanmar tabi o da başka alem. 10-15 sene kadar evvel iki hafta vize ve mecburi 300$ bozdurarak şöförlü arabayla bile bitiremediğimiz parayı, şimdi artık birkaç günde sarfediyorsunuz. Mandalay’da midemi hallice bozduğumdan Bagan’ı görememiştik. Artık ilk fırsatta onu da repertuara almak gerekiyor.

Ne de olsa yukarıda kapıda “Peki o alemde neler yaptınız bakalım ?” denince yüzümüzün kızarmaması lazım. :p

.

Son düzenleme:

EvliyaCelebi2 , Aynı cesaretle devam. Yoksa daha iyisini yapmaya çalışmazlar. Sonrasında Onur bey'in dediği gibi "Türk yaparsa olmaz" olur...
Onur bey bu arada 2019 baharına girdiğimizde Bursa buluşmasını bekliyoruz...

İnanın Bursa buluşması için elimden geleni yapacağımdan emin olabilirsiniz. Yukarıda bir kaç yer yazdım. Sizlerin de aklınıza gelen,görmek istediğiniz yerler varsa lütfen paylaşın. Ben hemen gider araştırmasını yaparım. Görüşülmesi gereken kim varsa, muhtar, kaymakam, jandarma vb tüm yetkililer ile görüşürüm. Varsa taleplerinizi iletir, yerine getirebilmek için tüm gayreti gösteririm. Bursa'dan saygı ve selamlarımla

.

Luwak kahvesinin Ardıç ağacının tohumu benzeri bir hikayesi olduğundan normal kahve içmeme darılmazsanız sanırım. (Merak edenlerin interneti varsa bakabilirler) :yum:

Vietnam’a da bu üçüncü gidişimiz. Kuzenimin gurubuyla Hanoi’den 4 saat gidecekleri Ha Long yolunu bu sefer gözümüz almıyor. Üstelik kış olduğundan biraz da serin olacak sanırım. Vietnam’da iklim Da Nang üzeri değişiyor biliyorsunuz.

Onlar daha sonra Kamboçya’ya geçecekler bizim de Angkor Wat’ı son altı senede üçüncü kere görmüş olacağımızdan onu es geçeceğiz.

Myanmar tabi o da başka alem. 10-15 sene kadar evvel iki hafta vize ve mecburi 300$ bozdurarak şöförlü arabayla bile bitiremediğimiz parayı şimdi artık birkaç günde sarfediyorsunuz. Mandalay’da midemi bozduğundan Bagan’ı görememiştik. Artık ilk fırsatta onu da repertuarda almak gerekiyor.

Ne de olsa yukarıda kapıda “O alemde neler yaptın bakalım ?” denince yüzümüzün kızarmaması lazım. :p

.

8467893286 728d8523d7 k

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,383
Kayıtlı Üye Sayımız
172,041
Kaydolan Son Üyemiz
İsmail.s

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR