"Tent Tarp" - "Tarpaulin" Arıyorum, Yardım Lütfen...

• Konuyu Başlatan: Konuyu başlatan Basri... Tarih:
  • Başlangıç tarihi Yazılan Cevaplar:
  • Cevaplar 24
  • Okunma Sayısı: Görüntüleme 30,159

Basri...

Ana Kamp
Yer
Kuşadası
Selam,

Tarp, Tarpaulin veya çadır tentesi deniyor sanırım.

Önümüzdeki günlerde planladığım çadır konaklamalı Akdeniz Turunda bolca yağmur alacağım için böyle bir ekipmana ihtiyacım var.

Motosikletle gezeceğim için hafif, su geçirmez ve oldukça geniş olması gerekiyor.

İnternette biraz araştırdım fakat Türkiye'de böyle bir ürün satan internet mağazası bulamadım..

Bilen, duyan var mı ?, Nerede satılır ?, Teşekkürler.

Aşağıda ekipmanın resimlerini ekliyorum..

1setup

68348499 tt6Gg M

Etiketler
Ynt: "Tent Tarp" - "Tarpaulin" Arıyorum, Yardım Lütfen...

Merhaba
Decathlon mağazasında (İstanbul B.Paşa Forum AVM ve Ankara Kentpark AVM içinde var) görmüştüm.... TARP HAKİ diye geçiyor.... B.paşa daki mağazada kalmamış.. İnternetten araştırdığımda Ankara Kentpark AVM. de var görünüyor. Ama telefonla teyid almak lazım..........
Bilgilerinize (Fiyat 54.90 idi yanlış hatırlamıyorsam)

Teşekkürler, bir de şöyle bişey buldum, 30-40 lira civarında;

http://www.tekneyatshop.com/index.php?js987a9b=8807

Tek dezavantajı, bu ürün için ayrıca portatif bir direk, ip ve kazıklar bulmak lazım..

B.paşa Forum AVM deki mağazada geldiği gün bitmiş zaten........ ben gittiğimde bir tane kalmıştı onun da direklerinde eksik vardı.........Takip edelim ... yaza doğru yine gelir sanırım...zira ürün plaj gölgeliği olarak biliniyor mağazadakiler tarafından....bu sebeple yaza doğru getirecekleri ihtimali sözkonusu.......

Malzemeyi temin ettim,

Aşağıdaki linkteki direkten 2 adet aldım ve brandayıda uygun malzemeden sanayide yaptırdım..

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-bahce-yapi-market-bahce-metal-cubuk-2-50-m-tente-aksesuari-43797674/detay

Bir brandacıda yaptırmayı deneyebilirsiniz. Bulacağınız kumaş büyük ihtimalle resimdekiler kadar hafif olmayacaktır. Ben de bir keresinde çadırın altına sermek için bir parça diktirmiştim.

---- düzeltme ---

En son gönderilen mesajları fark etmeden yazmışım. Aklın yolu birmiş, benzer şekilde mesele hallolmuş. :smiley:

Daha önce araştırmış ve formda da bi kaç yazı gördüm bu konuda. Bu gün imç ye yolum düştü merakımdan birkaç benzer ürüne göz attım, kullanılabilecek belli başlı birkaç ürün var. özellikle "tır çadırı yada brandası" denilen ürün tam bu işe göre. metresi 5 - 8 TL arasında değişiyor ama en incesi 5 TL olan yeterli olacaktır. 2.5 - 3 metrelik brandaya hemen orada yada evde kendiniz küçük halkalardan taktırabilirsiniz para dahi almazlar. yada ip bağlamak için küçük ilmikler diktirebilirsiniz, onlarada para almazlar.
Tekzende yada bauhaus da 12-15 liraya aliminyum uzunlukları değişebilen direkler var. 2 tane de ondan alsanız, tamamdır.

Ankara dechatlondan 2 adet haki tarp almıştım. 3x3 m., 2 direkli kaliteli birşey. 54 TL iken yeni gelenlere zam yapmışlar. 75 tl olmuş. Bu fiyata değer mi bilmiyorum. Ankaradaki mağazada yığılı var haberiniz olsun. Adı "Haki Tarp".

tommycan' Alıntı:
B.paşa Forum AVM deki mağazada geldiği gün bitmiş zaten........ ben gittiğimde bir tane kalmıştı onun da direklerinde eksik vardı.........Takip edelim ... yaza doğru yine gelir sanırım...zira ürün plaj gölgeliği olarak biliniyor mağazadakiler tarafından....bu sebeple yaza doğru getirecekleri ihtimali sözkonusu.......
Pes yani ...........getirirler dedik ama...............giydirirler dememiştik yahu............. :mad:

Ynt: "tent Tarp" - "tarpaulin" Arıyorum, Yardım Lütfen...

Selamlar,

Ben de Decathlon'dan tarp takip edenlerdim fakat şu mevsim olmasına rağmen halen stoklarda görünmüyor.
Bir de boyutları bana biraz küçük gibi göründü.

Az önce Kadıköy Yıldız Branda'dan tarp işi görebilecek 4x2 ebadında bir branda yaptırdım. Malzemenin eni 2m olduğu için maalesef bunu tercih etmek zorunda kaldım,4x3 tercihim olurdu ama daha sonra yanına ek dikiş yapılabilir.

Daha büyük isteyenler var ise TARP etiketiyle satılan 4x5m ebadında 1er metre arayla kuş gözleri açılmış turuncu bir branda da satılıyor burada. Bu hafta sonu bir kamp planı olduğu için en acele bu şekilde hallettim ama daha vakti olan arkadaşlara Unkapanı taraflarını da öneririm.

Bende brandadan 5x3m yaptırdım. Şimdi ayaklar için çözüm arayışındayım.

Merhaba ;

Bu brandacılara yaptırdığınız tarplar. Katlandığında yada silindir şekline getirildiğinde çok yer kaplıyor mu ? Decathlonda 89 lira aleminyum direkleri ile birlikte bana çok pahalı geldi. Tarpı çantada taşıyacağım için çok yer kaplamaması lazım

BENDE BU VAR ,ÇOK MEMNUNUM
http://www.decathlon.com.tr/tente-id_2363223.html

omnitemporal' Alıntı:
BENDE BU VAR ,ÇOK MEMNUNUM
http://www.decathlon.com.tr/tente-id_2363223.html

Murat bey bu ürünün katlı halinin ve açılmış halinin fotoğraflarını koyma ihtimaliniz varmıdır ? Sizin çektiğiniz bir fotoğraf.

sırıklar içiçe geçtiği için yer kaplamıyor,tente de katlanıyor,şimdi depoda onu bulup fotoğraf çekip bilgisayara yüklemek zor geldi,aşağıda benzer boyutta hepimizin bildiği bir piknik örtüsü gibi,hemen hemen ağırlığı ve boyutları bu kadar

Zoom 2b4e3691d44a49f9962f1c7455eb2d63

Gezenbilir bilgi kaynağını daha iyi bir dizin haline getirebilmek için birkaç rica;
- Arandığında bilgiye kolay ulaşabilmek için farklı bir çok konuyu tek bir başlık altında tartışmak yerine veya konu başlığıyla alakalı olmayan sorularınızla ilgili yeni konu başlıkları açınız.
- Yeni bir konu açarken başlığın konu içeriğiyle ilgili açık ve net bilgi vermesine dikkat ediniz. "Acil Yardım", "Lütfen Bakar mısınız" gibi konu içeriğiyle ilgili bilgi vermeyen başlıklar geç cevap almanıza neden olacağı gibi bilgiye ulaşmayı da zorlaştıracaktır.
- Sorularınızı ve cevaplarınızı, kısaca bildiklerinizi özel mesajla değil tüm forumla paylaşınız. Bildiklerinizi özel mesajla paylaşmak forum genelinde paylaşımda bulunan diğer üyelere haksızlık olduğu gibi forum kültürünün kolektif yapısına da aykırıdır.
- Sadece video veya blog bağlantısı verilerek açılan konuların can sıkıcı olduğunu ve üyeler tarafından hoş karşılanmadığını belirtelim. Lütfen paylaştığınız video veya blogun bağlantısının altına kısa da olsa konu başlığıyla alakalı bilgiler veriniz.

Hep birlikte keyifli forumlar dileriz.

GEZENBİLİR TV

GEZENBİLİR'İ TAKİP EDİN

Forum istatistikleri

Konular
103,429
Kayıtlı Üye Sayımız
172,076
Kaydolan Son Üyemiz
Fevzican

Çevrimiçi üyeler

SON KONULAR